laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 03:21



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 05 Wrz 2018, 18:30
Posty: 18
Post Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300
Witam wszystkich

Od pewnego czasu zastanawiam się nad kupnem laptopa i tak skaczę po stronach sklepów by mieć jakieś porównanie. Najbardziej przyciągnęła mnie oferta X Kom-a, bo mniej więcej znalazłem tu coś czego szukam. Ale od początku. Posiadam dwa komputery, jeden jest stacjonarny który złożyłem do gier, a drugi to laptop HP Elitebook, nawet nie kojarzę modelu, ale kupiłem używanego jakieś 2-3 lata temu za 8 stówek. Mam tam 8GB ramu, i5 (nie wiem której generacji) Windows 7 i jakieś 320 GB na dysku HDD. Używam go do pracy, bo jestem copywriterem i piszę artykuły, a do tego internet. Dopóki nie złożyłem stacjonarnego, udało mi się odpalić kilka gier, choć nie są to świeżaki, bo mowa tu o tytułach takich jak Skyrim, Far Cry 3 czy Bioshock Infinite. Jakiś czas temu zachorowałem i nie miałem siły na nic, a pracować trzeba, więc wziąłem laptopa do łóżka i po pewnym czasie dotarło do mnie, że nie jest on zbyt mobilny. Ciężkie to jak na lapka, a dodatkowo strasznie sie grzeje. Mam na myśli temperatury GPU dochodzące do 101C przy odpaleniu którejś z powyższych gier (na niskich detalach) i około 70-80C przy przeglądaniu internetu. Zacząłem więc szukać i znalazłem coś co mi sie spodobało, a mianowicie laptop konwertowalny, taki jak na przykład te
https://www.x-kom.pl/p/444034-notebook- ... win10.html
https://www.x-kom.pl/p/404005-notebook- ... cification
Więc teraz opiszę w punktach czego bym oczekiwał od sprzętu.
1 Cena - Do 2K w porywach do 2300
2 Przeznaczenie - Głównie praca, internet, ale miło by było odpalić jakąś grę w stylu GTA V, Fallout 4 Czy choćby Wiedźmin 3, przy czym pełne detale nie są wymagane.
3 informacje dodatkowe - Zależy mi na mobilności i baterii która trochę wytrzyma. Nie musi to być cieniutkie jak surface od microsoftu, ale miło by było gdybym mógł pójść sobie gdzieś z nim nie odczuwając zbytnio wagi i nie martwiąc się, że muszę skończyć pracę w ciągu godziny. Wolałbym też mieć terabajtowy dysk HDD, Bo SSD choć szybki, będzie miał w tej cenie pewnie pojemność 120-240GB, co może być dla mnie niewystarczające. No i system jest konieczny.

Wiem, że trudno to wszystko pogodzić, bo kwota do 2300zł nie jest zbyt duża, a i nie jest łatwo połączyć mobilność z bebechami uciągającymi średniej świeżości gry. Nie musi to być oczywiście moloch do gier, bo od tego mam stacjonarnego, ale mimo to dobrze by było mieć możliwość odpalenia czegoś od czasu do czasu. Skoro już się rozpisałem to mam też pytanie. Kiedyś chciałem odpalić na swoim laptopie Far Cry 4, ale nie dało rady, bo mam zintegrowaną grafikę Intel HD Graphics 3000, której pamięć pewien program obliczył mi na 512 mb, przy czym FC4 wymaga minimum 1GB. Jak to jest z tą zintegrowaną grafiką? Zupełnie sie na tym nie znam a czytałem artykuły w których była chwalona. Podane powyżej laptopy mają grafikę Intel HD graphics 510 (yoga) i 610 (HP) i nie wiem czy to wystarczy do uciągnięta takiego GTA V. Oczywiście wiem jak ważną rolę pełni ram, a tego nie chcę mieć mniej niż 8GB.

Wybaczcie, że tak namieszałem, ale w temacie komputerów moja wiedza jest dość ograniczona. Z góry dziękuję za wszelkie porady. :)


Śro 05 Wrz 2018, 18:56
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300
Modele które podałeś mogą być ale do pisania, prosty rzeczy raczej nie są to demony prędkości w dodatku nie są wydajniejsze od Twojego aktualnego sprzętu.

Lenovo Ideapad 320s-15 i3-7100U/8GB/120+1000/Win10 Szary
Matryca FULL HD matowa IPS lepsze kąty widzenia, aluminiowa obudowa, całkiem niska waga poniżej 2kg na 15 cali to dobry wynik, dwa dyski wewnątrz laptopa w tym SSD PCIe, dodatkowo całkiem niezłej jakości głośniki od Harman.

ASUS VivoBook R520UA i3-8130U/8GB/240SSD+1TB
Matryca FULL HD matowa TN, wydajniejszy nowszy procesor 8 generacji, dwa dyski wewnątrz laptopa, niska waga.

Wydajność kart graficznych zobacz sam
https://www.notebookcheck.pl/Intel-UHD- ... 772.0.html
https://www.notebookcheck.pl/Intel-HD-G ... 647.0.html

Jeżeli bardziej w stronę gier warto iść w dedykowaną grafikę
Acer Aspire 3 i3-7020U/8GB/1000/Win10 MX130 FHD
Acer Aspire 3 i3-7020U/4GB/120+1000/Win10 MX130 FHD

Ewentualnie bardziej budżetowa lecz najwydajniejsza konfiguracja
Lenovo Ideapad 320-15 i3-8130U/8GB/256 MX150

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 05 Wrz 2018, 19:46
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300
W takim budżecie ciężko będzie znaleźć coś sensownego z dedykowaną kartą graficzną, systemem i sensownym procesorem.
Zwróć uwagę, że część propozycji od @Gajwera nie ma systemu-a Ty go wymagasz.
Z systemem i 4GB pamięci:
Lenovo Ideapad 320-15 i3-8130U/4GB/1000/Win10 MX150
Lenovo Ideapad 330-15 i3-8130U/4GB/1TB/Win10 MX150
Ewentualnie z 4-ro rdzeniowym procesorem AMD:
ASUS VivoBook 15 R504ZA Ryzen 5/4GB/1TB/Win10
Stówkę ponad max. ale masz tu Ryzena 2500U z 4-roma rdzeniami oraz zintegrowaną Vegę 8 (poziom MX130). Trzeba by z czasem dołożyć pamięci. W cenie jest system. Asus jako jedyny z tej trójki ma złącze m.2 więc z dłożeniem SSD nie będzie problemu. Zaletą jest też matowa matryca EWV (najprawdopodobniej IPS lub jego odpowiednik).


Czw 06 Wrz 2018, 23:12
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300
3 na 5 modeli posiada system.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 10 Wrz 2018, 18:25
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Mobilny laptop wielozadaniowy do 2300
Gajwer napisał(a):
3 na 5 modeli posiada system.

Jak by nie patrzeć jest jednak "część" :mrgreen:


Pon 10 Wrz 2018, 22:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 42 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.