laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 04 Maj 2024, 07:06



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Laptop do gier, do 3600zł. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 19:26
Posty: 3
Post Laptop do gier, do 3600zł.
Witam! Piszę temat, ponieważ potrzebuję pomocy z wybraniem Laptopa do gier w najnowsze tytuły, typu Guild Wars 2. Co jest najsensowniejszym wyborem w tej cenie, aby był ten laptop wydajny w grach? Bardzo pomogły by osoby, które grają w grę którą wymieniłem. Myślałem nad Lenovo z580 z i7 8gb ram i GeForce GTX660M, dodatkowo jest jeszcze w promocji.

Również prosiłbym informacje na temat gwarancji, kiedy np. laptop się zepsuje, a ja mam daleko do najbliższego salonu? Jak wtedy takie sprawy się załatwia? Jestem z Dąbrowy Górniczej.

Z góry dziękuję.


Pon 17 Wrz 2012, 19:33
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Laptop do gier, do 3600zł.
Chyba najlepszy wybor w tej cenie. Zwroc takze uwage na matryce czy jest to fullhd czy tylko hd, bo bedzie mialo to istotny wplyw na granie. Jednak y580 pozwala na granie nawet w wiele nowych gier w fullhd. Z guild wars 2 nie bedzie zadnych problemow na wysokich ustawieniach przy rozdzielczosci hd.

Co do gwarancji to lepiej to zalatwic odrazu z serwisem danego producenta - bedzie szybciej, bo sklep i tak musi wyslac tego laptopa do serwisu, a tak bedzie na skroty. Producent prawdopodobnie wysle kuriera po uszkodzonego laptopa, a po naprawie zostanie dostarczony, oczywiscie na koszt producenta. Gwarancja wyglada roznie w zaleznosci od firmy. W dell vostro np. laptop jest naprawiany na miejscu w przeciagu jednego dnia roboczego, ale to sa laptopy biznesowe. Nie pamietam jednak jak jest w lenovo -na szczescie nigdy nie musialem korzystac. Ale chyba maja gwaracje typu on site czyli naprawa w wybranym miejscu wskazanym przez klienta.


Pon 17 Wrz 2012, 23:08
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Laptop do gier, do 3600zł.
Model Lenovo Y580 posiada 24-miesięczną gwarancję producenta typu door to door. Tak jak wspomniał tomek699 najszybszym sposobem jej realizacji jest bezpośredni kontakt z producentem.
W podanym przedziale cenowym Y580 to jedna z najwydajniejszych konfiguracji z przeznaczeniem do gier. ;)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 19 Wrz 2012, 11:51
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 19:26
Posty: 3
Post Re: Laptop do gier, do 3600zł.
Dziękuję za odpowiedzi, raczej biorę tego Lenovo Y580 :). A jak z temperaturami w tym laptopie? Podkładka chłodząca, to zapewne mus? Jaka byłaby najlepsza pod ten model? Powinienem coś jeszcze wiedzieć o tym laptopie? Na co zwracać uwagę itd? Również miło byłoby usłyszeć jakieś informacje o czyszczeniu laptopa (kurz), coby był wydajny cały czas.


Śro 19 Wrz 2012, 17:27
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Sob 09 Lip 2011, 12:16
Posty: 165
Post Re: Laptop do gier, do 3600zł.
Co do y580 to temperatury sa w porzadku. Temperatury obudowy wydaja sie dosc wysokie co moze czasem przeszkadzac w uzytkowaniu laptopa na kolanach tym bardziej w gorace dni, ale tak jest tylko pod duzym obciazeniem. Nie mozna powiedziec tez, ze to jest jakas wada tego laptopa, bo jak sie okazuje otrzymujemy w zamian dosc niskie temperatury procesora i grafiki co jest wazniejsze. Najwyrazniej lenovo tak opracowalo uklad chlodzenia, ze cieplo jest w duzym stopniu oddawane przez obudowe, ktora dziala jak radiator. Mysle, ze takie rozwiazanie sie sprawdza biorac pod uwage jakich rozmiarow jest ten laptop i jakie posiada mocne podzespoly. Co do podkladki to nie jest to konieczne, ale podczas dlugich godzin na duzym obciazeniu moze sie przydac. Z tego co mi wiadomo to temperatury dysku sa dosc wysokie, ale mysle ze w takim sprzecie to w przyszlosci powinien zagoscic dysk ssd. Podsumowujac temperatury sa bardzo dobre, a trzeba zauwazyc, ze jest to przeciez laptop gamingowy zamkniety w malej obudowie.


Śro 19 Wrz 2012, 23:45
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Wrz 2012, 19:26
Posty: 3
Post Re: Laptop do gier, do 3600zł.
Aha, dziękuję za rozjaśnienie. Lenovo y580 już w moich łapach :D.
Dodatkowo korzystając z tematu, mam kilka pytań
co do sterowników, jest ich cała masa na płycie, łącznie 20.. Czy ktoś mógłby opisać conieco, co dany sterownik robi? Szukałem w necie już sporo, ale nigdzie nie ma opisów...
również zainstalowałem sterownik nvidii gf gtx660m ze strony nvidii, a wchodząc w ustawienia, są tylko ustawienia 3d... Ktoś wie może czemu?


Pią 21 Wrz 2012, 22:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.