laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 15:19



Odpowiedz  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Od dobrych dwóch miesięcy oglądam laptopy i ciągle nie mogę znaleźć nic dla siebie, muszę iść na jakiś kompromis, tylko na jaki? Chcę kupić laptopa, który wytrzyma parę ładnych lat i nie będę musiała znów go wymieniać.

Od laptopa oczekuję, aby był:
- przede wszystkim lekki (najlepiej do 2kg), bo chcę móc zabrać go wszędzie
- ale też chcę czasem pograć w gry, niekoniecznie te najbardziej wymagające, więc interesuje mnie: 15,6", procesor Intel Core i5, minimum 8GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1050 lub MX150, matryca najlepiej matowa, IPS
- obowiązkowo musi mieć podświetlaną klawiaturę i dobre głośniki, bo chcę używać laptopa do oglądania filmów/seriali oraz bardzo zależy mi aby był cichy i nie szumiał, gdy zabiorę go na uczelnię (niestety nie wiem skąd wnioskować na ile laptop będzie pracował cicho)
- cenowo maksymalnie 4000zł w założeniu, że za te 4 tys. to już będzie luksus

Moi faworyci na tę chwilę:
1) https://www.x-kom.pl/p/441451-notebook- ... x1050.html
Jest lekki, mały, ale w najtańszej wersji kosztuje 4 tys, więc to trochę sporo i martwi mnie ten brak klawiatury numerycznej po prawej stronie. Poza tym wydaje się świetny, ale na razie nie ma na yt żadnych konkretnych recenzji, więc nie mam pojęcia jak z jego słyszalnością przy pracy. Brak w nim też wejścia na kartę pamięci, a zdarza mi się z tego korzystać.
2) https://www.x-kom.pl/p/395954-notebook- ... win10.html
Wygląda okej, ale również brak klawiatury numerycznej, brak złącza ethernet, które jednak może się przydać. Oglądałam recenzję, gdzie pojawiło się porównanie do wersji pro i jakoś nie jestem przekonana.
wersja pro: https://www.x-kom.pl/p/393020-notebook- ... win10.html
Z recenzji wynikało, że ma gorsze głośniki niż wersja S i ogólnie w Asusach klawiatura się ugina. Z recenzji wynika też, że laptopy są słyszalne nawet przy codziennym użytkowaniu.
3) https://www.x-kom.pl/p/434934-notebook- ... x1050.html
Ten bardzo mnie kusi, bo jest teraz w promocji, do tego te 16GB RAM. Jednak czytałam opinie, których jest niestety bardzo mało w internetach, że system chłodzenia jest w tym laptopie na poziomie wręcz beznadziejnym, laptop się nagrzewa, a dysk 7200ob. może chodzić głośno i to mnie bardzo zniechęca. Do tego czuję, że jak będę chciała pograć, to będę musiała kupić dodatkową klawiaturę, bo strzałki są tu okropne, a chociażby do NFS ich używam. No i waga 2,2kg to trochę sporo. Też dziwne wydaje mi się to, że laptop podnosi się na górnej klapie.

Dell Inspirion waży za dużo, a te lżejsze modele to koszt ponad 4 tysiące, więc odpada.
Do lenovo jestem mocno zrażona, bo mój obecny lenovo z500 okazał się największą porażką, kosztował mnie mnóstwo stresów, jest głośny i te 2,4kg +ładowarka to za dużo.

Który z modeli jakie wskazałam wydaje się wam najlepszy lub ewentualnie jaką alternatywę, która spełni moje wymagania polecacie?


Śro 01 Sie 2018, 21:28
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Jak widzę laptop może być bez systemu.
MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
ale za niewiele więcej jest ten model z GTX'em 1050Ti:
MSI GV62 i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050Ti
Obie wersje mają wydajne i ciche chłodzenie, do obu należałoby dokupić jakiś dysk SSD (chociaż 128GB, najlepiej 240-256GB). Są stosunkowo lekkie (choć mimo wszystko ważą te 2,20kg). Oczywiście zdecydowanie lepiej wziąć wersję z wydajniejszą kartą GTX 1050Ti.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
Jest ciekawym rozwiązaniem ze względu na stosunkowo niewielką wagę oraz atrakcyjną cenę. Tu również należałoby dołożyć dysk SSD. GTX 1050 jest w wersji z 2GB pamięci, ale dla tej karty taka ilość wystarczy.

Następny w kolejce, to nowość na rynku, która jest dostępna w przedsprzedaży:
Lenovo Legion Y530-15i5-8300H/8GB/1TB GTX1050
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti
Tu też w dwóch wersjach z GTX'em 1050 oraz 1050Ti. W tym wypadku jest całkiem niezły układ chłodzenia, procesor i5 ósmej generacji. Dodatkowymi zaletami tego modelu są cienkie ramki wokół ekranu oraz podświetlana na biało klawiatura. Podobnie jak poprzednicy tu też nie ma dysku SSD więc należałoby go od razu lub z czasem dokupić. Niestety waga Y530 to już 2,30kg.

