laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 20:09



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop do grafiki 2d 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 30 Cze 2012, 23:26
Posty: 12
Post Laptop do grafiki 2d
Witam,

potrzebuję notebooka z przeznaczeniem do grafiki, ale tylko 2d. Zależy mi na tym, żeby płynnie działały na nim programy graficzne (trzy jednocześnie). Naturalnie laptop miałby służyć też do standardowych działań (oglądanie filmów, wideorozmowy itd.). Głównie jednak zależy mi na tym, aby był wydajny pod kątem pracy w środowisku Adobe. Najchętniej kupiłabym taki z matową matrycą, ale nie jest to konieczność. Co do przekątnej, to waham się między 15,6 a 17,3.
Jeśli chodzi o inne parametry, to skłaniam się ku możliwie jak największej pamięci i pojemności dysku.
Poza grafiką korzystam z komputera w dość niewymagający sposób, dlatego nie wymagam cudów.

Od wielu lat używam produktów Asusa i mam do tej firmy zaufanie, dlatego preferowałabym laptopa tej marki. W każdym razie musi być możliwie jak najmniej awaryjny.
W kwestii ceny, chciałabym się zamknąć w 3 tys.

Znajdzie się w ofercie coś, co odpowiadałoby moim wymaganiom?

Btw, przyglądałam się tym modelom:
http://www.x-kom.pl/p/76918-notebook-la ... vd-rw.html
http://www.x-kom.pl/p/77414-notebook-la ... d-rw.html#

Przyznam szczerze, że nie bardzo umiem porównać wydajności procesorów i kart graficznych, dlatego głównie w tym zakresie potrzebowałabym pomocy.


Sob 30 Cze 2012, 23:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 08 Cze 2009, 17:28
Posty: 10
Miejscowość: Łańcut
Post Re: Laptop do grafiki 2d
Hej,

Całkiem fajnymi propozycjami dla Ciebie będą: X53SK-SX080 oraz wymieniony przez Ciebie X73TK-TY012 - z tej dwójki do zadań, jakie określiłaś w swoim poście, lepiej spisze się X53SK ze względu na szybszy procesor - z drugiej strony praca z programami graficznymi przy rozdzielczości 1366x768 pikseli to niezbyt wygodne rozwiązanie. Czytając Twój post, zwróciłem uwagę na to, że jednak bardziej interesują Cie laptopy o przekątnej matrycy 17,3 cala. Tak więc z ofert innych producentów zarekomendowałbym: HP ProBook 4730s jako najciekawszą propozycje ze względu na ciekawe parametry a także matrycę matową, która zapewnia większy komfort pracy w porównaniu do matryc błyszczących. Subiektywnie: wybór ograniczyłbym do X73TK-TY012 oraz powyższego HP ProBook 4730s z naciskiem na HP ze względu na matrycę odpowiedniejszą do charakterystyki zastosowań - pokrycie niemalże całej palety barw sRGB, ciekawszy design oraz niezłą gwarancję - tą samą, która jest oferowana w serii Elite Book. ASUS może wygrać kulturą pracy, głównie względem głośności działania.

Pozdrawiam,
Kuba


Sob 30 Cze 2012, 23:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 30 Cze 2012, 23:26
Posty: 12
Post Re: Laptop do grafiki 2d
Dziękuję za szybką reakcję.
Przyjrzałam się zarekomendowanemu przez Ciebie HP, ale nie jestem do niego przekonana. Od kilku osób wiem, że właśnie matryce na HP-kach są ponoć dość awaryjne i często wykręcają numery. Nie wiem, na ile to prawda. Jeśli chodzi o HP to korzystałam tylko z urządzeń peryferyjnych, więc trudno cokolwiek porównywać.
Jak na dzisiejsze standardy dziwi mnie też także brak chociażby jednego portu USB 3.0. Poza tym 4GB RAM w porównaniu z 8 w ASUSie... Jak dla mnie wygrywa w zasadzie tylko tą matową matrycą.
Na pewno matryca i rozdzielczość są dużym plusem, ale ASUS, który zaproponowałeś ma jeszcze lepsze możliwości. I tylko zastanawiam się nad tą rozdzielczością, bo co właściwie przemawia przeciwko rozdzielczości 1366x768 px? JUż na kilku forach spotkałam się z opinią, że do grafiki nie jest to najkorzystniejsza opcja, ale ponieważ nie miałam z nią do czynienia, to nawet nie wiem, co jest w niej takiego niekomfortowego.

Zapomniałam też wcześniej napisać, że laptop może być bez zainstalowanego systemu (czyli tak jak X53SK).

EDIT:
Znalazłam jeszcze model X73TK-TY036V. Jak on wypada na tle powyższych?


Nie 01 Lip 2012, 14:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 08 Cze 2009, 17:28
Posty: 10
Miejscowość: Łańcut
Post Re: Laptop do grafiki 2d
Hej,

Powyższy model posiada słabszy procesor - AMD A6 plasuje się na poziomie Intel Core i3 - w zależności jak zaawansowane projekty tworzysz, to albo odczujesz różnicę, albo nie.

Co do matrycy o rozdzielczości 1366x768 pikseli - na ekranie mieści się mniej, przez co tworząc coś w programie graficznym często w oknie zmieści Ci się tylko część projektu (bez pomniejszania masz podgląd tylko na mały fragment pracy), co nie jest wygodne. Najlepiej, gdybyś oceniła różnicę na żywo, np. w którymś salonie.

Pozdrawiam,
Kuba


Nie 01 Lip 2012, 16:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 30 Cze 2012, 23:26
Posty: 12
Post Re: Laptop do grafiki 2d
Raz jeszcze dziękuję.

Wiem już na pewno, że zdecyduję się na 17,3" i co do procesora to i5 lub jego odpowiednik.
Zauważyłam jeszcze w ofercie tego Della.

I jeszcze mam pytanie do obsługi sklepu: jak wygląda kwestia dostępności modeli, o których tutaj rozmawiamy w częstochowskiej bazie? W zasadzie wszystkie mają zapis "od 0 do 2 sztuk".


Pon 02 Lip 2012, 00:25
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Laptop do grafiki 2d
Do wymienionych zastosowań z naszej strony proponujemy konfiguracje wyposażone w czterordzeniowe procesory takie jak np. AMD A6-3420M.
Na chwilę obecną żaden z wymienionych notebooków nie jest dostępny w oddziale w Częstochowie, jednak możemy je tam dostarczyć zwykle w przeciągu jednego dnia roboczego po uprzednim złożeniu zamówienia.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 02 Lip 2012, 12:27
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: AdsBot [Google] oraz 86 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.