laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 07 Cze 2024, 09:21



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Asus K53SV problem z grafiką 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Cze 2012, 10:26
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław
Post Asus K53SV problem z grafiką
Witam
Od pewnego czasu mam problem z grafiką na laptopie zakupionym w Państwa sklepie. Laptop posiada zintegrowaną grafiką w procesorze i3 oraz dedykowaną nvidia geforce GT540M. Używanie programu AutoCAD od pewnego czasu stało się wręcz nie możliwe. Po włączeniu programu i wczytaniu pliku rysunkowego po chwili ekran robi się cały czarny a następnie powraca obraz lecz pojawia się komunikat jak na screen'ie i powoduje zawieszenie się AotoCAD'a:
Image
Pobrałem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej (tej zintegrowanej jak i dedykowanej) ze strony Asus'a jednak to nic nie pomogło. Instalowałem również sterowniki ze strony nvidia (nowsze niż na stronie Asus'a) jednak i ten zabieg nic nie zmienił. Dodam jeszcze że w panelu nvida ustawiłem aby AutoCAD uruchamiał się z dedykowaną kartą graficzną i próbowałem również uruchomić jednorazowo z dedykowaną kartą (PPM->uruchom z procesorem graficznym->procesor nvidia o dużej wydajności). Jak się z tym uporać?


Czw 28 Cze 2012, 10:56
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7692
Post Re: Asus K53SV problem z grafiką
Przeinstaluj program AutoCAD. Ważne jest, aby w momencie ponownej instalacji uruchomić instalator przez PPM->uruchom z procesorem graficznym->procesor nvidia o dużej wydajności.
Powinno to rozwiązać problem.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 28 Cze 2012, 15:28
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Cze 2012, 10:26
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław
Post Re: Asus K53SV problem z grafiką
Niestety ale to nie pomogło tzn. dzieje się rzadziej niż wcześniej ale nadal. AutoCAD 2012 używa dedykowanej karty graficznej bo sprawdzałem pod poleceniem konfig3d

Wróciłem tymczasowo do AutoCAD 2010 i jak na razie jest wszystko ok. Czyżby wina wersji AutoCAD'a?


Pią 29 Cze 2012, 08:34
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7692
Post Re: Asus K53SV problem z grafiką
Może to być wina wersji programu. Czy instalowałeś dodatek Service Pack 2 dla AutoCAD 2012?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 29 Cze 2012, 09:40
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 28 Cze 2012, 10:26
Posty: 4
Miejscowość: Wrocław
Post Re: Asus K53SV problem z grafiką
Instalacja service packs 2 dla autocada 2012 nic nie pomogła. No nic trudno muszę przesiąść się z powrotem na 2010 lub przetestować 2013. Tak więc dzięki wielkie za pomoc.


Pią 29 Cze 2012, 10:00
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pon 25 Cze 2012, 09:26
Posty: 66
Post Re: Asus K53SV problem z grafiką
Open Nvidia control panel and select as follows....

3D Settings - Manage 3D settngs - Global settings - Preferred graphics processor - Set to High performance Nvidia processor

3D Settings - Set physX confirguration - Select Geforce GT 540M

All of the above isnt new but the next step is what solved it for me.

Control Panel - Personalisation - Select a Windows 7 Basic Theme.

This turns the windows AERO interface off.

Windows uses the Aero for all windows through the intel card.

So in cad the conflict comes beacause although you have selected the nvidia card, as soon as a windows command is executed it uses the aero interface and therefore reverts back to the intel card.



powyzszy link z innego forum,,,moze zadziala cos...ogolnie jakies problemy z aero sie robily przy zoomie w autocadzie,daj znac czy pomoze


Pią 29 Cze 2012, 14:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.