laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 03 Maj 2024, 05:57



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawiatura 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawiatura
Witam
dostałem w swoje ręce dodatkowe 12 GB ramu i wszystko fajnie tylko nie chcą pracować na slotach umieszczonych pod klawiaturą. W slotach od spodu laptopa pracują wszystkie sztuki (mam 4x4Gb) a od góry żadna nie chce. Jakoś trzeba to włączyć gdzieś czy co? laptop obsługuje do 16GB,a nawet pamięć z którą kupiłem laptopa nie działa na górnych slotach.

Czytampo różnych forach i już zgłupiałem całkiem.... procek jest i5-2410, slotów ram w laptopie jest 4 sztuki, naklejka jest że max 16 GB a tu : http://forum-pl.msi.com/index.php?topic=6326.0 piszą że i5 obsługuje max 2 sloty czy coś????!!! czyli że co : 4 są tylko dla i7 ? żeby mieć 16 GB to muszę mieć albo i7 i wtedy mogę mieć 4x4 lub 2x8 a dla i5 mogę mieć jeddynie 2x8 ??? dodam że chipset to HM67..... juz się całkiem gubię.... nawet mi do głowy nie przyszło że z tym może byc taki problem...... Proszę pomóżcie jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat, bo jak nie to jutro muszę kombinować zwrot pamięci, które pochopnie zakupiłem.. wydaje mi się że takie informacje powinny być zapisane jekoś w instrukcji czy w specyfikacji żeby nie bylo takich nieporozumień.....

na stronie intela w opisie procesorów stoi dla i5 jak wół że 2 channels 16GB max http://ark.intel.com/products/52224
a dla i7 też jest 2 channels 32GB max http://ark.intel.com/products/53469

jakoś mi nie bardzo pasuje że "channels" to sloty !!!! help....please



PS..... chyba znalazłem odpowiedź i jestem delikatnie mówiąc wkurzony.......
http://forum-en.msi.com/index.php?topic=151725.0
masakra...... pozdrawiam


Wto 19 Cze 2012, 16:24
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawia
@christof4 notebook MSI GT780 wyposażony w procesor z serii Core i5 jest w stanie obsłużyć jedynie do 8GB pamięci ram o czym również pisaliśmy w naszej ofercie na stronie internetowej.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 20 Cze 2012, 10:33
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawia
ooooczywiscie...... http://www.x-kom.pl/p/75920-notebook-la ... 7hp64.html tu też jest info że max 8 ?? czy może jednak 16 ? ja na naklejce na laptopie nawet mam informację że z procem i5 max RAM to 16 GB a jak wczoraj się doświadczalnie przekonałem możliwości są takie : 2x1, 2x2, 2x4, 2x8 . Po prostu aktywne są dwa sloty od dołu laptopa. Dla procesora i7 aktywne są 4 sloty co daje możliwości (patrz zakładkę RAM) : http://www.gentechpc.com/config.asp?con ... MSI%2D1761 (Uwaga :Core i5 CPU only support up to 2 DIMM slot)

wniosek 1 - mała informacja wsklepie że dla i5 aktywne są 2 sloty a dla i7 - 4 sloty by nie zaszkodziła
wniosek 2 - płyta jest bardzo rozwojowa - w sklepie w specyfikacji stało że laptop stoi na chipsecie HM65 a CPU-Z pokazuje mi że mam HM67
(apropos poprawności specyfikacji ;))
wniosek 3 - temat wyczerpałem - udało mi sie nowo zakupione moduły oddać :)

Pozdrawiam.


Śro 20 Cze 2012, 12:24
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawia
Zgadzamy się z faktem, iż powinna znajdować się informacja na temat działających slotów. Jednak staramy się, aby opisy na naszej stronie były jednolite i z tego powodu taka informacja nie została zamieszczona w opisie produktu za co najmocniej przepraszamy. Poprzednie modele z serii GT780 były testowane przez naszą firmę w konfiguracji 4x4GB gdzie notebook wykrywał jedynie 8GB pamięci i stąd informacja w opisie o maksymalnej wielkości 8GB. Niestety nie mieliśmy możliwości sprawdzenia konfiguracji 2x8GB ponieważ pamięci tej wielkości są niedostępne u naszych dystrybutorów. W przypadku konfiguracji GT780DX z procesorem Core i5 w specyfikacji znajduje się informacja, iż obsługuje do 16GB pamięci ram ponieważ taką informację uzyskaliśmy od producenta. Nie ukrywamy jednak, iż 16GB może być obsługiwane jedynie w zestawieniu 2x8GB. Natomiast w modelu GT780DXR z procesorem Core i7 notebook bez problemu pracuje z pamięciami w konfiguracji 4x4GB. Przepraszamy również za błędną informację dotyczącą chipsetu, modele z serii GT780 posiadają chipset HM67.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 20 Cze 2012, 13:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawia
No i brawo :) profesjonalne podejście :) mam nadzieję że trochę to wyjaśni potencjalnym "rozbudowywaczom" ;)


Śro 20 Cze 2012, 14:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 06 Mar 2012, 19:44
Posty: 19
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 i dysku SSD
no dobrze a może przy okazji "rozbudowy" spytam jeszcze o dyski SSD . Czy mogę dokupić dysk SSD który ma w specyfikacji SATA3 (czyteż SATA 600) i będzie on w takim standardzie pracował w laptopie który posiadam? Obecny dysk WD5000BEKT wwg producenta pracuje w SATA3. Mam nadzieje że oba porty dla dysków pracują w tym standardzie ? laptop ma oznaczenia GT780-087XPL i chipset HM67
Docelowo miałoby być ssd SATA3 na system i klasyczny dysk SATA3 na magazyn :) spodziewać się tu jakiś niespodzianek jak z pamięcią RAM? ;)


Śro 20 Cze 2012, 19:31
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: dokładka pamięci MSI GT780 - nieaktywne sloty pod klawia
W tym przypadku nie powinno być takiego problemu jak z bankami pamięci ram i dyski muszą pracować w standardzie SATA III. Oczywiście można dołożyć dodatkowy dysk twardy, lecz niestety notebook nie posiada w zestawie elementów montażowych dla dodatkowego dysku, których również nie posiadamy w naszej ofercie. :(

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 21 Cze 2012, 10:08
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.