laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 04:28



Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
 Dobry laptop na kilka lat. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Kwi 2011, 09:53
Posty: 4
Post Dobry laptop na kilka lat.
Witam,
ostatnio przymierzam się do kupna laptopa. Zamierzam przeznaczyć na ten cel trochę ponad 3000 (~3300). Przejrzałem wiele opinii, recenzji na temat kilku laptopów i jestem w kropce, nie wiem co wybrać, dlatego potrzebuję rady.
Potrzebuje sprzętu do przeglądania internetu, pogrania w jakieś gry i oglądania filmów. Bez windowsa i blu ray-a.
Zdecydowałem póki co, że wezmę Asusa, standardowe 15,6". Tu nasuwa się kilka pytań:
1. Na stronie Asusa widnieje informacja o i7 w serii k53, macie jakieś informacje czy u Was w sklepie będzie taka wersja?
2. Duża jest różnica między gt540m a gt550m? Nie wiem czy warto aż tyle dopłacać do serii n53sn dla tej karty.
3. Może ktoś miał styczność z serią k i n, i podzieli się wrażeniami? Głośniki nie są dla mnie zbyt ważne, byle grały w filmach przyzwoicie, z kolei usb 3.0 w przyszłości mogło by się przydać.
4. Czy głośniki w k53 są te same co w k72? Brat ma go więc wiedziałbym jakiego dźwięku się spodziewać.
Laptopa zamierzam kupić pod koniec miesiąca, ewentualnie pod koniec Maja, wiem że to sporo czasu, ale podzespoły nowe tak szybko chyba nie wyjdą, jedynie cena może troszkę pójść w dół, więc wolę wcześniej upatrzyć jakiś model. Chcę wydać ok. 3300, ale mogę więcej, nie wiem tylko czy jest to konieczne.
Gdyby był k53 z i7 2630 i gt 550m to brałbym bez pytania, ale z tego co czytałem procesor może w tym modelu będzie, ale karta chyba nie.
Będę wdzięczny za wszelkie rady.
Pozdrawiam.


Pon 11 Kwi 2011, 10:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lip 2009, 12:22
Posty: 582
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Różnica między grafikami GT540 i GT550 wynosi ok 10%:

http://allegro.pl/asus-n53sn-n53-i7-263 ... 57002.html
http://allegro.pl/asus-n53sv-n53-i7-263 ... 28592.html

Niestety na razie nie pojawi się seria K53 z karta graficzną GT550. W maju pojawi się ten model z procesorem Core i7 drugiej generacji z kartą GT540M.

Głośniki są takie same jak w serii K53 i K72 - Altec Lansing.

Pozostaje tez kwestia wizualna, która dla niektórych użytkowników jest ważna. Są to zupełnie inne obudowy notebooków.

Cena modelu K53 z procesorem Core i7 będzie oscylować w okolicach 3000 zł.

_________________
Image

x-kom@x-kom.pl

Asus U30JC || 13,3" LED || Intel Core i3-350M || 8GB DDR3 1333MHz Kingston || 128GB HDD SSD V100 Kingston || NVIDIA GeForce 310M 512MB DDR3 with OPTIMUS || Windows 7 Home Premium PL 64bit || Office 2010 Pro Plus || Logitech G9x Gaming Mouse


Pon 11 Kwi 2011, 10:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Kwi 2011, 09:53
Posty: 4
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Dzięki za tak szybką odpowiedź.
Chyba poczekam do Maja na k53 z i7 i gt540. Trochę szkoda, bo o ile procesor na kilka lat wystarczy spokojnie ze swoją kozacką wydajnością, to karta jest wystarczająca na dzień dzisiejszy, ale w niedługim czasie będzie trochę fps brakowało i te 10 procent mogło by zrobić różnicę.
Ale z tego co widzę różnica między k53 z i7 i gt540 a n53 z gt550 będzie duża. A że na głośnikach czy wyglądzie mi nie zależy, to szkoda dopłacać kilka dobrych stówek za trochę wydajniejszą kartę i usb 3.0.
W każdym razie dzięki, bo trochę mi rozjaśniłeś sytuację i już mniej więcej wiem na co będę polował.
Jeszcze tylko pytanie, czy masz informacje czy będą te wersje z i7 miały dysk 7200rpm?


