laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 09:35



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Laptop do 4300....pomocy !! 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 21:31
Posty: 11
Post Laptop do 4300....pomocy !!
Witam wszystkich forumowiczów i zadowolonych klientów x-kom :)


Z racji tego, że jest to mój pierwszy temat bardzo proszę o wyrozumiałość. Ze swojej strony postaram się wszystko dokładnie określić. Poszukuję laptopa do 4300 zł ale...koniecznie w tej cenie musi to być laptop z systemem i najlepiej z pakietem office. Wiem, że podobnych tematów było sporo, osobiscie przewertowałem prawie całe forum x-kom'u ale wybranie idealnego laptopa w tym przedziale cenowym jest trudne. Laptopa będę używał głównie do programu Autocad, internetu i od czasu do czasu do gier. Z tym samym problemem udalem sie osobiście do salonu x-kom i zaproponowano mi dwie opcje

1. http://www.x-kom.pl/p/80840-notebook-la ... 7hp64.html

oraz


2. http://www.x-kom.pl/p/79912-notebook-la ... hp64x.html

Te dwie opcje znacznie różnią się od siebie. Dowiedziałem się, ze Lenovo ma lepsze podzespoły ale jego kultura i temperatura pracy nie jest na tak dobrym poziomie jak Asus, który z kolei ma gorsze podzespoły. Myślę, że typ ekranu, tzn matowy czy błyszczący jest dla mnie obojętny. Dodatkowo od znajomch dowiedziałem się, że praca w autocadzie przy rozdzielczości 1366 x 768 jest bardzo uciążliwa więc przydałaby się większa rozdzielczość lub ewentualnie dodatkowy monitor....Co o tym myślicie ??

Czekam cierpliwie na wszelkie propozycje i sugestie.


Wto 30 Paź 2012, 22:24
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Ten ostatni dopisek o zewnętrznym monitorze może być kluczowy w podejmowaniu decyzji ;) (tzn. monitor zawsze można dokupić i mieć komfort pracy na nim, a mając FHD w laptopie w miarę minimalizować skutki małej przekątnej ekranu). Jeśli praca ma być w jasnych pomieszczeniach to zdecydowanie polecam mat/półmat.
Do tego rozumiem, że rozmiar ma pozostać 15,6"? Jest to spowodowane aspektami mobilności? Czy też były inne ku temu przesłanki?
W kwestii Office wersja starter wystarczy? Czy trzeba jakiejś innej edycji tego pakietu?

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Wto 30 Paź 2012, 22:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 21:31
Posty: 11
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Aspekt mobilności można tutaj pominąć ponieważ większość czasu laptop będzie użytkowany w domu i niekoniecznie musi to być 15,6". Zastanawiałem się nad tą wersją starter ponieważ większość laptopów ma ją w standarcie ale nie spełnia ona moich wymagań dlatego koniecznie musi to być pełna wersja :) Szczerze to nigdy nie pracowałem na laptopie z matrycą matową. Słyszałem, że podczas długiej pracy oczy się mniej męczą. A jeżeli chodzi o jakość i odwzorowanie kolorów to jaka matryca jest lepsza?

Dziękuje za tak szybka odpowiedz :D


Śro 31 Paź 2012, 00:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 21:31
Posty: 11
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Może Panowie z xkom'u cos doradzą ??


Śro 31 Paź 2012, 17:26
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Jeśli większość czasu będzie użytkowany w domu to polecam 17,3" (spada mobilność, ale wzrasta komfort pracy) ze względu:
1. na fakt iż w większości przypadków oferują lepszą kulturę pracy niż 15" odpowiedniki
2. możliwość montażu drugiego dysku twardego (SSD)
3. FHD na 17,3" to moim zdaniem optymalne rozwiązanie (osobiście nie zniósłbym siedzenia 8h przy 15" o takiej rozdzielczości bo elementy są dla mnie za małe, choć nie używam okularów/soczewek) - ale to kwestia dosyć subiektywna

W kwestii matrycy polecam przejść się do jakiegokolwiek sklepu aby przyjrzeć się obu rodzajom - tu jak powyżej, kilka godzin z refleksami jest męczące.
Jeśli chodzi o kolory to błyszczące będą bardziej nasycone (porównując FHD, bo zwykłe HD lub HD+ to najczęściej słabe matryce)
W kwestii AutoCAD'a to przyda się sporo RAM (tego nigdy za mało), mocny procek i najlepiej jakaś karta inżynieryjna (Quadro, FirePRO ale w tym przedziale to mrzonki)

W związku z powyższym poleciłbym:
http://www.x-kom.pl/p/117936-notebook-l ... 1080p.html

lub, jeśli fundusze pozwalają nieco dołożyć:
http://www.x-kom.pl/p/103498-notebook-l ... 1080p.html
http://www.x-kom.pl/p/103958-notebook-l ... hp64x.html

Posiadają matową matrycę, procesory czterordzeniowe - i7 (dwie droższe opcje), matryce matowe FHD, możliwość montażu drugiego dysku, karty graficzne nadające się również do gier, w miarę dobre głośniki (jak na laptopa) Do tego Dell ma podświetlaną klawiaturę (pożyteczna opcja podczas pracy wieczorem).