Ogólnie jeżeli jest taka możliwość polecam wybrać laptopa z jak najmocniejszą kartą graficzną-jeżeli za jakiś czas (np. za 2-3 lata) zechcemy odpalić jakąś nowszą produkcje, to może okazać się, że GTX 1050 już nie wystarcza.


Czw 02 Sie 2018, 01:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
A co sądzisz o tym, który podałam jako pierwszy? MSI GV62 rozważałam, ale chcę żeby ten laptop można było zabrać też do pracy i przy nim GF wygląda dużo zgrabniej. Wydaje mi się, że przez to może być bardziej "biznesowy".

Lenovo jak mówiłam odpada i już z pewnością Lenovo Legion, bo czegoś takiego to ja do pracy na pewno nie zabiorę. :(


Czw 02 Sie 2018, 10:01
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050 może być, ale biorąc pod uwagę konfigurację jest dosyć drogi.
Dla przykładu:
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050 FHD
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/240+1000/Win10 GTX1050Ti FHD
Ma biznesowy wygląd, system operacyjny Windows 10 i podświetlaną na biało klawiaturę. W tym przypadku są też dwa dyski, w tym 240GB SSD. Waży 2,30kg, ale obecnie to jeden z lepszych laptopów.


Czw 02 Sie 2018, 11:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Niestety waga jest tutaj dla mnie kluczowa. Mój obecny laptop waży 2,4kg i jest to zdecydowanie za dużo, bo przecież do tego dochodzi zasilacz. Przemieszczanie się z nim, gdy jeżdżę tylko z plecakiem i wszystko pakuję do niego jest uciążliwe, poza tym laptop jest dość duży i chciałabym coś nieco mniejszego niż mój lenovo z500. Nawet jeśli to kwestia 1cm-1,5cm.

Raczej nie planuję grać w te bardziej wymagające gry, zadowoli mnie gra na niższych detalach, oby te gry w ogóle działały, bo na i3 i 4GB RAM, nie chodzi praktycznie nic. :c


Czw 02 Sie 2018, 13:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Jeżeli waga ma znaczenie, to pozostają nam:
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050
Wydajny i całkiem lekki laptop-jak na 15,6". Ma najlepsze podzespoły i będzie najwydajniejszy. Spełnia wszystkie wymagania.

ASUS VivoBook S15 S510UN-8 i5-8250U/8GB/240+1TB/Win10

ASUS VivoBook S14 S410 i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150

Zarówno S14 jak i S15 są dużo lżejsze niż wcześniej wymienione laptopy, ale uzyskano to stosując plastikowe obudowy, również (tak jak napisałaś) klawiatura potrafi się uginać przy mocniejszym nacisku. Spełniają jednak chyba najważniejszy wymóg jakim jest waga, a do tego mają kartę MX150.

I oczywiście:
MSI GF63 i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050
Z tym że bez systemu-jest tańszy. Ma cienkie ramki wokół ekranu, zastanawiam się tylko, czy pasowałoby Ci te czerwone podświetlenie klawiatury?


Czw 02 Sie 2018, 15:12
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Propozycji co nie miara.

Z tych wybranych przez Gona skupiłbym się na dwóch
ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB/Win10
Całkiem niezła konfiguracja, lekki mobilny, dobrze wykonanie aluminiowa obudowa, głośniki również ma całkiem przyzwoite.

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300/8GB/240+1TB/Win10
Konfiguracja od razu z dyskiem SSD.

Na drugiej pozycji nowość od MSI
MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050
Nowszej generacji procesor, wydajność zbliżona do i7HQ 7 generacji.

Ewentualnie jeżeli nie potrzebujesz systemu dostaniesz wydajniejszą konfigurację z GTX1050ti
MSI GF63 i5-8300H/8GB/1TB GTX1050Ti IPS

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 02 Sie 2018, 16:18
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Do Asusa jestem najmniej przekonana, nie podoba mi się ten laptop. Ani wersja mniejsza S, ani większa PRO. Sam wygląd jakoś mnie nie urzekł. Oglądałam recenzje na yt i też mnie nie przekonały. Mimo niskiej wagi i małych rozmiarów wersji S, to zupełnie nie mogę się przekonać.

Czerwone podświetlenie mi nie przeszkadza, chociaż białe wydaje się lepsze. GF63 podoba mi się z wyglądu, jest mniejszy, jedynie brak klawiatury numerycznej mnie trochę do niego zniechęca, no i cena też wysoka, ale kupuję sprzęt na lata, więc jak będzie trzeba, to trochę dołożę. Niestety póki co brak recenzji w internatach, więc czuję jakby to było kupowanie w ciemno. Jednak lepiej jak obejrzy się film kogoś, kto miał przyjemność sprzęt testować. Niby wygląda gamingowo, ale nie miałabym oporu zabrać go do pracy jak chociażby wersję GV62, którą długo rozważałam. GV62 jest dość spory i z wyglądu bardziej "agresywny" (jest więcej czerwonych akcentów na zewnątrz), sam laptop jest cięższy i większy. Gdyby ważył mniej i był deikatnie mniejszy, to brałabym bez zastanowienia, bo i cena jest dość przyzwoita.