Pon 11 Kwi 2011, 22:26
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Kwi 2011, 09:53
Posty: 4
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
A istnieje możliwość obejrzenia na żywo laptopów w warszawskim oddziale x-kom?
Bo zobaczyć na zdjęciach to jedno, a obejrzeć, dotknąć to co innego. Zwłaszcza że ludzie narzekają na klawiatury w seriach k i n.


Wto 12 Kwi 2011, 22:49
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lip 2009, 12:22
Posty: 582
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Mamy aktualnie dostępne modele z serii K53 i N53 na stanie magazynowym naszego oddziału w Warszawie.

Na miejscu można dokładnie zapoznać się z wyglądem tych serii.

Zapraszamy.

_________________
Image

x-kom@x-kom.pl

Asus U30JC || 13,3" LED || Intel Core i3-350M || 8GB DDR3 1333MHz Kingston || 128GB HDD SSD V100 Kingston || NVIDIA GeForce 310M 512MB DDR3 with OPTIMUS || Windows 7 Home Premium PL 64bit || Office 2010 Pro Plus || Logitech G9x Gaming Mouse


Śro 13 Kwi 2011, 09:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 11 Kwi 2011, 09:53
Posty: 4
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Witam ponownie,
piszę ponieważ znalazłem jeszcze jeden bardzo interesujący model w dobrej cenie. Chodzi mianowicie o MSI GT660. Mam dwa pytania odnośnie tego modelu:
1. Czy wydajność procesora i5 460 jest wystarczająca aby grać na wysokich detalach i w wysokiej rozdzielczości? Nie będzie blokował karty? Chodzi mi właśnie o gry, bo ogólnie nie oczekuje od procka wielozadaniowości, bo nie otwieram nigdy kilku programów na raz. Muszę mieć pewność że jest wystarczający do najnowszych gier.
2. Czy istnieje możliwość grania w niższych rozdzielczościach niż full hd na tym ekranie? Karta graficzna jest wydajna, ale niektóre tytuły już teraz w full hd ją przerastają, dlatego ważne dla mnie jest aby można było komfortowo grać w niższych rozdzielczościach.
Będe wdzięczny za odpowiedź, pytania może są głupie, ale nie jestem ekspertem w tych sprawach a chce mieć pewność że dobrze wydam pieniądze.
Pozdrawiam


Nie 17 Kwi 2011, 16:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 17 Kwi 2011, 18:32
Posty: 4
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Dołączę się do tematu z kilkoma pytaniami:
  • czy jest jakaś odczuwalna różnica między 1GB/2GB dla karty graficznej?
  • jak ten lapek poradzi sobie z programami typu CAD/CAM (np. AutoCAD 2012) oraz Photoshop? (notebooki z Quadro/NVS są trochę za drogie - max. 3,5tyś. planuję przeznaczyć) czy może lepiej poczekać na i7? (choć większość operacji w przypadku CAD'a jest jednowątkowych, więc nie wiem czy jest sens poświęcać większe zużycie baterii)
  • jak wygląda czas pracy na baterii?
  • czy pojawi się wersja z usb 3.0?


Nie 17 Kwi 2011, 18:45
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lip 2009, 12:22
Posty: 582
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
Franek10 napisał(a):
Witam ponownie,
piszę ponieważ znalazłem jeszcze jeden bardzo interesujący model w dobrej cenie. Chodzi mianowicie o MSI GT660. Mam dwa pytania odnośnie tego modelu:
1. Czy wydajność procesora i5 460 jest wystarczająca aby grać na wysokich detalach i w wysokiej rozdzielczości? Nie będzie blokował karty? Chodzi mi właśnie o gry, bo ogólnie nie oczekuje od procka wielozadaniowości, bo nie otwieram nigdy kilku programów na raz. Muszę mieć pewność że jest wystarczający do najnowszych gier.
2. Czy istnieje możliwość grania w niższych rozdzielczościach niż full hd na tym ekranie? Karta graficzna jest wydajna, ale niektóre tytuły już teraz w full hd ją przerastają, dlatego ważne dla mnie jest aby można było komfortowo grać w niższych rozdzielczościach.
Będe wdzięczny za odpowiedź, pytania może są głupie, ale nie jestem ekspertem w tych sprawach a chce mieć pewność że dobrze wydam pieniądze.
Pozdrawiam


