laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 30 Kwi 2024, 13:28



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Laptop do grafiki 2D i obróbki zdjęć 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lut 2024, 19:12
Posty: 2
Post Laptop do grafiki 2D i obróbki zdjęć
Cześć wszystkim :)

Proszę o pomoc w wyborze laptopa do obróbki zdjęć i projektowania graficznego 2D.

Używane aplikacje: Affinity (Photo, Designer, Publisher) oraz odpowiedniki z pakietu Adobe (Lightroom, Photoshop, Illustrator, InDesign). Na ogół nie montuję filmów, ale chciałabym żeby laptop uciągnął Premiere, gdyby zaszła taka potrzeba :wink:

Laptop byłby używany głównie przy podłączeniu do monitora zewnętrznego (3840 x 2160). Ewentualnie, wybitnie okazjonalnie na wyjeździe - ale nie jest to priorytet. Preferuję Windowsa, od 14" w górę. Laptop nie będzie używany do żadnego grania.

Poniżej wklejam modele, które udało mi się znaleźć:

https://www.x-kom.pl/p/1188112-notebook ... -rtx3.html

https://www.x-kom.pl/p/1199432-notebook ... 2gb-1.html

https://www.x-kom.pl/p/1221714-notebook ... gb-51.html

Przejrzałam wiele podobnych wątków na forach, jednak sporo polecanych tam modeli jest już wycofanych i niedostępnych w sprzedaży... :roll:

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!


Pią 26 Kwi 2024, 10:13
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 388
Post Re: Laptop do grafiki 2D i obróbki zdjęć
Z modeli które podałeś wybrał bym ten laptop.
Jako alternatywę możesz sprawdzić Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5-6600H/32GB/512/Win11 RTX3050Ti 165Hz.
Z mocną grafiką i procesorem jest Gigabyte G5 MF i5-12500H/32GB/512+1TB/Win11 RTX4050 144Hz.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Pią 26 Kwi 2024, 11:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lut 2024, 19:12
Posty: 2
Post Re: Laptop do grafiki 2D i obróbki zdjęć
tapczan napisał(a):
Z modeli które podałeś wybrał bym ten laptop.
Jako alternatywę możesz sprawdzić Lenovo Legion 5-15 Ryzen 5-6600H/32GB/512/Win11 RTX3050Ti 165Hz.
Z mocną grafiką i procesorem jest Gigabyte G5 MF i5-12500H/32GB/512+1TB/Win11 RTX4050 144Hz.


Wielkie dzięki za odpowiedź. Ten Vivobook ma jednak 24GB RAM, więc raczej się na niego nie zdecyduję - wolałabym 32GB. Do Gigabyte nie jestem przekonana - czytałam, że lubi mieć problemy z chłodzeniem, więc też odpada.

Lenovo Legion 5, który zaproponowałeś, wydaje się bardzo ciekawy. Super, że ma USB Typu-C z DP i Power Delivery. Czy jest jeszcze jakiś model, który mógłbyś zaproponować w ramach alternatywy do niego? Bardzo chętnie porównałabym jeszcze inne opcje. Zależy mi głównie na tym, żeby programy chodziły bez zacinania, żeby się umiał wychłodzić i żeby nie było kłopotów przy pracy z kalibrowanym monitorem o wspomnianej rozdzielczości (stąd mówię o DisplayPort - osobnym albo przez USB-C). Byłoby świetnie jakby miał dobrą matrycę, choć w głównej mierze będzie podpięty do monitora.

Znalazłam jeszcze jedną propozycję (https://www.x-kom.pl/p/1199123-notebook ... -blue.html). Jednak spotkałam się z opinią, że laptop ma "problemy z grami, które mocno wykorzystują GPU", no i procesor 7640HS od Ryzena chyba nie jest najlepszym wyborem, prawda?


Wczoraj, 20:53
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 05 Paź 2020, 08:41
Posty: 388
Post Re: Laptop do grafiki 2D i obróbki zdjęć
Jak szukasz laptopa dobrej jakości to wybrał bym model Legion. Sam mam Legion-a ponad 3 lata, pracuje na nim po 8 godzin dziennie i nic się z nim nie dzieje. HP ma gorszą jakość wykonania.

_________________
Polecam ranking sprzętu komputerowego => Pan Laptop


Dzisiaj, 07:49
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.