laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 09 Maj 2024, 21:03



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna
 Aktualizacja AINOL 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 18:55
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
Najpierw pliki z katalogu etap 1, aktualizujesz. Po tej aktualizacji mozesz wylaczyc tablet, wyjac i przygotowac karte wgrywajac pliki z folderu etap 2.
Ja chwile sie pobawilem aktualizacja pierwsza i okazalo sie ze jest w niej juz jezyk polski.
2 aktualizacja chyba niestety spowalnia procesor do 1200MHz.


Sob 24 Lis 2012, 19:09
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
O w mordę... wgrałem pierwszą i mam same chińskie krzaczki... i jak tu ustawić język na PL? A jeśli się uda to czy jest sens wgrywać tą drugą?


Sob 24 Lis 2012, 19:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
No dobra, po omacku zmieniłem język na PL :)
Teraz mam dylemat: wgrywać resztę czy też nie? Może ktoś podpowie czy to jest konieczne?


Sob 24 Lis 2012, 19:32
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 18:55
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
Konieczne nie jest. Jezeli byles zadowolony z poprzedniej wersji oprogramowania, ale brakowalo Ci tylko polskiego jezyka to mozesz sobie odpuscic dalsze aktualizacje. Mnie osobiscie nie podoba sie naprzyklad ze wszystko sie zrobilo takie wielkie i niepotrzebnie zajmuje o 50% wiecej ekranu. Moze da sie to jakos zmienic, ale na razie nie widze nigdzie opcji ktora by to potrafila. Druga "wpadka" to ekran blokady pokazuje sie tylko w trybie portretowym (moze tez sie da gdzies zmienic zeby dzialalo autoprzekrecanie).


Sob 24 Lis 2012, 19:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 21:35
Posty: 11
Post Re: Aktualizacja AINOL
To ja poproszę o info, jak sobie wszystko już obcykasz - co jest na plus, a co wręcz przeciwnie :)

pozdro
G.


Sob 24 Lis 2012, 21:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 21:31
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
witam, mój problem polega na tym ze po pierwszej cz. aktualizacji mam j. polski ale tablet nie widzi swojej pamięci, mam tylko 800 mb. W drugiej cz. aktualizacji wyskakuje błąd i tablet sie zawiesza. Pomocy


Sob 24 Lis 2012, 21:41
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 16:44
Posty: 88
Post Re: Aktualizacja AINOL
Krążą plotki że ten jelly to lekko zerżnięty cm10. Ktoś to potwierdza bo ja nie mogę zainstalować na razie?


Sob 24 Lis 2012, 21:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 21:36
Posty: 16
Post Re: Aktualizacja AINOL
To nie plotki. To prawda. Jest to CyanogenMod 10 autorstwa Christiana Troya wersja dla ekranów TM, wersja z dnia 11-17, kernel 1.3.
Źródło: http://www.slatedroid.com/topic/37990-r ... 012-11-17/
Zintegrowane apk (oczywiście jako systemowe jakby człowiek nie mógł bez nich się obejść):
- ipla.apk (ipla)
- asus.apk (??)
- b22a.apk (??)
- com.facebook.katana-1.apk (facebook)
- com.twitter.android-1.apk (twitter)
- com.mxtech.ffmpeg_v7.apk (do MX Player)
- com.mobisystem.office-816.apk (podróbka office)
- flash.apk
- gg.apk
- MX_Player_1_7_beta.apk
- openfm.apk
- skype.apk

Zmienione parę linijek w build.prop.


Sob 24 Lis 2012, 22:20
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 16:44
Posty: 88
Post Re: Aktualizacja AINOL
Aha. No ale za nim wyda się wyrok to pewnie warto by się zastanowić czy może być inaczej. Przecież cm nie jest znikąd :) A wtedy po prostu Christian był pierwszy.


Sob 24 Lis 2012, 22:27
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pon 12 Lis 2012, 18:20
Posty: 52
Post Re: Aktualizacja AINOL
Dexter770221 napisał(a):
...druga "wpadka" to ekran blokady pokazuje sie tylko w trybie portretowym (moze tez sie da gdzies zmienic zeby dzialalo autoprzekrecanie).


Wejdź w "Ustawienia" wybierz "Wyświetlacz" następnie z prawej strony kliknij w "Obrót ekranu" i zaznacz "Włącz obracanie ekranu blokady".


Nie 25 Lis 2012, 00:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 23 Lis 2012, 22:08
Posty: 12
Post Re: Aktualizacja AINOL
Aktualizacja zamieszczona przez X-KOM jest dla ekranów TM a czy się pojawi również dla QM?


