laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 30 Cze 2016, 07:04

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna
 Aktualizacja AINOL 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Post Re: Aktualizacja AINOL
Po męczarniach, zmianie kompów, kabli udało mi się wgrać nową aktualiz​ację na ainola fire. Pominę liczne błędy wyskakujące na ekranie, ale ni​e możność zainstalowania chroma czy wielu innych apek to jakaś farsa.Przejdę do sedna chcę zainstalować cm10.1, opiszę może po kolei co r​obię bo coś mnie trafia kiedy kolejne próby kończą się niepowodzeniem.​
Wrzucam na kartę (rom, gapps, compability, TWPR, plik factory reset,​ format internal memory).
1. Uruchamiam tablet, poprzez "install&q​uot; w TWPR uruchamiam plik factory restet, następnie format internal memor​y.
2. Instaluję kolejno: rom, gapps, compatibility.
3. Reboot

I ku mojemu zaskoczeniu mam poprzedni rom z poprzednimi ustawieniami​. Kilka romów i ciągle to samo. Ma ktoś jakąś wiedzę na temat moich b​ędów? Będe wdzięczny!
Pozdrawiam.​

Sob 23 Mar 2013, 11:49
Komputerowiec
Komputerowiec

Spróbuj powrócić przez feiyu 1031 właściwy dla Twojej matrycy. Tam bezp​ośrednio z tego co czytałem się nie da. Ale nie mam w tym doświadczenia,​ bo sam tego nie robiłem​

Sob 23 Mar 2013, 13:14
nowicjusz
nowicjusz

Ok działa, i co teraz próbować instalować cm10 czy ten rom jest dość d​obry aby z niego korzystać?
Dzięki Opson :wink:

Postanowiłem jednak zain​stalować cm10.1 no i tablet resetuje się na zielonym robocie.
Jakieś​ rady? czy wyrzucić :evil:

Sob 23 Mar 2013, 13:28
Komputerowiec
Komputerowiec

Russski napisał(a):
Ok działa, i co teraz próbować instalować cm10​ czy ten rom jest dość dobry aby z niego korzystać?
Dzięki Opson <​img src="./images/smilies/icon_wink.gif" alt=":wink:" title="" />

Postanowiłem jednak zainstalować cm10.1 no i tablet resetuje się na ziel​onym robocie.
Jakieś rady? czy wyrzucić :evil:

Zainstaluj CM1​0, a potem CM10.1. Tylko zgodnie z instrukcją ze slatedroid. Tam masz pliki​ do formatowania pamięci etc. To trzeba dobrze zgrać. Komuś pisałem na f​acebooku jak to zrobić, zaraz znajdę w archiwum

EDIT: Mam

twrp recovery, 2 pliki do formatowania pamięci, rom, gapps (ubifs) or​az compatibility zip na kartę sd

potem standard - włączyć z g​łośność minus

install zip

zacząć od tych dwóch ​do formatowania pamięci

potem rom, gapps i na koniec compatibili​ty zip

przed każdem flashowaniem trzeba taki suwak przesunać
bo twrp jest dotykowe - taka nowość w stosunku do cwm recovery
no a potem build.prop editorem trzeba skorektować zegar procesora ​i gęstość wyświetlacza​

Sob 23 Mar 2013, 14:57
nowicjusz
nowicjusz

Robiłem tak kilka razy i rom mimo zainstalowania wszystkich składników zo​stawał ten sam który zainstalowałem wcześniej. W tym przypadku dalej jes​tem na zielonym robocie.

Wklejam logi z tabletu. Czegoś tam nie ​ma, ale nie rozumiem za bardzo, tak jest przy instalacji romu, gappsów i co​mpability.

E:Unable to mount '/emmc'
E:Unable to recreate an​droid secure folder
E:Unable to mount '/​emmc'
E:Unable to mount internal storage.
Updating partition detai​ls...
E:Unable to mount internal storage​.
E:Unable to mount '/emmc during GUI startup.
E:Unable to mount '​/emmc when trying to read settings file.
Installing ‘/sdcard/fire_tm-cm10-compability-1.6.zip’…
Checking ​for MD5 check: no MD5 file found.
Updating partition details...
E:​Unable to mount '/emmc'
E:Unable to moun​t '/emmc'
E:Unable to mount internal storage.

