laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 05:46



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Maj 2012, 21:45
Posty: 4
Post wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
Witam,
zastanawiam się nad kupnem notebooka w cenie do 4500 zł. Moje wymagania to : wydajna karta graficzna (na poziomie gtx560m), matryca full hd matowa, dobra jakość dźwięku z laptopa, jakość wykonania (aby mógł wytrzymać parę - 3,4 - lat użytkowania). Laptop ma służyć do gier, muzyki i filmów. Moją uwagę przykuły 2 propozycje:

MSI GT780 - martwi mnie komentarz o irytującym zachowaniu wentylatora [1]
http://www.x-kom.pl/p/75920-notebook-laptop-17,3-msi-gt780dx-440pl-i5-2430m-8gb-750-dvd-rw-7hp64.html

Asus N76VZ
http://www.x-kom.pl/p/79420-notebook-laptop-17,3-asus-n76vz-v2g-t5017v-i7-3610qm-6gb-750-dvd-rw-7hp64.html

Proszę o opinie na ten temat i może o nowe ciekawe propozycje. Laptopa planuję kupić w przyszłym miesiącu, dlatego można podać na które laptopy warto jeszcze ewentualnie poczekać.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Łukasz

[1]
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MSI-GT780DX.66685.0.html


Pon 21 Maj 2012, 22:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
posiadam MSI gt780 i u mnie wentylator nie wariuje. Zdarza mu się na chwilę wejść na obroty ale nie uważam żeby przy tej klasie sprzętu było to jakoś specjalnie dokuczliwie. Laptop posiada dedykowany przycisk na panelu uruchamiający wentylator na 100% np w czasie gier. Uważam to za genialny pomysł, ponieważ wolę jednostajny głośniejszy szum niż co chwilę zmiany obrotów. Po za tym jak już sie gra to głośniki zagłuszają wentylator, lub przy grze na tv rolę zagłuszacza przejmuje kino domowe lub jak ma być po cichu to zakładam słuchawki :)
pozdrawiam i życzę owocnych przemyśleń przy wyborze :)


Pon 21 Maj 2012, 22:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Maj 2012, 21:45
Posty: 4
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
Nie uważasz, że wentylator pracuje za głośno i nagłymi zrywami podczas normalnej pracy, czy słuchania muzyki bez obciążenia ? To mnie najbardziej zastanawia po przeczytaniu recenzji, strasznie irytuje to, że np. podczas oglądania filmu na głośnikach nagle wentylator zaczyna przeszkadzać. Jeszcze jedno : czy w najbliższym czasie pojawią się na rynku ciekawe oferty podobne do GT780?


Wto 22 Maj 2012, 06:51
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
Jeżeli notebook ma służyć głównie do gier to zdecydowanie polecamy model MSI GT780. Notebook posiada najwydajniejszy układ graficzny w podanym przedziale cenowym. Natomiast jeżeli szukasz uniwersalnego notebooka, który również sprawdzi się w grach, a procesor pozwoli na komfortową pracę w wszelkiego rodzaju programach to polecamy model ASUS N76VZ.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 22 Maj 2012, 10:19
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
laptopa MSI mam dwa miesiące i tak jak ci napisałem w grach 100% wentylatora mi osobiście nie przeszkadza. Przy przeglądaniu netu wentylator jest praktycznie niesłyszalny. Mam porównanie do Della D400 który też pracuje bardzo cicho. Taki jest urok wydajnych laptopów że czasem musza się wystudzić i już. Netbook działa bezgłośnie ale też i nie ma co chłodzić. Zauważyłem inną ciekawostkę :) podczas grania na maksa niepokój wzbudza nie temperatura laptopa a zasilacza :) ciężko go utrzymać w dłoni a on nie posiada wentylatora :) myślę że przy laptopach do gier trzeba pójść na kompromis z szumem :) Może jakimś rozwiązaniem jest zakup podkładki chłodzącej z dużym cichuteńkim wentylatorem i zainstalownie jakiegoś dedykowanego oprogramowania do sterowania prędkością wiatraka systemowego (żeby np. płynnie zwiększał prędkość a nie skokowo) :) Pozostaję przy opinii że mi osobiście szum w msi nie przeszkadza absolutnie :) a co do tego czy będzie jakiś ruch w ofercie GT780 to chyba będzie ale na korzyść promowanego modelu GT70, bo np tej konfiguracji co ja kupiłem to już w cenniku nie ma :)
Pozdrawiam.


Wto 22 Maj 2012, 10:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Maj 2012, 21:45
Posty: 4
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
... czyli pozostaje mi tylko czekać na recenzję Asusa, a później to już mam nadzieję łatwa decyzja. Dziękuję za pomoc w sprawie wentylatora. Odezwę się, pozdrawiam :D


Śro 23 Maj 2012, 20:34
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 21 Maj 2012, 21:45
Posty: 4
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
Co się dzieje z tymi cenami... :( Już zamierzałem w przyszłym tygodniu kupić model GT780DX-440PL, a tu nagle podrożał o 200zł. Skąd ta nagła podwyżka i czy w najbliższym czasie można spodziewać się obniżki cen (mój budżet to 4500, a laptop podrożał do 4699)?


Czw 31 Maj 2012, 14:24
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: wytrzymały, wydajny laptop : MSI GT780 VS ASUS N76VZ
Podwyżki cen są głównie spowodowane aktualnym kursem walut na co niestety nie mamy wpływu. Niestety również nie jesteśmy w stanie przewidzieć kiedy można spodziewać się ich obniżek. :(

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 01 Cze 2012, 10:07
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 111 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.