laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 12:28



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 63  Następna
 Aktualizacja AINOL 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 08 Sty 2013, 13:17
Posty: 10
Post Re: Aktualizacja AINOL
olusek napisał(a):
Każda ingerencja w urządzenie, chodzi o ingerencję mechaniczną? Aktualizacja oprogramowania do zalecanej przez X-KOM.PL wersji również unieważnia gwarancję? Chodzi mi o urządzenia AINOL NOVO 7 FIRE.



Już o to kiedyś pytałem i odpowiedzi nie uzyskałem, tak więc wszystko na "słowo honoru" :-)


Pon 11 Lut 2013, 18:16
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
Oczywiście mowa o ingerencje mechaniczną, w przypadku oprogramowania, jeśli użytkownik uszkodzi urządzenie podczas aktualizacji, gwarant nie uznaje gwarancji. Każdą aktualizację, należy dokonywać zgodnie z instrukcją.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 18:26
Profil WWW
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
A ja to jednak myślę, że gdyby ten tablet działał poprawnie od samego początku to nikt nie musiałby ingerować w jego oprogramowanie. A że tak nie było to X-KOM najpierw ochoczo tutaj rozdawał Cyanogenmoda 10 na forum, podając jako oficjalny ROM - a teraz konsekwentnie zmienia stanowisko. I jest to dla mnie dziwne, bo jakby każdy robił zgodnie z opisem nie było by problemów. Dlatego napisałem poradnik, zbierając to wszystko do kupy - ale jest on tutaj niewidoczny bo post nie jest przyklejony. I powiem to jednak publicznie, pan właściciel firmy Retail Service obiecał mi skromny podarunek w postaci pendrive'a za napisanie tego poradnika. Z obietnicy się do dziś nie wywiązał (a minęło 1,5 tygodnia od zapewnienia ostatniego), prawdopodobnie dlatego że postanowiłem skorzystać z prawa zwrotu produktu niezgodnego z umową kupna - sprzedaży i Pan się prawdopodobnie śmiertelnie obraził. Dlatego śmiem wątpić w życzliwe podejście tej firmy do klientów, i jeśli coś odsyłacie na gwarancję do nich to nigdy nie tłumaczcie się że coś flashowaliście softem z forum - bo jeszcze wystawią Wam rachunek za wgranie oprogramowania tak jak to miało miejsce w kilku już przypadkach. Nie pytajcie też X-KOMu o zgodę - to Wasz sprzęt, za który zapłaciliście. Bardzo ciężko go uszkodzić flashując nowe oprogramowanie, a nawet jeśli coś się stanie i nikt nie może Wam pomóc (choć to przypadek ekstremalny raczej) to odsyłajcie paląc głupa że nie wiecie dlaczego tak się stało. I tak Wam naprawią, bo doskonale wiedzą że soft może się posypać nawet przy niekontrolowanym wyłączeniu tabletu przy 20% - co przecież nie jest Waszą winą :)


Pon 11 Lut 2013, 19:49
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
Opson napisał(a):
A ja to jednak myślę, że gdyby ten tablet działał poprawnie od samego początku to nikt nie musiałby ingerować w jego oprogramowanie. A że tak nie było to X-KOM najpierw ochoczo tutaj rozdawał Cyanogenmoda 10 na forum, podając jako oficjalny ROM - a teraz konsekwentnie zmienia stanowisko. I jest to dla mnie dziwne, bo jakby każdy robił zgodnie z opisem nie było by problemów. Dlatego napisałem poradnik, zbierając to wszystko do kupy - ale jest on tutaj niewidoczny bo post nie jest przyklejony. I powiem to jednak publicznie, pan właściciel firmy Retail Service obiecał mi skromny podarunek w postaci pendrive'a za napisanie tego poradnika. Z obietnicy się do dziś nie wywiązał (a minęło 1,5 tygodnia od zapewnienia ostatniego), prawdopodobnie dlatego że postanowiłem skorzystać z prawa zwrotu produktu niezgodnego z umową kupna - sprzedaży i Pan się prawdopodobnie śmiertelnie obraził. Dlatego śmiem wątpić w życzliwe podejście tej firmy do klientów, i jeśli coś odsyłacie na gwarancję do nich to nigdy nie tłumaczcie się że coś flashowaliście softem z forum - bo jeszcze wystawią Wam rachunek za wgranie oprogramowania tak jak to miało miejsce w kilku już przypadkach. Nie pytajcie też X-KOMu o zgodę - to Wasz sprzęt, za który zapłaciliście. Bardzo ciężko go uszkodzić flashując nowe oprogramowanie, a nawet jeśli coś się stanie i nikt nie może Wam pomóc (choć to przypadek ekstremalny raczej) to odsyłajcie paląc głupa że nie wiecie dlaczego tak się stało. I tak Wam naprawią, bo doskonale wiedzą że soft może się posypać nawet przy niekontrolowanym wyłączeniu tabletu przy 20% - co przecież nie jest Waszą winą :)


