laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 09:50



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 16:44
Posty: 3
Post laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
Witam tak jak w temacie proszę o pomoc w bardzo trudnym wyborze przy ograniczonych funduszach, już sam nie wiem czego konkretnie potrzebuję ale założeń mam parę, a konkretnie obojętne mi czy będzie to notebook/netbook/ultrabook ale koniecznie musi spełniać klika ważnych jak dla mnie cech:
-Poręczny (najbardziej zależy mi na długich czasach pracy na wbudowanej baterii min. 4h pracy biurowej tzn. tutaj wykład lub jakaś praca w terenie jeszcze sam nie wiem, ekran nie odgrywa jak dla mnie żadnej roli może być mały).
-Przystosowany do gier (najlepiej gdyby miał najlepszą kartę graficzną jak dla tego segmentu cenowego, bo po prostu lubię sobie pograć w najnowsze tytuły, wiem ciężko będzie).
-Procesor najlepiej z stajni Intela minimum i3 choć AMD też nie pogardzę.
-Najlepiej gdyby był to produkt marki Asus, Dell, Toshiba, Lenovo, Samsung (Inni producenci oczywiście też mile widziani. Najbardziej odrzuca mnie Acer ze względu na swoją awaryjność jak i wysokie temperatury pracy te same doświadczenia mam z HP którego modele pobijały chyba wszystkie normy grzania się w czasie pracy, a jakość wykonania nigdy mnie nie przekonywała)

To tyle odnośnie mojego zamysłu oczywiście wiem, że ultra wydajna maszyna eliminuje jednocześnie mobilność a co za tym idzie długą pracę na baterii ale liczę na wasze doświadczenie i rady, sugestie oczywiście wszystkie punkty nie muszą być spełnione w propozycjach sprzętu jednakże miło by było ;) inne podzespoły zostawiam do wyboru gdyż nie odgrywają dla mnie tak ważnej roli.

I proszę nie umieszczać propozycji komputerów stacjonarnych, gdyż niedawno poskładałem sobie wedle upodobania machinę do gier, a tutaj chodzi głównie o mobilność ponieważ ma być to komputer osobisty do akademika (na którym i będę mógł napisać pracę jak i odprężyć się przy filmie, grze), który znajduje się w dosyć znacznej odległości od domu gdzie będę na PC wpadał pograć a i to niewiadome 1 raz na tydzień(weekend) może rzadziej.

Interesuję się oczywiście sprzętem komputerowym ale mobilność to już nie moja bajka stąd też gorąca prośba o pomoc gdyż już od ponad 2 miesięcy szukam laptopa dla siebie i nie mogę się zdecydować, a na sklep x-kom wpadłem niedawno zachęcony bardzo korzystnymi cenami jak i recenzją innych klientów ;) Trochę się rozpisałem wiem ale chciałbym w ten sposób rozjaśnić sprawę gdyż kupno sprzętu komputerowego zwykle jest dla mnie bardzo ważną decyzją i wielkim dylematem. Jeszcze dodam, że posiadam w domu laptop marki Asus w celach biurowych i jak najbardziej spisuje się w swej roli jakość wykonania, awaryjność miodzio to samo jak 5 Toshiba nawet teraz potrafi odpalić nowsze gry na niższych detalach :)


Pon 17 Wrz 2012, 17:23
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
Witam,

Zachęcamy do zapoznania się z następującymi konfiguracjami:

ASUS R500VM-SX070 i7-3610QM/4GB/750/DVD-RW
Samsung 550P5C i5-3210M/8GB/1000/DVD-RW/7HP64
Dell Inspiron 5520 i7-3612QM/8GB/1000/DVD-RW
Lenovo - IBM Y580 i5-3210M/4GB/750/DVD-RW

Pod względem gier model Lenovo Y580 jest najwydajniejszą konfiguracją. Mimo mocnej karty graficznej notebook jest w stanie pracować na baterii nawet do 5h z włączoną kartą WiFi. ;)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 19 Wrz 2012, 13:28
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 16:44
Posty: 3
Post Re: laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
Mmm no nie spodziewałem się aż tak trafnego strzału w me gusta piękne lapki jak i ich wnętrza, dziękuję bardzo ;) Jednakże jeszcze prosiłbym o propozycję zestawu do max. 2000zł gdyż sytułacja finansowa się trochę skomplikowała (oczywiście już z słabszym zapleczem do gier ale z równie długimi pracami na baterii), tak żebym mógł ostatecznie zdecydować się albo przy większych kosztach na te piekne notebooki proponowane powyżej albo na bardziej budżetową wersję i jeszcze jedno pytanko istnieje możliwość uzyskania jakiegoś rabaciku na kupno laptopa ? ;)


Śro 19 Wrz 2012, 15:25
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
W takim wypadku możemy polecić model Lenovo - IBM Z580A i3-2370M/4GB/500/DVD-RW.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 20 Wrz 2012, 14:06
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 16:44
Posty: 3
Post Re: laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
Witam ponownie, nie ukrywając nakręciłem się na laptopa lenovo y580 stąd też mam pytanie pojawi się w ofercie jeżeli tak to kiedy, jakaś oferta z systemem do max 3200zł w konfiguracji i5 HD 4GB ram lub więcej?


Pon 24 Wrz 2012, 20:01
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: laptop - dylemat, wybór dla studenta <3100zł
Obawiamy się, iż ceny tak drastycznie nie spadną dodatkowo biorąc pod uwagę tak duże zainteresowanie notebookiem.
Obecnie najtańsza konfiguracja z zainstalowanym systemem operacyjnym to koszt rzędu 3449,00 zł.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 26 Wrz 2012, 13:50
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 74 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.