laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 16 Kwi 2024, 22:28



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 63  Następna
 Aktualizacja AINOL 
Autor Wiadomość
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):

Nie możemy się zgodzić z Twoją wypowiedzią. Firma Retail Service pozwala na zmianę oprogramowania, natomiast jeśli urządzenie ulegnie uszkodzeniu podczas aktualizacji, gwarant nie dokona bezpłatnej naprawy. Wykonywana czynność aktualizacji, jest robiona na odpowiedzialność użytkownika.


Tak, faktycznie przejęzyczyłem się. Właśnie otrzymałem od firmy Retail-Service takie zapewnienie. Ale uważam, że od wprowadzenia Novo 7 Flame na rynek minęło już tyle czasu, że powinni ponaglić chińczyków do naprawy tego problemu. Bo coś nie gra, że baterię trzeba regularnie co kilka cykli kalibrować. Wskaźnik poziomu naładowania zaczął mi wyprawiać śmieszne cyrki, mimo że jeszcze nie tak dawno było w porządku.


Pon 08 Kwi 2013, 13:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lis 2012, 17:53
Posty: 44
Post Re: Aktualizacja AINOL
czyli najlepiej napisać do Retail Service i podać powód?


Pon 08 Kwi 2013, 13:45
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
gwosc100 napisał(a):
X-KOM.PL napisał(a):
gwosc100 napisał(a):
Witam X-kom! Dzisiaj załadowałem mojego ainola i po włączeniu nie działa dotyk... bardzo mi to nie na rękę, bo wkrótce wyjeżdzam do Niemiec i nie mam działającego tableta... wysyłka i odsyłka potrwają pewnie trochę... czy mogę mieć chociaż cień nadziei na zwrot pieniędzy?


W przypadku zakupu poprzez sklep internetowy, ma Pan możliwość zwrotu towaru do 10 dni. Zwrot pieniędzy następuje po analizie przez serwis Twojego zgłoszenia, na podstawie wystawionej opinii serwisu, może nastąpić zwrot pieniędzy bądź wymiana towaru na sprzęt nowy.



zakupiłem ainola w listopadzie... do tej pory działał ok na oprogramowaniu feyiu 0110... Usterka wyskoczyła nagle... mam wykupioną gwarancję na 2 lata więc myślę, że nagle ktoś nie stwierdzi, że to przez zmianę oprogramowania... ;/ proszę o poradę, bo nie mam dużo czasu, a tablet jest mi niezbędny podczas wyjazdu...


Radziłbym Ci przywrócić oryginalne dla Twojego typu ekranu oprogramowanie. Da się to zrobić bez dotyku, a nikt Ci nie zarzuci wtedy, że to z Twojej winy. A były już tu na forum takie przypadki


Pon 08 Kwi 2013, 13:51
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lis 2012, 17:53
Posty: 44
Post Re: Aktualizacja AINOL
qm mam wyświetlacz i od początku miałem, bo sprawdzałem... a stało się to z dnia na dzień.. a gdzie znajdę to z września oprogramowanie?


Pon 08 Kwi 2013, 13:58
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
gwosc100 napisał(a):
qm mam wyświetlacz i od początku miałem, bo sprawdzałem... a stało się to z dnia na dzień.. a gdzie znajdę to z września oprogramowanie?


Czyli fabrycznie miałeś 1031.qm - tak? :)

Jeśli tak to jedziesz z tym na kartę microSD, włączasz razem z Vol minus i ognia

Kod:
http://www.touch-actu.fr/download/fire_4.04_by_feiyu_(1031)_qm.rar


Pon 08 Kwi 2013, 14:12
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 26 Lis 2012, 17:53
Posty: 44
Post Re: Aktualizacja AINOL
Opson napisał(a):
gwosc100 napisał(a):
qm mam wyświetlacz i od początku miałem, bo sprawdzałem... a stało się to z dnia na dzień.. a gdzie znajdę to z września oprogramowanie?


Czyli fabrycznie miałeś 1031.qm - tak? :)

Jeśli tak to jedziesz z tym na kartę microSD, włączasz razem z Vol minus i ognia

Kod:
http://www.touch-actu.fr/download/fire_4.04_by_feiyu_(1031)_qm.rar


No tak... i co po tym? wysyłka do retaila?


Pon 08 Kwi 2013, 14:26
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
gwosc100 napisał(a):
Opson napisał(a):
gwosc100 napisał(a):
qm mam wyświetlacz i od początku miałem, bo sprawdzałem... a stało się to z dnia na dzień.. a gdzie znajdę to z września oprogramowanie?


Czyli fabrycznie miałeś 1031.qm - tak? :)

Jeśli tak to jedziesz z tym na kartę microSD, włączasz razem z Vol minus i ognia

Kod:
http://www.touch-actu.fr/download/fire_4.04_by_feiyu_(1031)_qm.rar


No tak... i co po tym? wysyłka do retaila?


