laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 11:45



Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
 Kupno telefonu - czym się kierować? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Lis 2016, 00:29
Posty: 7
Post Kupno telefonu - czym się kierować?
Hej wszystkim,

piszę po raz kolejny z pytaniem do was bo sam już nie wiem co zrobić!
Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna telefonu - budżet do 3000 zł.
Obecnie posiadam Asusa Zenfona Laser 2 ale on powoli umiera, z czasem mnie zawodzi a na to już nie mogę sobie pozwolić w codziennym użytkowaniu.

Na rynku jest teraz tyle telefonów. Czym się kierować podczas zakupu? Zrobiłem sobie listę elementów ważnych dla mnie (kolejność wypisania ma znaczenie).
Ważne są dla mnie :
- dobra antena
- żeby mi się gps nie gubił co 10 sekund jak go potrzebuje
- długość działania baterii. Dłużej = lepiej
- aplikacje powinny się wczytywać szybko (nie muszą być masowo przetrzymywane w pamięci ram - 2,3 apki na raz starczą)
- obsługa najszybszego pasma LTE
- aplikacje nie powinny się przycinać
- wsparcie producenta (żeby był w miarę nowy)
- wielkość ekranu - mniejszy = lepszy ale jak będzie duży - who cares, duzi chłopcy nie noszą telefonów w kieszeniach.
- aparat - w miarę równy nie musi zabijać jakością np w dzień - żeby dniem a nocą robił tak samo dobre fotki.

Teraz powiem o swoich przemyśleniach na temat flagowców "z niższej półki" z tego roku oraz na temat zeszłorocznych:
- Huawei P10: wszystko fajnie ale co z loterią podzespołów w Polskiej dystrybucji? Nie interesuje mnie zakup telefonu kiedy wiem, że mogę trafić słabsze podzespoły w tej samej cenie, a ktoś zaraz przyjdzie i weźmie pudełko z teoretycznie lepszym telefonem.
- OnePlus 5: Co z Jelly screen? Znowu loteria podzespołów. Mogę kupić telefon ze źle zamontowanym ekranem albo z dobrze zamontowanym?
- Xiaomi mi6: Wszystko fajnie, tanioszka, urządzenie premium - i co z tego? Z tego co zdążyłem wyczytać to hardware tego telefonu wyznacza jego cenę - rozjechane/nierówne zdjęcia, problemy z zarządzaniem pamięcią RAM? No i obsługa LTE...
- LG G6 - czy aby to rozsądna opcja kupować tegoroczny telefon z zeszłorocznym procesorem? Jak wpłynie to na używanie urządzenia w dłuższym okresie czasu? Szybsza wymiana na nowy telefon?
- Każdy inny flagowiec z roku 2016 - wsparcie skończy się szybciej niż w przypadku telefonów z 2017 więc czy jest sens pakować się w coś co zaraz będzie miało prawie dwa lata? (no jest wrzesień więc jak to się mówi: zaraz wszystkich świętych, zima, sylwester i będzie 2018 :D )

Help me x-kom forum! Co zrobić? Wiem, że pewnie przesiadka z mojego telefonu na jakikolwiek flagowiec będzie jak zmiana z Intel HD na 1080TI x2 połączone w SLI ale na jak długo?
Może trzeba poczekać na kolejną olśniewającą premierę?
Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)!


Pią 22 Wrz 2017, 12:15
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Kupno telefonu - czym się kierować?
Samsung Galaxy S8 G950F Arctic Silver
Samsung Galaxy S8 G950F Midnight Black

Jak chcesz wydać 3k to najlepiej flagowiec Samsunga.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pią 22 Wrz 2017, 13:05
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Lis 2016, 00:29
Posty: 7
Post Re: Kupno telefonu - czym się kierować?
No okej ale podrążmy trochę temat bo jest to dla mnie ciekawe.

Czy naprawdę teraz na rynku nie liczą się inni producenci niż Apple i Samsung i to jest kwestia czy chcesz wydać na flagowca 3 tys czy 5 tys (bo Apple MUSI kosztować więcej).

Dlaczego Samsung jest dobrym wyborem? Czy "tanie flagowce" to jedna wielka ściema i jeżeli chcesz mieć telefon, spełniający powyższe funkcje (które zapewne są używane najczęściej przez ludzi w wieku produkcyjnym) to musisz wybierać między wymienionymi wyżej (w tym poście) firmami?

Może jest sens wydać 1000 zł na telefon mniej, kupić sobie Huwaei P10 a resztę wydać na trenera personalnego, z którym zrobisz sobie selfie na siłce fajnym telefonem?

Szczerze Samsung S8 nie jest przekonującym wyborem w 100%. Chociaż z drugiej strony nigdy nie słyszałem ani nie widziałem wśród znajomych lub rodziny, żeby byli niezadowoleni z Samsunga co jest dużym plusem.


Pią 22 Wrz 2017, 14:05
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Kupno telefonu - czym się kierować?
Ja mam Huawei P10, jeżeli nie chcesz jakiegoś mega aparatu to ten telefon jest dobry, ja akurat nie chciałem niczego pow. 5,2", do tego ma 3 lata gwarancji (trochę mnie to skusiło, bo zazwyczaj jest to czas po którym wymieniam telefon).
Jeżeli masz jakieś pytania odnośnie tego telefonu, to pisz.
Ogólnie jestem zadowolony, ale nie jakoś bardzo.

Spokojnie możesz brać flagowce poprzedniej generacji albo nawet dwóch do tyłu.
Samsungi i Iphon'y mają po prostu najlepsze aparaty.
W tym budżecie rozważałbym jeszcze Sony, ale trzeba uważać na konkretny model bo czasami mają jakieś dziwne babole, jeżeli nie przeszkadza Ci przeciętny aparat, i przeciętna bateria to jest np:
Sony Xperia XZ Platinum

Z flagowców w rozsądnej cenie rozważałbym:
Samsung Galaxy S7 G930F 32GB czarny
Ewentualnie droższą wersję z zakrzywionym ekranem-jeżeli ci nie przeszkadza.
Samsung Galaxy S7 edge G935F 32GB złoty

A jeżeli za drogo to weź sobie:
Samsung Galaxy S6 edge G925F 32GB Czarny szafir

Pamiętajmy, że telefony wymieniamy zazwyczaj co dwa-trzy lata.
Sytuacja wydaje się być klarowna:
1. Jeżeli stać Cię i nie szkoda Ci kasy to bierz S8/Iphone.
2. Jeżeli stać Cię, ale mimo wszystko szkoda Ci tyle kasy na telefon-bo można sobie np. w tej cenie kupić LCD 55", to weź coś pokroju S7/Sony
3. Jeżeli chcesz coś tańszego weź sobie S6


Pią 22 Wrz 2017, 20:34
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.