Chcielibyśmy Cię poinformować, iż firma Retail Service złożyła w piątek zamówienie na wyżej wymieniony pendrive(32GB DataTraveler 100 G2) i zostanie on dostarczony w dniu jutrzejszym do Ciebie. Oprogramowanie zamieszczone przez X-KOM, nastąpiło w chwili gdy urządzenia fabrycznie od nowości nie posiadały języka Polskiego, co wielu użytkownikom przeszkadzało w codziennej pracy. W następnej dostawie, wszystkie tablety posiadały już oprogramowanie wraz z językiem Polskim, dlatego aktualizacja już nie była wymagana.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 12 Lut 2013, 18:53
Profil WWW
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
Opson napisał(a):
A ja to jednak myślę, że gdyby ten tablet działał poprawnie od samego początku to nikt nie musiałby ingerować w jego oprogramowanie. A że tak nie było to X-KOM najpierw ochoczo tutaj rozdawał Cyanogenmoda 10 na forum, podając jako oficjalny ROM - a teraz konsekwentnie zmienia stanowisko. I jest to dla mnie dziwne, bo jakby każdy robił zgodnie z opisem nie było by problemów. Dlatego napisałem poradnik, zbierając to wszystko do kupy - ale jest on tutaj niewidoczny bo post nie jest przyklejony. I powiem to jednak publicznie, pan właściciel firmy Retail Service obiecał mi skromny podarunek w postaci pendrive'a za napisanie tego poradnika. Z obietnicy się do dziś nie wywiązał (a minęło 1,5 tygodnia od zapewnienia ostatniego), prawdopodobnie dlatego że postanowiłem skorzystać z prawa zwrotu produktu niezgodnego z umową kupna - sprzedaży i Pan się prawdopodobnie śmiertelnie obraził. Dlatego śmiem wątpić w życzliwe podejście tej firmy do klientów, i jeśli coś odsyłacie na gwarancję do nich to nigdy nie tłumaczcie się że coś flashowaliście softem z forum - bo jeszcze wystawią Wam rachunek za wgranie oprogramowania tak jak to miało miejsce w kilku już przypadkach. Nie pytajcie też X-KOMu o zgodę - to Wasz sprzęt, za który zapłaciliście. Bardzo ciężko go uszkodzić flashując nowe oprogramowanie, a nawet jeśli coś się stanie i nikt nie może Wam pomóc (choć to przypadek ekstremalny raczej) to odsyłajcie paląc głupa że nie wiecie dlaczego tak się stało. I tak Wam naprawią, bo doskonale wiedzą że soft może się posypać nawet przy niekontrolowanym wyłączeniu tabletu przy 20% - co przecież nie jest Waszą winą :)


Chcielibyśmy Cię poinformować, iż firma Retail Service złożyła w piątek zamówienie na wyżej wymieniony pendrive(32GB DataTraveler 100 G2) i zostanie on dostarczony w dniu jutrzejszym do Ciebie. Oprogramowanie zamieszczone przez X-KOM, nastąpiło w chwili gdy urządzenia fabrycznie od nowości nie posiadały języka Polskiego, co wielu użytkownikom przeszkadzało w codziennej pracy. W następnej dostawie, wszystkie tablety posiadały już oprogramowanie wraz z językiem Polskim, dlatego aktualizacja już nie była wymagana.


