laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 09:46



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 laptop (asus) do 3k z systemem 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 02 Sty 2019, 16:08
Posty: 1
Post laptop (asus) do 3k z systemem
Witam, poszukuję laptopa do 3k z systemem. Przeglądałem temat "Zestawienie. Ranking polecanych laptopów Styczeń 2019 r.", jednak interesowałby mnie jakiś asus. Polecane lenovo mają dobrą konfigurację ale za dużo naczytałem sie negatywnych opinii na temat serwisu, a z asusem nigdy nie miałem problemu. Obecnie gram tylko w League of Legends ale z tego laptopa planuję korzystać parę lat więc..Laptop tylko do "gier", filmów, przeglądania internetu, 15,6 cali. Zależy mi na dysku ssd. Proszę o jakieś porady

1. Jaki jest budżet?
3000

2. Zakup na osobę prywatną czy tez na firmę (domyślnie można przyjąć opcję pierwszą, jeśli na firmę warto to dopisać)?
Prywatną

3. Jaki rozmiar jest preferowany (podajemy wielkość matrycy, ewentualnie wagę)?
15,6

4. -

5. Podajemy preferencje co do konkretnych marek producentów:
Lubiani: asus
Niechciani: lenovo

6. Do czego głównie ma służyć notebook? (Można przypisać wagi procentowe poszczególnym zadaniom albo ułożyć je w kolejności malejącej)
Co codziennego użytku ale chciałbym też w coś zagrać (League of Legends)

7. Na czym zależy nam najbardziej w notebooku (oczywiście każdy chciałby idealnego laptopa, najlepiej za tysiąc złotych, ale trzeba wybrać kilka najważniejszych cech na których najbardziej nam zależy)? Dla pomocy podrzucam kilka cech: niska waga, długi czas pracy, jakość wykonania, kultura pracy, dobry ekran, konkretne interfejsy, wygodna klawiatura/touchpad, dobre głośniki, długa gwarancja itp itd...

SSD, miłony nyło żeby sie zbytnio nie grzał

8. Sposób użytkowania laptopa, czyli czy będzie często przenoszony między miejscami, używany w podróży a może głównie na biurku.

Głównie na biurku

9. Czy zamierzamy grać na notebooku? Jeśli tak, to w jakie gry oraz jakich detali oczekujemy?

Tak, w lola i może jakieś nowsze

10. Jakiego czasu pracy na baterii oczekujemy ?

-

11. Sposób zakupu, czyli czy zamierzamy kupić w dużej sieci handlowej, konkretnym sklepie czy też może w grę wchodzi zakup przez internet.

x-kom

12. Czy chcemy laptopa z systemem czy też może być bez? Jeśli z systemem, to jaki jest preferowany?

win 10

13. Jaki rodzaj wyświetlacza nas interesuje, matowy czy błyszczący?
-

14. Czy wygląd laptopa jest dla nas istotnym czynnikiem? Jeśli tak, warto podać kilka modeli które wpadły nam w oko z wyglądu.

czarny albo szary

15. Kiedy planujemy zakup?

w tygodniu

16. Jak długo planujemy go używać?

kilka lat

17. Jaki rozmiar/rodzaj dysku twardego nas interesuje?

wystarczy 240 ssd

18. Czy potrzebny jest napęd optyczny? Jeśli tak, to jaki (DVD, BluRay)?

Nie

19. Inne, czyli wszystko co nie pojawiło się wyżej a uważamy za ważne.


Śro 02 Sty 2019, 16:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: laptop (asus) do 3k z systemem
Cytuj:
Przeglądałem temat "Zestawienie. Ranking polecanych laptopów Styczeń 2019 r."

Zmarnowałeś tylko czas :faja:

ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250U/8GB/128SSD+1TB/Win10
ASUS VivoBook S15 S510UN i5-8250/8GB/256SSD/Win10
Niestety nie ma w tym pułapie cenowym żadnego konkretnego modelu od Asusa

Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/256SSD/Win10 MX150
Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/128+1000/Win10 MX150
Najbardziej opłacalne MateBooki, Huawei chciał się wykazać bo to jego jedne z pierwszych laptopów więc otrzymały aluminiową obudowę oraz matryce IPS (niektóre trafiają się z dużymi ulotami światła więc potrzeba trochę szczęścia).

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 02 Sty 2019, 16:43
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8671
Miejscowość: Opole
Post Re: laptop (asus) do 3k z systemem
W tej cenie nie patrząc na markę dostaniesz ciekawsze propozycje.

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD+1000/Win10 FHD MX130
Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/240SSD/Win10 FHD MX130
Matryca FULL HD matowa IPS, aluminiowa obudowa lekki mobilny, procesor z podbitym taktowaniem, dwa dyski wewnątrz laptopa, podświetlana klawiatura, dedykowana grafika do mniej wymagających gier.

HP Pavilion 15 i5-8250U/8GB/256/W10/IPS MX150
Matryca FULL HD IPS, aluminiowa obudowa ciekawy design, wygodna podświetlana klawiatura.

Lenovo Ideapad 520-15 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 Szary
Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji, aluminiowa obudowa, wygodna podświetlana klawiatura, niezłe głośniki.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 02 Sty 2019, 18:11
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: laptop (asus) do 3k z systemem
Cytuj:
wygodna podświetlana klawiatura, niezłe głośniki

Tak zdecydowanie, w porównaniu do smartfona :rotfl:

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Śro 02 Sty 2019, 18:36
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: laptop (asus) do 3k z systemem
Jak chcesz laptopa uzywać kilka lat i zagrać w nowsze tytuły to rozważ dorzucenie do GTX'a 1050. Kompletnie wyposażony jest np.:
HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240+1TB/W10 GTX1050 Dopłata to 400zł, ale otrzymujesz wydajny procesor, wydajną kartę graficzną i dwa dyski. Ten laptop posłuży zdecydowanie dłużej, a dodatkowo zapewni możliwość pogrania w nowsze tytułu.
Ewentualnie 100zł drożej od HP:
Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/120+1000/Win10 GTX1050 FHD
Już z matrycą IPS i podświetlaną klawiaturą.


Śro 02 Sty 2019, 19:57
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.