laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 14:19



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
 Laptop do pracy na zewnątrz 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Mar 2023, 15:00
Posty: 5
Post Laptop do pracy na zewnątrz
Hej, szukam laptopa (najlepiej 14 cali):
1) Kwota przeznaczona na zakup: max. 5000 zł brutto
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość): 14 cali
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):

[*]1. Wysoka jasność matrycy (możliwość komfortowego korzystania siedząc przodem do słońca - zatem ekran jest tyłem do słońca)
[*]2. Dobra kultura pracy oraz czasy pracy na baterii
[*]3. Dobre wyłapywanie sygnału Wi-Fi i stabilność jego działania

Punktem odniesienia jest pożyczony na chwilę na testy Zenbook UX425UA z matową matrycą i Ryzenem 5500U - matryca mogłaby być jeszcze jaśniejsza, mimo że ta też jest mega dobra (CMN N140HCE-EN2). Komfort pracy na zewnątrz jest względnie dobry.

5) Osobiste preferencje:
[*]1.Jestem przyzwyczajony do matowych matryc i większość OLEDów (na podstawie testów, nie namacalnego porównania) w SDR nie ma takiej jasności. Więc prośba o podpowiedź: czy OLED z przetestowaną jasnością w SDR ok. 400 cd/m2 jest w stanie wygrać pod tym względem z matową matrycą IPS?
[*]2. Jeśli coś w tych pieniądzach wchodzi na rynek, da mi nieco lepsze podzespoły i spełni wymagania pod kątem jeszcze lepszej jasności, ale nie ma tego jeszcze w sprzedaży, a niebawem się pojawi, to jestem gotów poczekać.
[*]3. Laptop ma być przeznaczony na wszelakie wyjazdy i z możliwością komfortowego poruszania się w Excelu, przeglądarce i Sketchupie (z którym UM425UA o dziwo nieźle sobie radzi mimo braku dedykowanej karty graficznej), więc jasność i jakość matrycy jest kluczowa ze względu na czasami dość ekstremalnie jasne, oślepiające warunki oświetleniowe.

6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego): raczej z systemem, choć jeśli będzie bez to też dam sobie radę

Dostępny jest niby Zenbook UM425QA, ale to jednak już starsza konstrukcja i trochę pluję sobie w brodę, że nie uda mi się prawdopodobnie kupić wersji z Ryzenem 7. https://www.x-kom.pl/p/744394-notebook-laptop-140-asus-zenbook-14-um425qa-r5-5600h-16gb-512-win11.html , a jego brak powodowałby pewnie lekki niedosyt.

A może pakowanie się w Ryzena 7 (jakiegokolwiek, w innym laptopie) nie ma sensu, bo te z dopiskiem U i tak będą słabsze od tej 5-tki z dopiskiem H zastosowanym w Zenbooku z linku?


Pią 01 Wrz 2023, 10:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Nie jestem pewien czy jest w stanie wygrać. Aczkolwiek OLED już o tej jasności powinien być komfortowy do pracy na zewnątrz.

Tak modele z wersją U będą sporo słabsze od wersji H, aczkolwiek będą mieć lepsze wyniki pracy na baterii (w teorii).
ASUS powinien być ok, tym bardziej ma dobre wyniki pracy na baterii.

Moim zdaniem jeszcze dwa modele, którymi warto się zainteresować
Lenovo Yoga Slim 7 Pro-14 i5-12500H/16GB/512/Win11
Lenovo Yoga Slim 7 ProX-14/i5-12500H/16GB/512/Win11
Oba są nowsze i wydajniejsze od ASUSa.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pią 01 Wrz 2023, 20:35
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Mar 2023, 15:00
Posty: 5
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Dzięki, przyjrzę się im bo wyglądają ciekawie na papierze.

A gdybym miał jednak z tymi wszystkimi wymaganiami popatrzeć na OLEDy, to gdzie się zakręcić? Bo jest tego trochę i chciałbym mieć choćby początkową orientację, gdzie zawiesić wzrok. Miałem dziś okazję (wewnątrz) zapoznać się z takim ekranem w Vivobooku Go i pierwsze wrażenie było naprawdę niezłe. W bardziej słoneczny dzień będę chciał wyjść z nim ze sklepu na zewnątrz, ale wiadomo - szukamy czegoś jak najmocniejszego pod względem jasności z dobrymi czasami na baterii, w ramach budżetu.

Dodam do tego jeszcze, że jestem gotów pójść w coś większego, bo dziś mając w ręce inny, 16 calowy laptop Lenovo przeżyłem szok, że to istotnie 16-tka. Ani nie był dla mnie jakiś specjalnie duży, ani ciężki. Choć pewnie porównanie z obecnym, blisko 3-kilogramowym laptopem z potężnym zasilaczem będzie szokiem. Zatem powiem, że 15,6 oraz 16 też byłyby jakimś rozwiązaniem. Priorytety są jasno ustalone :) tutaj też możemy patrzeć na IPSy/OLEDy


Sob 02 Wrz 2023, 01:16
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Jeżeli już musiałbym wybierać OLED, choć moim zdaniem nie wybrałbym w tym przypadku to
ASUS ZenBook 14 UX3402ZA i5-1240P/16GB/512/Win11 OLED

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 02 Wrz 2023, 12:19
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Mar 2023, 15:00
Posty: 5
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
A gdybyśmy wzięli pod uwagę 15,6 i 16-calowy sprzęt? Zarówno OLED jak i jasne matowe matryce?


Sob 02 Wrz 2023, 19:35
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 491
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Oled ma błyszczący ekran, to może odbijać, natomiast ma też bardzo dobry kontrast, co w pewnym stopniu rekompensuje to zjawisko. MSI Prestige 16 ma matowy ekran ips z jasnością wynoszącą aż 1000cd, tylko znacznie przekracza max kwotę.
LG GRAM 2022 16Z90Q i7 12gen/16GB/512/Win11 szary jest lekkim i smukłym laptopem z ekranem 16" cali ips qhd+, który ma jasność 350cd.


Nie 03 Wrz 2023, 13:38
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8676
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Areczan napisał(a):
A gdybyśmy wzięli pod uwagę 15,6 i 16-calowy sprzęt? Zarówno OLED jak i jasne matowe matryce?


Do pracy w terenie, bardziej mobilnie zostałbym przy 14".

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 03 Wrz 2023, 20:35
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Mar 2023, 15:00
Posty: 5
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Czy na horyzoncie pojawiło się coś nowego?

Już zacząłem myśleć nad ASUSem G14, ale trochę bez sensu jest dla mnie wydawać kasę na mocną kartę graficzną czy procesor, byleby tylko mieć porządną matrycę.

Już 15-tki czy 16-tki byłyby akceptowalne, bo jednak to jest kompletnie inny gabaryt i sprzęt technologia pozwalająca na minimaizowanoe wagi niż 17-tka sprzed 5-ciu lat.


Wto 16 Sty 2024, 22:12
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 385
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Zobacz Lenovo Legion 5-15 i5-12450H/16GB/512/Win11X RTX3050 165Hz za 4 599 zł.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Śro 17 Sty 2024, 09:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 08 Mar 2023, 15:00
Posty: 5
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Jasność matrycy: 300 cd/m²

Mało...

Możemy podnieść budżet do 7000 brutto. Czy to jakoś zwiększa nasze szanse na znalezienie czegoś sensownego?


Pią 19 Sty 2024, 16:06
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 385
Post Re: Laptop do pracy na zewnątrz
Są jeszcze ostatnie sztuki modelu ASUS Vivobook Pro 15 i5-13500H/24GB/512/Win11 RTX4050 OLED 120Hz.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pon 22 Sty 2024, 15:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 92 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.