laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:49



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Reklamacja Laptopa RWA/32608/18 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Mar 2018, 21:34
Posty: 2
Post Reklamacja Laptopa RWA/32608/18
Witam,

Od razu powiem że spokojny nie jestem po tym co napisał mi x-kom.

Laptop HP omen 15 cali właśnie popsuł mi się 3 raz. ( 2 razy padła płyta główna ) i najprawdopodobniej teraz też się spaliła/popsuła. Jednak zamian zachować się jak na sklep przystało i uznać reklamację ( i zwrócić mi pieniądze ) x-kom umywa ręce. Twierdzi że HP mi naprawi laptop który w przeciągu 6 miesięcy( 3,5 użytkowania bo resztę był w naprawie ) popsuł się 3 razy..... Mam już tego dosyć. Proszę o pomoc i interwencje w tej sprawie.

To co napisał x-kom.



Cytuj:
W odpowiedzi na Pana zgłoszenie z dnia 09 marca 2018
r. w imieniu spółki x-kom
informuję, iż reklamacja tytułem rękojmi konsumenckiej
została uznana za zasadną.
Uzasadnienie.

Spółka x-kom zobowiązujesię tym samym doprowadzić Pana urządzenie do stanu zgodnego
z umową poprzez skuteczną naprawę laptopa HPOMEN i7-7700HQ/16GB/1TB/Win10 GTX1060.
Przepisy kodeksu cywilnego 1 dają kupującemu swobodę wyboru roszczenia, którego realizacji będzie
domagał się od sprzedawcy. Zwrócić należy jednak uwagę, że obowiązek sprzedawcy w zakresie
realizacji roszczenia zgłoszonego przez kupującego powinien uwzględniać art. 561 § 3 k.c. Sprzedający
będzie mógł uchylić się więc od obowiązku realizacji roszczenia kupującego w przypadku wystąpienia
okoliczności wskazanych w przedmiotowym przepisie." (Ustawa o prawach konsumenta -komentarz -Redakcja Naukowa Monika Namysłowska, Dominik Lubasz).
W związku z powyższym sprzedawca odmówił wymiany towaru na nowy lub zwrotu gotówki,
jednocześnie podejmując decyzję odnośnie naprawy, gdyż zdaniem spółki x-kom doprowadzenie
towar do stanu zgodnego z umową nie narazi sprzedawcę na nadmierność kosztów.
Prawo Konsumenta do żądania odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny w ramach pierwszej
reklamacji z tytułu rękojmi jest ograniczone. Na początku obie strony powinny dążyć do tego, aby
umowa była kontynuowana, a reklamacja została uwzględniona przez przywrócenie towaru do stanu
zgodnego z umową w drodze bezpłatnej naprawy.




"W związku z powyższym sprzedawca odmówił wymiany towaru na nowy lub zwrotu gotówki", ( sprzedawce czyli x-kom ) Niech was nie zwiedzie że HP odmówił. W tej sprawie sprzedawcą jest x-kom!


Wto 13 Mar 2018, 21:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Reklamacja Laptopa RWA/32608/18
Cytuj:
(...)Prawo Konsumenta do żądania odstąpienia od umowy lub obniżenia ceny w ramach pierwszej
reklamacji z tytułu rękojmi jest ograniczone. (...)

Z powyższego wynika, że jest to pierwsza reklamacja z tytułu rękojmi więc w czym problem?


Wto 13 Mar 2018, 22:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 13 Mar 2018, 21:34
Posty: 2
Post Re: Reklamacja Laptopa RWA/32608/18
W podejściu do klienta.

W tym, że nowy Laptop popsuł się 3 razy w przeciągu niecałych 6 miesiącach.
Konsultanci ( na infolinii ) namawiają na zgłaszanie problemów bezpośrednio do producenta ( HP ) by było szybciej.
Sprzedawcy w sklepie to samo. Tylko teraz się okazuje, że gdybym za pierwszym razem złożył rękojmię to już bym miał kasę w portfelu.

Nie mam pretensji do Hp tylko do was,bo chce odzyskać kasę a Wy mówicie „ w czym problem ”. Widocznie to norma u was.


Śro 14 Mar 2018, 10:35
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Reklamacja Laptopa RWA/32608/18
Nie jestem pracownikiem sklepu, tylko użytkownikiem forum więc mojej wypowiedzi nie możesz traktować jako stanowiska sklepu.
Dziwię się że masz pretensje do X-kom, a nie do HP, przecież sklep nie produkuje i nie projektuje tych laptopów.
Masz możliwość skorzystania z rękojmi i z gwarancji. O ile dobrze rozumiem do tej pory korzystałeś z tej drugiej w której sklep tak naprawdę nie był stroną.
Jeżeli teraz skorzystałeś z rękojmi, to przecież sprzedawca też ma prawo mieć swoje procedury (tym bardziej że działa zgodnie z prawem, co przytoczyłeś w swojej wypowiedzi).
Rozumiem natomiast, że możesz (delikatnie mówiąc) być zdenerwowany, że nie masz sprawnego sprzętu.
Pozdrawiam


Śro 14 Mar 2018, 10:54
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Reklamacja Laptopa RWA/32608/18
rafalB, bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Jest to pierwsza reklamacja z tytułu rękojmi, dlatego mamy możliwości doprowadzenia urządzenia do stanu zgodnego z umową. Wcześniejsze naprawy były wykonywane w zakresie reklamacji z tytułu gwarancji. Byliśmy jedynie pośrednikiem między Tobą a autoryzowanym serwisem producenta. Rozumiemy jednak Twoją sytuację, dlatego będziemy się starać, by notebook został jak najszybciej naprawiony. Na bieżąco będziemy też informować o kolejnych etapach reklamacji. Mamy nadzieję, że wszystko uda się jak najsprawniej załatwić a sprzęt będzie już działał bez zarzutu

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 14 Mar 2018, 16:17
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.