No po tym zgłaszasz się do X-KOMu po numer RMA zapewne. A X-KOM da ci namiary, w jaki sposób zamówić kuriera. Formularzyk do zgłoszenia masz tutaj:

http://www.x-kom.pl/serwis


Pon 08 Kwi 2013, 14:27
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
Panowie (i Panie, jeśli jakieś są :)

Nie wiem dlaczego firma Retail-Service tak ostrzega przed aktualizacjami, ale jednak warto kombinować. Powstało tutaj też kilka mitów które chciałbym rozwiać. Soft "Novo7 Flames 0201 Official AML Firmware" jest całkiem w porządku. Co prawda znów trzeba trochę podłubać, i odszczurzyć go z krzaczkowatych naleciałości - ale da się używać. Wskaźnik baterii jest naprawiony jednak tylko połowicznie. Co prawda tablet nie wyłącza się aż do 2-3% wskaźnika, ale jeśli wyłączacie tablet mając < 40% to się nie włączy. Lepiej trzymać więc uśpiony.

Kompatybilność ze sklepem Google Play jest nieco problematyczna - nie ma w nim gierek Rovio ani Google Chrome, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby pościągać sobie pliczki apk.

Stabilność - na razie jestem zadowolony. Soft nie jest może tak funkcjonalny jak CM 10.1, ale nie ma problemów z tym wskaźnikiem i nie trzeba tej baterii kalibrować. Mam też wrażenie że trzyma dłużej, ale nie chce mi się dokładnego testu robić prawdę mówiąc.

Troszkę lipa z fabryczną aplikacją aparatu, nie ma nic powyżej QVGA. Jeśli robocie Flamem zdjęcia to szukajcie innej appki.

Co do samego flashowania. Pod Windows 8 zainstalowanie sterowników bez podpisu jest co najmniej problematyczne. Pod Windows 7 flashowanie trzeba robić w zasadzie na raty. Bo po odłączeniu urządzenia, co flasher robi kilka razy często twierdzi że jest ono uszkodzone. I nie chce iść dalej. Najlepszym rozwiązaniem jest znalezienie STABILNEGO komputera z Windowsem XP i portem USB 2.0. Wtedy idzie najpewniej.

I jeszcze jedno - nieprawdą jest, że bootloader nie daje możliwości działania na innym ROMie. Można zainstalować każdy inny ROM, tyle że w przypadku CM 10.1 trzeba skorzystać z komponentów "multiuser". I tak samo inne jest TWRP Recovery. A żeby potem mieć TWRP Recovery w NANDdzie wystarczy na sam koniec flashowania (czyli po compatibility zipie) sflashować zipa z TWRP recovery :) Zauważył już to pewno Ruussski

No nic, ja testuję ten ROM dalej. A wy macie jakieś uwagi co do niego?


Pon 15 Kwi 2013, 12:16
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 16:44
Posty: 88
Post Re: Aktualizacja AINOL
Rzeczywiści wystarczy inna apka żeby robić zdjęcia powyżej QVGA? Mocno wątpię :) Na przykładzie alternatywnych romów do telefonów mogę stwierdzić, że zmiany w kernelu powodują często problemy właśnie z kamerą. I tu właśnie tak jest a ainol najwyraźniej nie potrafił "uleczyć" tej wady wprowadzając zmiany dzięki którym w tablecie nie szaleje bateria.


Pon 15 Kwi 2013, 17:23
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
piwl napisał(a):
Rzeczywiści wystarczy inna apka żeby robić zdjęcia powyżej QVGA? Mocno wątpię :) Na przykładzie alternatywnych romów do telefonów mogę stwierdzić, że zmiany w kernelu powodują często problemy właśnie z kamerą. I tu właśnie tak jest a ainol najwyraźniej nie potrafił "uleczyć" tej wady wprowadzając zmiany dzięki którym w tablecie nie szaleje bateria.


To nie jest soft firmowany przez Ainola, to taki beta golas od firmy AMLogic - producenta SOC. Jak widać niedorobiony. Ale patrząc na suport dla Shiru to chyba nie jest tak najgorzej ;) Ainol nie jest zainteresowany już supportem, bo ma dziesiątki nowych modeli - ale to co jest musi wystarczyć. Po co przepłacać za Nexus 7, skoro za taką ceną można kupić już Sparka ;)


Wto 16 Kwi 2013, 22:26
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
Są jeszcze tutaj posiadacze Flame? Bo mam dość dobrą wiadomość. Tamten soft od AMLogic jednak nie był idealny - ale samo jego sflashowanie przez komputer uaktualniło bootloader, i nie ma już żadnych jaj z baterią. Zawsze wyłącza się przy 1% wskazania, i działa idealnie z.... Cyanogenmodem 10.1 w wersji 20130412 :) W końcu zatem jest idealna kombinacja.

