laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:49



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 notebook 2000-2500zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post notebook 2000-2500zł
Witam
Chciałem uniknąć nowego tematu i znaleźć coś w już istniejących ale każdy temat zwykł kończyć się na kilku postach:)

Niestety już dawno wypadłem z obiegu i obecnie moja wiedza na temat hardware'u (tym bardziej komputerów przenośnych) jest mała więc licząc na kompetencję innych zdam się na Wasze rady

Wstępnie interesował mnie LG i HP.. LG odrzuciłem sam z powodu stosunku jakość-cena, HP odrzuciłem po przeczytaniu pierwszych 10'ciu tematów tego działu.

Wiem że zasoby finansowe nie są zbyt wielkie ale oczekiwałbym od kompa jeśli to możliwe:
- procek dwurdzeniowy ~2 GHz z co najmniej 1MB pamięci podręcznej, może być więcej:)
- 2GB pamięci operacyjnej
- dobrze by było aby był solidny (nie musi być piękny)
- nie pogardzę grafiką
- mile widziana praca pod XP
- obsługa Wi-Fi (choć to chyba już standard ale wolę zaznaczyć)
- oczywiście 15,4"
- nie musi mieć dysku o pojemności XXXXXGB, nie kolekcjonuję filmów i muzyki:)
- mile widziany BRAK kamery - zbędny bajer za który trzeba płacić
- cena może oscylować lekko poza przedział
- komputer będzie używany głównie na uczelni, pracy (z grafiką itp), rzadziej (ale czasem) do grania.

to co mnie wcześniej zainteresowało:
HP - jednak po tym jak odradzacie HP chyba zrezygnuję:)
IBM 2048 i IBM 1042 ..znam je z trwałości
SAMSUNG 2MB i SAMSUNG 3MB ..elegancki:P
TOSHIBA znaleziony na forum
no i zostały ASUSy.. wizualnie i cenowo odpowiadają mi najbardziej chyba, gama jest dość spora i chyba tam znajdę coś dla siebie, na chwilę obecną przeszukuję gąszcz możliwości a może ktoś szybszy jest w stanie coś podpowiedzieć.

PS: czasami wszystko ładnie mi pasuje ale patrzę na grafikę i tu zonk bo czegoś nie znam, a jak nie znam to wiadomo człowiek się obawia. Poradźcie, bo mnie mówi coś GeForce i Radeon ale nie np Intel, który dla mnie do grafiki ma się nijak:)

Pozdrawiam i dzięki za wszelką pomoc.

edit:
co np powiedzie na tego Asusaalbo ?tego

edit2:
skorzystałem jeszcze z wyszukiwarki Asusa na ich stronie i znalazłem model: F3SG-AP161

Cytuj:
MODEL F3SG-AP161
PROCESOR Core 2 Duo T5750(2.0GHz, 2MB L2 cache)
CHIPSET Intel 965PM
MATRYCA 15.4" TFT (WXGA, color shine)
PAMIĘĆ 2048MB(2048x1) DDR II 667
GRAFIKA nVidia GeForce9300 256MB VRAM
HDD 250GB SATA
EXTENSION Express Card
ODD DVD SuperMulti (DL)
CZYTNIK KART 8 in 1
MODEM tak
LAN 10/100/1000
WLAN 802.11 a/b/g
BLUETOOTH tak
IRDA nie
KAMERA 1.3 megapikseli
WYJŚCIE SŁUCHAWEK tak / SPDIF
WEJŚCIE MIKROFONU tak
WEJŚCIE LINIOWE nie
PORTY USB 4
FIREWIRE tak
VGA OUT tak
TV OUT S-video
INNE DVI-D
BATERIA 6 komorowa
URZĄDZENIA WSKAZUJĄCE Touchpad
WYMIARY 365 x 269.5 x 28~40.5 mm
WAGA 2,95kg
SYSTEM OPERACYJNY bez systemu
AKCESORIA Torba, myszka
GWARANCJA 2 lata międzynarodowa typu door-to-door


cena 2609

z oferty X-Kom'u najbliżej mu do tego chyba KLIK


Ostatnio edytowany przez sonic Nie 27 Lip 2008, 20:20, edytowano w sumie 4 razy



Śro 23 Lip 2008, 17:06
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Jesli zależy Ci na wydajności grafiki tak żeby dawała rade z jakimiś gierkami to na pewno nie może to być model laptopa z układem Intela bo wystarcza on jedynie do zwykłego wyświetlania 2D.
Niestety w tej cenie ciężko znaleść coś wydajnego. Popatrz na oferte BenQ bo oferuje wiele za przystępną cene.

Pozatym ASUS i Toshiba to najlepszy wybór.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 27 Lip 2008, 20:23
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 23 Lip 2008, 16:19
Posty: 6
Miejscowość: Częstochowa
Post 
czyli ostatni wybór byłby trafny? procesor niczego sobie chyba, grafika też jakaś zła nie jest:) lekko poza budżet ale tyle to dam radę chyba:)


Nie 27 Lip 2008, 20:31
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Daje rade :mrgreen:

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 27 Lip 2008, 20:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.