To część akurat przy comp​ability.​

Sob 23 Mar 2013, 15:40
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rozumiem ze ten nowy rom to nie od amlogic gdyz w instrukcji instalacji cm10​.1 jest duzymi literami zeby nigdy nie instalowac tych dwoch plikow dt sform​atowania pamieci :-)

Sob 23 Mar 2013, 19:47
nowicjusz
nowicjusz

No właśnie nie, zwrócilem na to uwagę. Zastanawiam się teraz jak postaw​ić na nim cm10.1 bo z romami ainola (instalacja) raczej nie ma problemów, ​tylko masa błędów się pojawia w trakcie użytkowania. Wcześniej miałem​ cm10.1 i przy aktualizacji pojawił mi się zielony robocik, dlatego zaczą​łem z tymi romami ainola.​

Sob 23 Mar 2013, 20:46
nowicjusz
nowicjusz

wie ktoś, jak włączyć mock locations w 4.2.1 ?​

Pon 25 Mar 2013, 10:22
nowicjusz
nowicjusz

Witam,
mam konkretne pytanie do X-kom - proszę o informację, która w​ersja systemu jest, wg stanu na dzień dzisiejszy, wersją oficjalną, w pe​ni wspieraną (albo przynajmniej "wspieraną") przez producenta,​ która eliminuje dwa zasadnicze problemy w działaniu tego urządzenia, to ​jest: a. nieprzewidywalne zachowanie baterii/wskaźnika baterii oraz b. upor​czywe trzaskanie głośnika.
I może jeszcze, ale nie wiem czy można ​liczyć, c. nie powoduje pogorszenia działania jakiegokolwiek innego kompon​entu tego urządzenia.
Bardzo proszę o wypowiedź przedstawiciela X-Ko​m.

Pozdrawiam
P​

Pon 01 Kwi 2013, 20:35
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

komornick napisał(a):
Witam,
mam konkretne pytanie do X-kom - pro​szę o informację, która wersja systemu jest, wg stanu na dzień dzisiejsz​y, wersją oficjalną, w pełni wspieraną (albo przynajmniej "wspiera​ną") przez producenta, która eliminuje dwa zasadnicze problemy w dzia​łaniu tego urządzenia, to jest: a. nieprzewidywalne zachowanie baterii/wsk​aźnika baterii oraz b. uporczywe trzaskanie głośnika.
I może jeszc​ze, ale nie wiem czy można liczyć, c. nie powoduje pogorszenia działania ​jakiegokolwiek innego komponentu tego urządzenia.
Bardzo proszę o wyp​owiedź przedstawiciela X-Kom.

Pozdrawiam
P

Najlepiej jest skierować to pytanie bezpośrednio do gwaranta, któr​y zajmuje się realizacją napraw gwarancyjnych urządzeń AINOL,SHIRU, ACEN​.

http://retail-service.pl/Gwarancja

Jako f​irma X-KOM, możemy poinformować iż użytkownicy raportują o poprawnym dz​iałaniu urządzenia na poszczególnych wersjach oprogramowania:

​Novo7 Flames 0201 Official AML Firmware

Feiyu "Happy Spring ​Festival" 0130 JB Firmware​

Wto 02 Kwi 2013, 11:41
nowicjusz
nowicjusz

Witam X-kom! Dzisiaj załadowałem mojego ainola i po włączeniu nie dział​a dotyk... bardzo mi to nie na rękę, bo wkrótce wyjeżdzam do Niemiec i n​ie mam działającego tableta... wysyłka i odsyłka potrwają pewnie troch​... czy mogę mieć chociaż cień nadziei na zwrot pieniędzy?​

Nie 07 Kwi 2013, 23:05
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

gwosc100 napisał(a):
Witam X-kom! Dzisiaj załadowałem mojego ainola ​i po włączeniu nie działa dotyk... bardzo mi to nie na rękę, bo wkrótc​e wyjeżdzam do Niemiec i nie mam działającego tableta... wysyłka i odsy​ka potrwają pewnie trochę... czy mogę mieć chociaż cień nadziei na zw​rot pieniędzy?

W przypadku zakupu poprzez sklep inte​rnetowy, ma Pan możliwość zwrotu towaru do 10 dni. Zwrot pieniędzy nast​puje po analizie przez serwis Twojego zgłoszenia, na podstawie wystawionej​ opinii serwisu, może nastąpić zwrot pieniędzy bądź wymiana towaru na ​sprzęt nowy.​

Pon 08 Kwi 2013, 10:54
Komputerowiec
Komputerowiec

X-KOM.PL napisał(a):
komornick napisał(a):
Witam,
mam konkr​etne pytanie do X-kom - proszę o informację, która wersja systemu jest, w​g stanu na dzień dzisiejszy, wersją oficjalną, w pełni wspieraną (albo​ przynajmniej "wspieraną") przez producenta, która eliminuje dwa​ zasadnicze problemy w działaniu tego urządzenia, to jest: a. nieprzewidyw​alne zachowanie baterii/wskaźnika baterii oraz b. uporczywe trzaskanie gło​śnika.
I może jeszcze, ale nie wiem czy można liczyć, c. nie powod​uje pogorszenia działania jakiegokolwiek innego komponentu tego urządzenia​.
Bardzo proszę o wypowiedź przedstawiciela X-Kom.