Dziękuję za informacje.


Śro 13 Lut 2013, 11:11
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
Jeśli otrzymasz przesyłkę, poinformuj nas o tym w tym temacie.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 13 Lut 2013, 13:36
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Sty 2013, 14:23
Posty: 28
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
Oprogramowanie zamieszczone przez X-KOM, nastąpiło w chwili gdy urządzenia fabrycznie od nowości nie posiadały języka Polskiego, co wielu użytkownikom przeszkadzało w codziennej pracy. W następnej dostawie, wszystkie tablety posiadały już oprogramowanie wraz z językiem Polskim, dlatego aktualizacja już nie była wymagana..


Aktualne oprogramowanie nadal przeszkadza w pracy(złe wskazania stanu naładowania baterii, dziwne odgłosy z głośnika po wybudzeniu). A więc aktualizacja jak najbardziej wymagana. Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie nowej oficjalnej wersji firmware? Dlaczego nie ma linku do wersji firmware, który jest aktualnie preinstalowany na nowych tabletach Ainol Flame?
Pozdrawiam, Mario.


Śro 13 Lut 2013, 14:22
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
Jeśli otrzymasz przesyłkę, poinformuj nas o tym w tym temacie.


Przesyłkę otrzymałem


Śro 13 Lut 2013, 14:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
mario44 napisał(a):
X-KOM.PL napisał(a):
Oprogramowanie zamieszczone przez X-KOM, nastąpiło w chwili gdy urządzenia fabrycznie od nowości nie posiadały języka Polskiego, co wielu użytkownikom przeszkadzało w codziennej pracy. W następnej dostawie, wszystkie tablety posiadały już oprogramowanie wraz z językiem Polskim, dlatego aktualizacja już nie była wymagana..


Aktualne oprogramowanie nadal przeszkadza w pracy(złe wskazania stanu naładowania baterii, dziwne odgłosy z głośnika po wybudzeniu). A więc aktualizacja jak najbardziej wymagana. Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie nowej oficjalnej wersji firmware? Dlaczego nie ma linku do wersji firmware, który jest aktualnie preinstalowany na nowych tabletach Ainol Flame?
Pozdrawiam, Mario.


Zwróć uwagę, że AINOL wypuścił nowe oprogramowanie w wersji 4.2.1, który poprawia błąd związany z baterią.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 13 Lut 2013, 14:33
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Sty 2013, 14:23
Posty: 28
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
mario44 napisał(a):
X-KOM.PL napisał(a):
Oprogramowanie zamieszczone przez X-KOM, nastąpiło w chwili gdy urządzenia fabrycznie od nowości nie posiadały języka Polskiego, co wielu użytkownikom przeszkadzało w codziennej pracy. W następnej dostawie, wszystkie tablety posiadały już oprogramowanie wraz z językiem Polskim, dlatego aktualizacja już nie była wymagana..


Aktualne oprogramowanie nadal przeszkadza w pracy(złe wskazania stanu naładowania baterii, dziwne odgłosy z głośnika po wybudzeniu). A więc aktualizacja jak najbardziej wymagana. Czy możemy się spodziewać w najbliższym czasie nowej oficjalnej wersji firmware? Dlaczego nie ma linku do wersji firmware, który jest aktualnie preinstalowany na nowych tabletach Ainol Flame?
Pozdrawiam, Mario.


Zwróć uwagę, że AINOL wypuścił nowe oprogramowanie w wersji 4.2.1, który poprawia błąd związany z baterią.


Po pierwsze chyba nie jesteśmy znajomymi ani kolegami i wypraszam sobie formę w jakiej X-KOM zwraca się do mnie.
Czekam na oficjalny firmware wystawiony przez Was wraz z pełna instrukcją instalacji.
Proszę poczytać na forum http://www.slatedroid.com ile kłopotów mają użytkownicy po zainstalowaniu "wersji 4.2.1", które wypuścił AINOL. Uważam, że wersja, która ma być na polski rynek powinna przede wszystkim już nas przywitać w ojczystym języku a nie jakimiś krzaczkami. A więc raz jeszcze proszę o Oficjalny Firmware dla AINOL FLAME aby później nie było tekstów ze strony serwisu, że my tego oprogramowania nie polecamy itp... a w związku z tym za wgranie nowego firmware musimy zapłacić.


