laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 19 Kwi 2024, 01:26



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
 Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 10 Lip 2019, 10:25
Posty: 2
Post Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln
Witam wszystkich serdecznie. Jestem tu nowy, a zarejestrowałem się, bo od jakiegoś czasu borykam się z problemem doboru czegoś nowszego do oglądania filmów/seriali dostępnych w internecie w rozdzielczości "tylko" 1080p zakodowanych w HEVC/x265 10Bit. Do tej pory pobierałem tylko x264 full hd i było git. Co więcej, HEVC, ale 8Bit, też działa bezproblemowo. Problem jest z 10Bit, bo to ma niby HDR i mój słaby laptop ma problem z płynnością. Obraz tnie, staje, zacina również wtedy dźwięk. Żaden player sobie z tym nie radzi, więc to wina sprzętu. Laptop Asus R540SA Intel Dual-CoreN3050 up to 2.16GHz. W każdym razie, wszyscy piszą, żeby kupić już coś z procesorem ósmej generacji i grafiką Intel UHD 620 no i 8GB ram. Tak patrząc po stronie, to w tej kwocie (2000pln) niema zbyt dużego wyboru, ale więcej nie jestem w stanie dać. Zastanawiałem się nad stacjonarnym, ale jednak przyzwyczajenie robi swoje, bo przez ostatnie parę lat, używałem tylko laptopa. Wygodny jest i tyle, a też nie potrzeba mi wodotrysków.No i prądu mniej żre.Zastanawiałem się nad używkami, ale to kupowanie kota w worku i pozorna oszczędność.Najtaniej na stronie jest lenovo ideapad, ale każdy pisze, że szkoda kasy, bo to szmelc.
Zastanawiałem się nad takim acerem
https://www.x-kom.pl/p/492639-notebook- ... zarny.html
To już górna granica wydatków, ale co zrobić?
Nawet bym wolał, żeby był bez systemu, bo to ze 4 stówki taniej, ale tu chyba niema takiej opcji.Ogólnie, moje wymagania, oprócz tego, co powyżej, to 15" ekran, nie mniej, ale też nie więcej. Mój ma chyba 15,4 więc wystarczy taki. Najlepiej dwa dyski, jak w tym acerze, ssd na system, a zwykły na magazyn, bo tak najlepiej.Żeby było choć jedno usb 3,0 i jakieś 2,0. Tutaj jest stosunek 1:2 na niekorzyść 3.0 ale może być. To nie stacjonarka, gdzie mamy tego dużo. No i oczywiście HDMI, bo podłączam to pod tv 48". Na procesorze 7 generacji bym pewnie w tej kwocie znalazł coś lepszego, ale ponoć dopiero ósemka ma pełne wsparcie dla hevc 4K i robi to z palcem w dupie, brzydko mówiąc, a nie będę wymieniał sprzętu co 2 lata, bo czegoś tam nie odtworzy. Mój laptop był kupiony bez żadnych wymagań, byle chodził i teraz są tego konsekwencje. Tym razem muszę kupić coś z głową, ale nie za drogo. Dziękuję za wszelkie rady.


Śro 10 Lip 2019, 10:58
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 485
Post Re: Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln
Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 FHD IPS Czarny
Za 2,1k otrzymasz wyższy model Aspire 5 z lepszą matrycą IPS.


Śro 10 Lip 2019, 11:48
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln
Dołóż 100zł i wybierz coś z IPS'em:
Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 IPS Srebrny
Huawei MateBook D 15.6" i3-8130U/8GB/256SSD/Win10 FHD
Acer Aspire 5 i3-8145U/8GB/256/Win10 IPS Czerwony
Ewentualnie bez systemu:
Lenovo Ideapad 330s-15 i3-8130U/8GB/120 M535 Szary
Lenovo Ideapad 330s-15 i3-8130U/8GB/240 M535 Szary


Śro 10 Lip 2019, 16:39
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 10 Lip 2019, 10:25
Posty: 2
Post Re: Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln
Nieszczególnie zależy mi na lepszej matrycy, bo przez większość czasu, to i tak będzie podłączone pod tv, a z wyświetlacza będę raczej korzystał sporadycznie. Tv kupiłem właśnie specjalnie do tego celu, bo jakoś przestało mnie jarać wgapianie się w mały ekran. W moim laptopie jest tylko rozdzielczość hd, więc kolory i reszta są takie sobie, a na tv całkiem co innego. Bardziej by mi zależało na dwóch dyskach jednocześnie, czyli ssd i hdd, a tutaj widzę nie za bardzo są dostępne. Dedykowana grafika chyba też jest zbędna, bo w gry nie gram. Chodzi tylko o możliwość bezproblemowego odtworzenia tych materiałów hevc, nic więcej. Żeby się nie zacinało, klatkowało itd. i żeby zużycie procesora nie waliło non stop na 100%, jak u mnie.Ten acer z mojego posta, to jest w miarę ok?
A jak ewentualnie sprawa wygląda z modelami stacjonarnymi? Jak mam wydać 2 tysie, to może łaskawszym okiem spojrzeć na takie? Bo jeśli nie ten acer, który ma mniej więcej to, czego potrzebuję, to nic tu nie widzę innego, podobnego. Żeby chociaż była możliwość montażu drugiego dysku, a tu nic. SSD by był do systemu, a hdd na magazyn tymczasowy, więc może nie spowolni jakoś bardzo komputera? Taka stacjonarka, w okolicach podanej kwoty, oczywiście sama "skrzynka" bo i tak do tv podepnę, to jaka by u mogła być mniej więcej? W takim przypadku, to już chyba w tej kwocie można dostać mocniejszy i wydajniejszy sprzęt, niż w przypadku laptopów? Ten Acer mi się podoba, ale w ostateczności, to rozważę i taka opcję.


Śro 10 Lip 2019, 18:20
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do filmów 1080p HEVC 10Bit/ew. 4K do 2000 pln
Raczej nie powinno być z tym problemu, zawsze masz 14 dni zwrotu przy zakupach internetowych

Alternatywa konfiguracja Acer na AMD Ryzen.
Acer Aspire 3 Ryzen 3/8GB/240+1000/Win10 FHD
Jest tańsza o podobnej, minimalnie mniejszej wydajności.

Ewentualnie ten sam model który podałeś lecz z mniejszym dyskiem HDD
Acer Aspire 3 i3-8130U/8GB/256+500/Win10 FHD Czarny

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Śro 10 Lip 2019, 19:43
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 31 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.