Flashować należy w takiej kolejności:

0201 Official AML Firmware przez kompa. Uruchomić chociaż raz.

Potem przygotować kartę microSD, i załadować na nią tak:

http://www.slatedroid.com/topic/41510-r ... 013-04-12/

ROM, MultiUser zip, Compatibility zip - Fire MultiUser (ext4), Gapps 2013-03-01 i zipa z TWRP recovery w wersji "EXT4 and "datamedia" layout" właściwej dla swojego wyświetlacza stąd http://www.slatedroid.com/topic/41030-r ... wrp-v2420/

Oprócz tego TWRP musi być oczywiście rozpakowany w katalogu głównym karty. I teraz kolejność flashowania jest taka (czyli Install i wskazujemy zipy):

1. rom
2. gapps
3. multiuser zip
4. mu compatibility zip

i jako piąty flashujemy zip z TWRP Recovery :) Żeby mieć je w tabku, na wypadek chęci zrobienia upgrade.

Teraz to się nadaje do użytku. Tylko troszkę żal, że autoryzowany serwis do dziś nie poleca tego combo. No ale minęło już pół roku od premiery tego tabletu - i staje się on już powoli przestarzałym dinozaurem. Ale jest Android 4.2.2, i to idealnie działający w każdych warunkach i trzeba się z tego cieszyć. I wypada zrobić Donate przez PayPal Christianowi Troyowi - to dzięki niemu, i jego wysiłkom ten tablet w końcu się do czegoś nadaje - i używa się go przyjemnie. Jeśli ktoś z Was ma PayPal zachęcam do dotowania tego projektu - nawet kwotą kilku dolarów. Odwalił kawał dobrej roboty


Pon 22 Kwi 2013, 01:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 15 Gru 2012, 09:16
Posty: 37
Post Re: Aktualizacja AINOL
OPSON weź to jeszcze raz powoli wytłumacz "jak chłop krowie na granicy" :D
tak jak z instalacją cm10 wytłumaczyleś bylo super ;)
jaki mam wyświetlacz to nie wiem ale raczej taki sam jak Ty.


Pon 22 Kwi 2013, 11:44
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
Wieczorem przygotuję paczki na dropboxie, tak będzie prościej :)


Pon 22 Kwi 2013, 13:27
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 16:44
Posty: 88
Post Re: Aktualizacja AINOL
Panie Opson, podczas gdy Pan się bał jak ognia nowego romu z nowym bootloaderem (bo userzy uwalają tablety) liczni użytkownicy tabletu już daaawno temu go wgrali i przeszli na wyżej polecany obecnie z niekrytą radością mod :)
A czy jest idealny? Nadal mam nieodparte wrażenie że aplikacje typu tvp.pl, ipla, tvnplayer lepiej chodzą na Aurora I. Youtube też czasem tylko kółeczkiem kręci. Nie działa Dungeon Hunter 4 - to chyba wina gry. Ale nie działa też np. Asphalt 7. A to już wina romu.


Wto 23 Kwi 2013, 18:14
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
piwl napisał(a):
Panie Opson, podczas gdy Pan się bał jak ognia nowego romu z nowym bootloaderem (bo userzy uwalają tablety) liczni użytkownicy tabletu już daaawno temu go wgrali i przeszli na wyżej polecany obecnie z niekrytą radością mod :)
A czy jest idealny? Nadal mam nieodparte wrażenie że aplikacje typu tvp.pl, ipla, tvnplayer lepiej chodzą na Aurora I. Youtube też czasem tylko kółeczkiem kręci. Nie działa Dungeon Hunter 4 - to chyba wina gry. Ale nie działa też np. Asphalt 7. A to już wina romu.


Bo ROM sam w sobie jest cieniutki, ale jego sflashowanie jak widać okazało się dobrym krokiem. CM 10.1 znacznie dojrzał od początku lutego, w wersji 0330 nie było już kółeczka w TVN Playerze nawet - a autor uaktualnił biblioteki MALI. Na tym ROMie AML był ten kłopot z kółkiem, lipa ze skalowaniem wideo, lipa z kompatybilnością Google Play. Nie da się zbyt dużo dobrego powiedzieć o tamtym ROMie, oprócz tego że działał :). I nie chciałbym być niegrzeczny - ale to między innymi Ty wprowadzałeś ludzi w błąd z tym bootloaderem ;) Nie podaje się takich niesprawdzonych informacji, bo to niedźwiedzia przysługa czasem jest. Szkoda że działa to wszystko tak fajnie, akurat w momencie gdy ten tablet w zasadzie już się zestarzał. Są już nowe 4 rdzeniowce, z mocnymi układami grafiki. O tym Flame kto jeszcze pamięta ;) Teraz trzeba coś lepszego, typu Spark


Czw 25 Kwi 2013, 13:54
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 ... 63  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.