Nie 25 Lis 2012, 01:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 21:36
Posty: 16
Post Re: Aktualizacja AINOL
Wejdź po prostu na slatedroid / dragondevs:
http://www.slatedroid.com/topic/37990-r ... 012-11-17/
Następnie ściągnij wedle instrukcji rom, gapps i paczkę com.zip dla swojego ekranu.
Jeżeli angielski jest komuś nie w smak to wyżej wymieniony rom jest wstawiony na polskie forum android już od pierwszych wersji.
http://forum.android.com.pl/f654/elf-ii ... -a-208680/


Nie 25 Lis 2012, 08:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 21:31
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
Witam ponownie, może ktoś Mi pomoże,
1. O co chodzi z tymi ekranami TM/QM ?
2. Przeprowadzam wszystko jak w opisie, pierwsza cz. aktualizacji wkładam kartę microsd włączam tablet power+ vol-, w opisie jest napisane że wszystko leci samo, mi pokazuje się jakieś menu, w nim wybieram update z microsd, poleciało napisane wszystko ok. Włączam tablet i jest chinski zmieniam na polski i już miałem sie cieszyć ale... tablet nie widzi ani karty mikrosd w slocie ani swojej wbudowanej, pokazuje ze ma pamięci 800mb. To wkładam kartę z drugim etapem aktualizacji i znowu po kolei power +vol-.... zip.cz1 z aktualizowane podaje ścieżkę dostępu do zip.cz2 i wyskakuje komunikat błąd i tablet sie zawiesza, nie mozna gho włączyć muszę przejść do pierwszego etapu i tak w kółko POMOCY!!!


Nie 25 Lis 2012, 09:59
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 25 Lis 2012, 11:04
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
Dokonałem aktualizacji tabletu Ainol Flame zgodnie z instrukcją X-COM. MOJE UWAGI:
Po pierwsze plik (paczka) "%21AINOL_FIRE-FLAME_JELLY_BEAN" pobrany przez przeglądarkę CHROME okazał się uszkodzony. Pobrałem ponownie przez FIREFOX i było już ok.
Nie wiem co spowodowało ten błąd. Sama aktualizacja tabletu przeprowadzona zgodnie z procedurą wskazaną przez X-COM przebiegła bez problemu.
Problemem jest to co otrzymałem w wyniku tej aktualizacji.
1. Rozdzielczość ekranu jest mniejsza - 800x480 ??? (wszystko jest większe np. ikony i mniej mieści się na ekranie).
2. Pamięć tabletu wskazuje wartość 800MB.
3. Prędkość procesora max. 1200 MHz.
4. Aplikacja SKYPE (która tu jest preinstalowana) nie chce się zaktualizować, odinstalować czy przeinstalować. Wyskakuje błąd.
5. Niektóre filmy – bajki wgrane na kartę pamięci, które chodziły przed aktualizacją bez problemów, teraz są „czarne” i nic nie leci przy włączeniu pliku.
Na razie znalazłem takie problemy. Ale nie wiem jak je rozwiązać. Najpilniej zależy mi na rozdzielczości ekranu, Skype no i oczywiście bajkach – moje dziecko jest zrozpaczone.
Ktoś może coś poradzić?

Poza tym tablet dostał wyraźnego kopa. Działa znacznie szybciej, płynniej, lepsze wifi ... no i oczywiście język polski.
Mam ekran - tm. Zastanawiam się czy jednak aktualizacja nie jest na ekrany qm i stąd te problemy z rozdzielczością - inny sterownik?
DO: mcube1 TM / QM - to inny ekran sprzętowo i wymaga odpowiedniej wersji oprogramowania do aktualizacji.


Nie 25 Lis 2012, 11:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 18:55
Posty: 6
Post Re: Aktualizacja AINOL
123 napisał(a):
Dexter770221 napisał(a):
...druga "wpadka" to ekran blokady pokazuje sie tylko w trybie portretowym (moze tez sie da gdzies zmienic zeby dzialalo autoprzekrecanie).


Wejdź w "Ustawienia" wybierz "Wyświetlacz" następnie z prawej strony kliknij w "Obrót ekranu" i zaznacz "Włącz obracanie ekranu blokady".


Dzieki za podpowiedz, jestem nowy w swiecie androida 4. To moze znajdzie sie tez rada na te wielgachne ikony i pasek zadan? Poprzednia wersja bardziej mi sie podobala.


Nie 25 Lis 2012, 11:50
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 63  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.