Śro 13 Lut 2013, 14:47
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
No to prawda, aż strach tamto nowe oprogramowanie AML instalować :( Zresztą kto ich tam wie czy to jest oficjalne, oficjalne to by było na chińskiej stronie Ainola


Śro 13 Lut 2013, 15:14
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
Na forum wypowiedzi mają luźny charakter. Wszyscy użytkownicy forum są kolegami i nie ma potrzeby zwracania się na Pan/Pani dlatego też na forum, są prowadzone dyskusje o luźnym charakterze.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 13 Lut 2013, 15:18
Profil WWW
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
Na forum wypowiedzi mają luźny charakter. Wszyscy użytkownicy forum są kolegami i nie ma potrzeby zwracania się na Pan/Pani dlatego też na forum, są prowadzone dyskusje o luźnym charakterze.


No dobrze, to co z tym oficjalnym firmware od AML? Jest oficjalne czy nie?

Znalazłem to na chińskiej stronie z pomocą osoby która zna ten język: http://www.ainol.com/plugin.php?identif ... icleid=596

Czy serwis RS pozwala na instalację tego? Aha, podobno nieprawdą jest że nie da się już flashować z karty SD po instalacji tego. Sam jednak jeszcze nie próbowałem


Śro 13 Lut 2013, 15:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Aktualizacja AINOL
Opson napisał(a):
X-KOM.PL napisał(a):
Na forum wypowiedzi mają luźny charakter. Wszyscy użytkownicy forum są kolegami i nie ma potrzeby zwracania się na Pan/Pani dlatego też na forum, są prowadzone dyskusje o luźnym charakterze.


No dobrze, to co z tym oficjalnym firmware od AML? Jest oficjalne czy nie?

Znalazłem to na chińskiej stronie z pomocą osoby która zna ten język: http://www.ainol.com/plugin.php?identif ... icleid=596

Czy serwis RS pozwala na instalację tego? Aha, podobno nieprawdą jest że nie da się już flashować z karty SD po instalacji tego. Sam jednak jeszcze nie próbowałem


Szczegółów dowiesz się pod linkiem http://forums.ainolstore.com/topic/1612 ... -firmware/.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 13 Lut 2013, 15:36
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 25 Sty 2013, 14:23
Posty: 28
Post Re: Aktualizacja AINOL
X-KOM.PL napisał(a):
Uprzejmie informujemy, że opisany przez Pana stan jest zgodny z prawdą - maksymalna prędkość z jaką łączy się ten tablet wynosi właśnie 65mbit. Standard 802.11n opisany jest w dokumencie http://standards.ieee.org/getieee802/do ... n-2009.pdf zaś jego skrócony opis można odnaleźć np. pod adresem http://en.wikipedia.org/wiki/IEEE_802.11n-2009 Z dokumentów tych wynika, że minimalną prędkością spełniającą standard 802.11n jest 54Mbit, a tym samym prędkość 65Mbit jak najbardziej mieści się w standardzie. Opis na pudełku wskazuje jedynie teoretyczne maksimum dla tego standardu w urządzeniach znajdujących się na rynku.

Wiele notebooków, telefonów komórkowych, a nawet routery opisane jako 802.11n posiada maksymalnie 65Mbit. Do większych prędkości potrzebne jest więcej anten (w uproszczeniu) - na co rozmiar tych urządzeń nie zawsze pozwala (brak miejsca na dodatkowe anteny).

Proszę przeczytać co napisaliście we wcześniejszym poście.(dotyczy użycia formy Pan)
Widzę, że rzeczywiście traktujecie swoich klientów jak "łosi"


Śro 13 Lut 2013, 15:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 63  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 52 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.