Win8 do AutoCAD'a nie polecam (a przynajmniej nie na tym etapie rozwoju obu produktów, bo można poczytać na różnych forach jakie problemy ze stabilnością tworzy), a zawsze za 69 zł można kupić upgrade cyfrowy do Win8.

Co do Office to jeszcze kwestia pakietu ;) bo pomiędzy użytkownikiem domowym, a wersją professional są spore różnice cenowe.
Osobiście wybrałbym Dell'a bo mam zaufanie do tej marki (do tego serwis CaR lekko powyżej przeciętnej) i z czasem dołożył SSD oraz dodatkowe 4GB RAM tylko, że to wymaga "nagięcia" budżetu (jeśli potrzeba droższych wersji Office to można przyoszczędzić na procesorze i kupić z i5)

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Śro 31 Paź 2012, 17:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 30 Paź 2012, 21:31
Posty: 11
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Kolego Kingpl dziekuje za czas poswiecony na odpowiedz. Osobiscie bardzo spodobal mi sie laptop msi , jakos bardziej przypadl mi do gustu a jego specyfikacja jest troszeczke lepsza od della. Z drugiej strony nigdy nie mialem stycznosci z msi:-) Na jaki okres czasu wystarczy taki laptop biorac pod uwage postep technoogiczny?:D


Śro 31 Paź 2012, 20:33
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 28 Mar 2012, 13:39
Posty: 4878
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
Do nowej generacji konsol. Czyli ok rok czasu. Później należy się spodziewać skoku jeśli chodzi o aspekty graficzne w grach. Obecne konsole to techniczny złom z 2005 roku, więc do 99% portowanych gier wystarczy 650-660M. W tym przedziale cenowym bezproblemu możesz szukać laptopów z w/w kartami.

_________________
Szukasz pomocy z wyborem laptopa dla siebie? >> Napisz do mnie tutaj <<
Intel i5 @4.8GHz ~ 16GB DDR3 ~ GTX970 ~ Vertex4 128GB + Plextor M6S ~ Fractal Define R4
AMD PII X4 955@4.0GHz ~ 8GB DDR3 ~ GTX760 ~ Samsung F3 ~ Elite430
Lenovo Y510p i7-4700MQ ~ 8GB DDR3 ~ Plextor 128GB ~ GT755M
Dell Vostro 3560 i7-3612QM ~ 16GB DDR3 ~ M5M 128GB
Acer E1-570G i3-3217U ~ 4GB DDR3 ~ GT740


Ostatnio edytowany przez kaijitsu, Czw 01 Lis 2012, 14:12, edytowano w sumie 1 raz



Śro 31 Paź 2012, 20:38
Profil
Moderator
Moderator

Rejestracja: Czw 02 Sie 2012, 18:29
Posty: 742
Post Re: Laptop do 4300....pomocy !!
nie miałem z MSI nigdy styczności (poza "pomacaniem" w sklepie) ale profesjonalna recenzja jest tutaj:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-MS ... 993.0.html
oraz Dell tutaj:
http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-De ... 724.0.html

Oba mają wady, ale za lepszą jakość, parametry, serwis trzeba płacić znacznie więcej...

W kwestii wystarczalności ;) Znam ludzi którzy do tej pory siedzą na laptopach z Core2Duo i im starcza, ale znam też zgoła odmienną grupę (w której sam jestem i z czystym sumieniem mogę polecić Delle Precision lub HP Elitebooki), która nie byłaby w stanie "tracić" czasu na pracę na takim sprzęcie (pomijając fakt, że stacjonarki radzą sobie znacznie lepiej, mniejszym kosztem, ale czasem trzeba popracować mobilnie). Tak więc w zależności od złożoności projektów, czas na jaki taki laptop starczy będzie różny - mi np. starczy na rok, może dwa, jeśli w międzyczasie nie będzie jakiegoś znacznego skoku wydajności, a na to się zapowiada teraz bo Ivy Bridge niewiele wniosło w porównaniu do Sandy Bridge (może kolejna seria coś pokaże), i do wymiany będzie pewnie karta graficzna Quadro/FirePro na jakąś nowszą serię.

Jeśli chodzi o aspekt multimedialny to spokojnie 3-4 lata (nie na ultra, ale średnie detale bez wodotrysków w wymagających tytułach pociągnie GT650) chyba, że nowe konsole pokażą jakiś spory wzrost wydajności

_________________
Nie jestem pracownikiem X-Kom ---> oficjalne konto sklepu to X-KOM.PL

Dell Precision M6600 - i7-2720QM // FHD LG Philips // AMD FirePro M8900 // 20GB RAM Kingston HyperX // 128 GB SSD Ssmsung 830 + 750 HDD (7200 RPM) Seagate // WiFi 6300 + 375 BT // WWAN 5550
Dell Lattitude E6420 - i5-2520M // 1366 x 768 Multitouch screen // NVIDIA NVS 4200M // 4GB RAM // 320GB (7200 RPM) // 9cell // WiFi N 6300


Śro 31 Paź 2012, 21:03
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 84 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.