laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 04:00



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 Problemy z grafiką w Rome 2 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 26 Sty 2014, 00:32
Posty: 2
Post Problemy z grafiką w Rome 2
Mam od was (X-kom) Lenovo Y580 proc. i7 3610QM /8GB /750 z dwiema kartami graficznymi. Jedną z nich jest zintegrowana karta Intela HD Graphics 4000 a druga to nVIDIA GeForce GTX 660M.
Kupiłem sobie ostatnio grę ROME TOTAL WAR 2. Problem jest taki, że w grze tej tylko wykrywa tę zintegrowaną kartę z której nie jestem zadowolony. Widziałem filmik na youtube jak ta gra działa na GTX660M i jest o wiele lepiej.
W samej grze próbowałem zmienić kartę Intel'a na GeForce w ustawieniach grafiki (zaawansowanych) ale nie da rady. Wczoraj ściągnąłem i zainstalowałem najnowsze sterowniki do nVIDIA. W panelu nVIDIA GeForce Experience próbowałem coś zmienić ale również bez skutku. W załączniku nawet jest napisane, że system nie spełnia minimalnych wymagań co jest nie prawdą mając taki sprzęt. Może nie jest to jakiś mega wypas ale do tej gry powinno styknąć

https://imageshack.com/i/f371buj
https://imageshack.com/i/2hsh63j <-------------- Patrz adnotacja dot. minimalnych wymagań (przy optymalizuj)
https://imageshack.com/i/nryl86j <-------------- nie ma opcji ustala kolejność wyboru grafiki?
http://www.youtube.com/watch?v=d9pgx0-UH-E <-------------- filmik z youtube jak powinno chodzić. Na początku widać u niego Graphic card....nVIDIA GeForce GTX 660M. U mnie jest Intel HD 4000

Właśnie też zauważyłem, że w SHOGUN TOTAL WAR 2 również występuje ten problem. Próbuję odpalić z .exe z grafiką jaką chcę (w tym przypadku nVIDIA) ale gdy gra już się włączy to w opcjach grafiki nadal figuruje Intel HD 4000


Nie 26 Sty 2014, 00:43
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 09 Sty 2014, 10:38
Posty: 136
Miejscowość: Warszawa
Post Re: Problemy z grafiką w Rome 2
1. Czy Windows na komputerze był preinstalowany, czy instalowałeś go we własnym zakresie?
2. Czy zmieniałeś lub instalowałeś jakiekolwiek sterowniki lub programy narzędziowe producenta? Jeśli tak, to skąd je wziąłeś i jakie instalowałeś?
3. Czy próbowałeś przeinstalować grę z zaznaczoną opcją wyższej wydajności grafiki?
4. Czy instalowałeś jakąkolwiek aktualizację BIOS-u?

_________________
Pozdrawiam
SLAWEK


Pon 10 Lut 2014, 13:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 19 Lut 2014, 12:52
Posty: 1
Post Re: Problemy z grafiką w Rome 2
wyczyść rejestr przy pomocy choćby CCleanera, tak jak pisze slawekja może warto przeinstalować grę. Nie wrzucałeś do niej żadnych patchów, dodatków itp?


Pią 21 Lut 2014, 12:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 26 Sty 2014, 00:32
Posty: 2
Post Re: Problemy z grafiką w Rome 2
Laptop powędrował do serwisu. Trzymają już go tam 3 tyg i dowiedziałem się ze czekają na część. Dziwne ze laptop miał jakaś ukryta wadę (taki kupiłem w salonie x-kom). Miejmy nadzieje ze "wymiana części" załatwi sprawę


Pią 21 Lut 2014, 13:33
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.