W grach różnica między procesorami będzie niezauważalna. Różnica w wydajności między procesorami będzie odczuwalna jedynie w wymagających aplikacjach, które obsługują wielowątkowość. Jeśli chodzi o karty graficzna to wynik w teście 3D Mark w przypadku karty GT 540M to ok 8000 pkt., a GTX 285M osiąga wynik w okolicach 13000 pkt. Różnica jak widać jest bardzo duża. Procesor w tym przypadku nie będzie stanowił wąskiego gardła.

Oczywiście można uruchomić gry w niższych rozdzielczościach niż Full HD. Karta graficzna GTX 285M poradzi sobie bez problemu z nowszymi tytułami w średnich lub nawet wysokich detalach.

_________________
Image

x-kom@x-kom.pl

Asus U30JC || 13,3" LED || Intel Core i3-350M || 8GB DDR3 1333MHz Kingston || 128GB HDD SSD V100 Kingston || NVIDIA GeForce 310M 512MB DDR3 with OPTIMUS || Windows 7 Home Premium PL 64bit || Office 2010 Pro Plus || Logitech G9x Gaming Mouse


Wto 19 Kwi 2011, 17:14
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 27 Lip 2009, 12:22
Posty: 582
Miejscowość: Częstochowa
Post Re: Dobry laptop na kilka lat.
zasoniak napisał(a):
Dołączę się do tematu z kilkoma pytaniami:
  • czy jest jakaś odczuwalna różnica między 1GB/2GB dla karty graficznej?
  • jak ten lapek poradzi sobie z programami typu CAD/CAM (np. AutoCAD 2012) oraz Photoshop? (notebooki z Quadro/NVS są trochę za drogie - max. 3,5tyś. planuję przeznaczyć) czy może lepiej poczekać na i7? (choć większość operacji w przypadku CAD'a jest jednowątkowych, więc nie wiem czy jest sens poświęcać większe zużycie baterii)
  • jak wygląda czas pracy na baterii?
  • czy pojawi się wersja z usb 3.0?


Różnica wydajności w karcie graficznej 1 GB, a 2 GB pamięci w przypadku tego samego modelu karty będzie niezauważalna w grach, a tym bardziej programach graficznych oraz CAD/CAM. W przypadku programów większe znaczenie będzie miał procesor. W teście 3D Mark 2006 różnica wydajnosci między kartami 1 GB - 2 GB wynosiła kilkanaście punktów.

Przy Autocad 2012 oraz Photoshop CS5 procesor Intel Core i5 będzie w zupełności wystarczający. Dodatkowo zużycie energii i wydzielanie ciepła przy tym procesorze będzie o wiele mniejsze.

Czas pracy na baterii w przypadku modelu K53 przy minimalnym obciążeniu wynosi niecałe 5 godzin, przy standardowym obciążeniu są to ok 3 godziny. Natomiast przy maksymalnym obciążeniu czas spada do 1.5 godziny.

Na razie nie posiadamy informacji o pojawieniu się wersji z USB 3.0.

_________________
Image

x-kom@x-kom.pl

Asus U30JC || 13,3" LED || Intel Core i3-350M || 8GB DDR3 1333MHz Kingston || 128GB HDD SSD V100 Kingston || NVIDIA GeForce 310M 512MB DDR3 with OPTIMUS || Windows 7 Home Premium PL 64bit || Office 2010 Pro Plus || Logitech G9x Gaming Mouse


Wto 19 Kwi 2011, 17:23
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 101 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.