Pozdraw​iam
P

Najlepiej jest skierować to pytanie bezpo​średnio do gwaranta, który zajmuje się realizacją napraw gwarancyjnych u​rządzeń AINOL,SHIRU, ACEN.

http://retail-service.pl/Gwarancja<​!-- m -->

Jako firma X-KOM, możemy poinformować iż użytkownic​y raportują o poprawnym działaniu urządzenia na poszczególnych wersjach ​oprogramowania:

Novo7 Flames 0201 Official AML Firmware

Feiyu "Happy Spring Festival" 0130 JB Firmware

Pisałem już, że firma Retail-Service nie pozwala na jakiekolwiek zm​iany w oprogramowaniu, i kasuje gwarancje w takich przypadkach​

Pon 08 Kwi 2013, 12:31
nowicjusz
nowicjusz

X-KOM.PL napisał(a):
gwosc100 napisał(a):
Witam X-kom! Dzisiaj z​aładowałem mojego ainola i po włączeniu nie działa dotyk... bardzo mi t​o nie na rękę, bo wkrótce wyjeżdzam do Niemiec i nie mam działającego ​tableta... wysyłka i odsyłka potrwają pewnie trochę... czy mogę mieć c​hociaż cień nadziei na zwrot pieniędzy?

W przypadk​u zakupu poprzez sklep internetowy, ma Pan możliwość zwrotu towaru do 10 ​dni. Zwrot pieniędzy następuje po analizie przez serwis Twojego zgłoszeni​a, na podstawie wystawionej opinii serwisu, może nastąpić zwrot pieniędz​y bądź wymiana towaru na sprzęt nowy.

zakupi​łem ainola w listopadzie... do tej pory działał ok na oprogramowaniu feyi​u 0110... Usterka wyskoczyła nagle... mam wykupioną gwarancję na 2 lata w​ięc myślę, że nagle ktoś nie stwierdzi, że to przez zmianę oprogramow​ania... ;/ proszę o poradę, bo nie mam dużo czasu, a tablet jest mi niezb​ędny podczas wyjazdu...​

Pon 08 Kwi 2013, 12:51
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Opson napisał(a):
X-​KOM.PL napisał(a):
komornick napisał(a):
Witam,
mam konkretne pytanie do X-kom - proszę o informację, któr​a wersja systemu jest, wg stanu na dzień dzisiejszy, wersją oficjalną, w ​pełni wspieraną (albo przynajmniej "wspieraną") przez producen​ta, która eliminuje dwa zasadnicze problemy w działaniu tego urządzenia, ​to jest: a. nieprzewidywalne zachowanie baterii/wskaźnika baterii oraz b. u​porczywe trzaskanie głośnika.
I może jeszcze, ale nie wiem czy moż​na liczyć, c. nie powoduje pogorszenia działania jakiegokolwiek innego kom​ponentu tego urządzenia.
Bardzo proszę o wypowiedź przedstawiciela X​-Kom.

Pozdrawiam
P

Najlepiej jest ski​erować to pytanie bezpośrednio do gwaranta, który zajmuje się realizacj​ napraw gwarancyjnych urządzeń AINOL,SHIRU, ACEN.

<​a class="postlink" href="http://retail-service.pl/Gwarancja">http://retail-s​ervice.pl/Gwarancja

Jako firma X-KOM, możemy poinf​ormować iż użytkownicy raportują o poprawnym działaniu urządzenia na p​oszczególnych wersjach oprogramowania:

Novo7 Flames 0201 Officia​l AML Firmware

Feiyu "Happy Spring Festival" 0130 JB Fi​rmware

Pisałem już, że firma Retail-Service nie po​zwala na jakiekolwiek zmiany w oprogramowaniu, i kasuje gwarancje w takich p​rzypadkach

Nie możemy się zgodzić z Twoją wypowie​dzią. Firma Retail Service pozwala na zmianę oprogramowania, natomiast je​li urządzenie ulegnie uszkodzeniu podczas aktualizacji, gwarant nie dokona​ bezpłatnej naprawy. Wykonywana czynność aktualizacji, jest robiona na od​powiedzialność użytkownika.​

Pon 08 Kwi 2013, 13:16
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 942 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 63  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości