laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 25 Kwi 2024, 09:30



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Asus 1215N versus MSI U250 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 28 Lip 2010, 17:28
Posty: 20
Miejscowość: z bylekąd
Post Asus 1215N versus MSI U250
Bralibyście 1215N już teraz czy czekalibyście jeszcze około 2 tygodnie na U250?

IMO MSI będzie szybszy, czy jest ładniejszy to kwestia dyskusyjna (dla mnie raczej tak jeśli porównamy do czarnej wersji Asusa) oraz przy obecnej cenie 1215N będzie zapewne tańszy.

Na korzyść Asusa przemawia BT 3.0 (mało ważne) oraz przede wszystkim USB 3.0 (to akurat dla mnie dość ważne, bo notebooki wymieniam nie częściej niż co półtora roku, a do tego czasu urządzenia zewnętrzne z USB 3.0 będą już popularne, akurat kwestia szybkości przesyłania danych jest dla mnie ważna).

HDD w Asusie 250 GB, w MSI 320 GB.

Co byście zrobili? Ja raczej skłaniam się do czekania na MSI ale ciekawy jestem opinii innych.

Edycja: OK, doczytałem, że Asus jednak zostawił w tym modelu porty USB 2.0, więc dylemat przestał istnieć.


Ostatnio edytowany przez marekz, Pią 20 Sie 2010, 23:03, edytowano w sumie 1 raz



Pią 20 Sie 2010, 20:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 05 Wrz 2010, 22:50
Posty: 2
Miejscowość: wawa
Post 
Recenzja dla zainteresowanych Eee PC 1215N


Pon 06 Wrz 2010, 11:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 02 Lis 2010, 20:04
Posty: 1
Miejscowość: Warszawa
Post 
Też mam ten problem co ty. Zastanawiam się nad kupnem dość wydajnego netbooka i puki co te 2 spełniają moje wymagania (choć nie do końca). Jeżeli chodzi o procek to ten Athlon jest o wiele wydajniejszy i mocniejszy niż Atom, a co do kart graficznych to tu ION lekko bije na głowę Radeona (wzoruje się tu na rozpisce mobilnych procesorów i kart graficznych na stronie notebookcheck). Co do przebiegów na bateriach to Asus osiąga niemalże 7 godzin a MSI około 5,5 godziny. Liczba złączy jest chyba taka sama, a kamerka w MSI jest lepsza. Jeśli chodzi o obudowę i wagę to MSI jest błyszczący i waży około 1,3 kg a Asus matowy i waży około 1,5 kg.
Podsumowując jak dla mnie bardzo wyrównane komputerki i gdyby tylko według zapewnień producenta Asus dał te USB 3.0 to bez wątpienia wybrałbym go, a tak mam dylemat.
A własnie, czy może ktoś z forumowiczów orientuje się kiedy będzie premiera kolejnej wersji Asusa EeePC 1215 z gniazdami usb 3.0 , która to nosi numer 1218? Czytałem coś o tym ale nigdzie nie mogę wyszukać o tym bardziej konkretnych informacji.
Co do MSI to pomimo tego, że jest do niego recenzja na stronie Chipa to nigdzie nie mogę znaleźć sklepu gdzie można go dostać...ktoś coś może wie na ten temat?

Z góry dziękuje za pomoc :wink:


Wto 02 Lis 2010, 20:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 21 Paź 2010, 18:38
Posty: 18
Miejscowość: Tarnowskie Góry
Post 
Witam!!
Jeśli waszym zdaniem obydwa komputery spełniają wasze wymagania i wahacie się nad wyborem ASUS czy MSI proponuje zapoznać się z tym rankingiem i wyciągnąć odpowiednie wnioski.
http://www.x-kom.pl/index.php?news=315


Wto 02 Lis 2010, 21:37
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 98 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.