Wcześniej myślałam o ultrabooku, ale wolę jednak postawić na ekran 15,6", który będzie jednocześnie jak najmniejszy i jak najlżejszy.

Pisałam do x-kom i powiedzieli, że w razie czego mogę laptop zamówić do salonu, tam go obejrzeć i ewentualnie zdecydować. Nie muszę od razu kupować. Jednak pewnie test będzie taki, że jedynie będę mogła go dotknąć, a zawsze to inaczej jak ktoś przetestuje na nim gry, wypowie się na temat systemu chłodzenia. Laptop chcę kupić najpóźniej do końca sierpnia, żeby jeszcze we wrześniu móc go trochę przygotować do studiów, zainstalować co mi potrzeba i nie chcę bawić się z tym w ciągu roku akademickiego.

Wychodzi na to, że do wyboru mam tylko ASUS i MSI GF63?


Czw 02 Sie 2018, 16:40
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Zamówić oba na miejscu zdecydować sam tak robiłem.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 02 Sie 2018, 17:58
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Jak wygląda takie oglądanie laptopa w salonie?


Czw 02 Sie 2018, 18:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
W moim przypadku kilka lat temu było co wyciągnięcie z pudełka, bez odpalania.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Czw 02 Sie 2018, 18:40
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Pamiętaj, że kupując przez internet jako konsumentka masz 14dni na zwrot.


Czw 02 Sie 2018, 18:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Cytuj:
że za te 4 tys. to już będzie luksus

Nie będzie Delle XPS są o wiele droższe.

MSI GP62M 7RDX | i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1050
Jeszcze sie wpisuje w to co napisałeś ale jak chcesz do grania radzę odpuścić 2kg a skupić się do 2,5kg

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 03 Sie 2018, 00:48
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Ważne jest aby laptop posiadał dysk SSD na system Windows. Z samym klasycznym talerzowym dyskiem HDD będzie wolniejszy. Jak laptop ma miejsce na drugi dysk, to SSD można dokupić, lub jak jedno zdemontować HDD i zastąpić go SSD. Kwestia klawiszy też jest ważna. Jedne laptopy mają duże strzałki a inne małe. Legion Y530 ma duże strzałki. HP z procesorami i5-7xxx są po niższej cenie z uwagi na to, że pojawiło się wiele laptopów z nowszymi procesorami i5-8xxx. Kolejna kwestia to czy laptop ma być z dołączonym w komplecie Windows-em 10, czy może być bez systemu operacyjnego. Z laptopów 15,6" typowo pod gry ciężko coś o masie poniżej 2kg w dobrej cenie znaleźć. Zerknij na kompletnie wyposażony MSI GF63 z kartą graficzną GTX 1050 4GB i SSD 120GB + 1TB HDD. Poniżej w wersji z Windows-em 10 w komplecie, lub bez.
MSI GF63 i5-8300H/8GB/120+1TB/Win10X GTX1050
MSI GF63 i5-8300H/8GB/120+1TB GTX1050

W rozsądniejszym budżecie może być Pavilion Power, tylko zamiast z 16GB RAM w wersji z 8GB RAM i dyskiem SSD 240GB. Osobiście pod gry wolał bym cięższego 2,6kg Omena z uwagi choćby na klawiaturę z równych rozmiarów strzałkami.
HP Pavilion Power i5-7300H/8GB/240+1TB/Win10 GTX1050
HP OMEN 15 i5-7300HQ/8GB/128+1000/Win10 GTX1050


Pią 03 Sie 2018, 02:14
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 01 Sie 2018, 20:31
Posty: 8
Post Re: Jaki uniwersalny laptop wybrać? (również gaming)
Gry to dla mnie sprawa drugorzędna przy wadze laptopa, a szczególnie, że nie jestem bardzo wymagającym graczem i zadowoli mnie gra na niższych detalach, nie potrzebuję tutaj maksymalnych ustawień. Po prostu nie chcę lagów i chcę, by nowsze gry działały płynnie.

MSI GF63 chyba najbardziej mnie kusi, jednak martwi mnie ten brak wydzielonej klawiatury numerycznej, bo do wpisywania numerów właśnie z niej często korzystam. Jednak muszę iść na jakiś kompromis i czy to jest właśnie to? Podoba mi się, że laptop jest lekki i trochę mniejszy, bo jest w nim wąska ramka. No i właśnie, kwestia strzałek na klawiaturze... Duża część laptopów ma je jakieś upiśledzone i do grania się nie nadają, więc wtedy wypadałoby dokupić osobną klawiaturę jak to by musiało być np. w przypadku HP Pavilion Power.

Teraz mam taką rozkminę, że jednak bez wydzielonej klawiatury numerycznej nie da rady. Będę dużo korzystać z Excela, więc bez niej się chyba umorduję.


Pią 03 Sie 2018, 10:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 18 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.