laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 01:45



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 który note book lepszy Dell czy Hp 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 06 Lip 2009, 13:20
Posty: 2
Miejscowość: Świdnik
Post który note book lepszy Dell czy Hp
Witam

Moje pytanie to który laptop bedzie lepszy:

Dell :: Studio 1555 T6400/4096/320/DVD-RW

czy

HP :: dv5-1140ew T5800/3072/250/DVD-RW/VHP

Głownie chodzi mi o to żeby laptop mogł działąć długo i bezproblemowo podczas sporego obciążenia. Co do Hp słyszałem że się bardzo grzeją dlatego też zacząłem się zastanawiać nad dellem.

Głowne założenia co do komputera to:

procesor core 2 duo co najmniej 2 gHz
pamięć ram 3 g (dobrze by było jakby była możliwość rozbudowy ilości ramu)
karta graficzna nie zintegrowana tak aby mogła sobie radzić z takimi programami nx 5 nx 6

jeżeli macie jakies inne propozycję to bardzo bedę za nie wdzięczny ponieważ długo już szukam laptopa i kompletnie już zgłupiałem i nie wiem co wybrać.

Pozdrawiam Karol


Pon 06 Lip 2009, 13:31
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Zakładając że system operacyjny nie jest ważny bo np: Dell go nie ma wybrałbym Della za parametry. Dell to komputery solidnie wykonane, z HP spotkałem się z kiepskim modelem lecz to nie jest reguła.
Niemniej z tych dwóch jak dla mnie Dell ale wtedy dochodzi koszt systemu.


Pon 06 Lip 2009, 16:46
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
A podaj jeszcze max kwote jaką chcesz wydac na lapka.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 06 Lip 2009, 22:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 06 Lip 2009, 13:20
Posty: 2
Miejscowość: Świdnik
Post 
witam
dzieki za odpowiedzi

jesli chodzi o kwote to niestety max 3000 wchodzi w gre.

Właśnie bardzo mi chodzi o to żeby był solidnie zrobiony, laptop bedzie czesto ze mną podróżował i czesto bedzie używany po 7 może 8 godzin pod sporym obcążeniem.
Jeśli chodzi o system do della to licze się z tym i chyba zamiast visty wolałbym xp i tutaj rodzi się pytanie czy przy instalacji na tym modelu nie bedzię problemów ze sterownikami.

A co sądzicie też o laptopach asus? kompletnie ziolony w tym jestem i nie wiem cyz to solidne maszyny czy nie?

Dzięki z góry za odpowiedz.

Pozdrawiam


Wto 07 Lip 2009, 11:23
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Asusa wymieniłbym jako Nr 1!!! wśród laptopów. Osobiście do Della nie mam zaufania widziałem kilka modeli nieszczęśliwie zaprojektowanych czego o Asusie nie można powiedzieć lub Toshibie.
Dopiero na 3 miejscu postawiłbym HP.

"co sądzicie też o laptopach asus? kompletnie ziolony w tym jestem i nie wiem cyz to solidne maszyny czy nie?"
to tak jakby zapytać czy Japończycy robią solidne samochody ;)

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Ostatnio edytowany przez rafa, Wto 07 Lip 2009, 15:06, edytowano w sumie 1 raz



Wto 07 Lip 2009, 15:04
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 10 Lut 2005, 01:51
Posty: 114
Miejscowość: Katowice
Post 
Z tych dwóch lapków które wymieniłeś polecałbym Dell'a. Wygląda dość solidnie i nie 'świeci' się jak HP(minusem niestety mogą być klawisze F1-f12 jako klawisze funkcyjne, dla niektórych też szczelinowy napęd). Do HP jakoś nigdy nie miałem przekonania, ostatnio dużo się naczytałem o ich serwisie, omijałbym ich z daleka ;].
Jeżeli możesz trochę przekroczyć zakładaną kwotę rozpatrz ten wybór: http://x-kom.pl/index.php?show_prod=42610. (Procesor troszkę słabszy ale za to grafika naprawdę mocna jak za tą cenę, dodatkowo w cenie lapka torba i mysz). Co do asusa to niestety za tą kwotę nie znajdziesz nic konkurencyjnego (w dodatku ostatnie modele asusa choć solidne, desing'ersko nie wypadają za dobrze, ale to już kwestia gustu :grin: ).
Cytuj:
Jeśli chodzi o system do della to licze się z tym i chyba zamiast visty wolałbym xp i tutaj rodzi się pytanie czy przy instalacji na tym modelu nie bedzię problemów ze sterownikami.
Do dell'a są dołączane sterowniki pod XP więc nie ma problemu ;]

_________________
Flame USER
Lap: Lenovo - IBM Y550 T6500 :: 3072MB :: 320GB :: GT130M DDRIII :: white edition ;]
wbrew opiniom - zero problemów ;]

Image
Image


Ostatnio edytowany przez papik, Wto 07 Lip 2009, 20:45, edytowano w sumie 1 raz



Wto 07 Lip 2009, 20:44
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.