laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 12:11



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 2 posty(ów) ] 
 Shiru Shogun 10" polaczenie wifi ad-hoc 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 16 Lis 2012, 19:04
Posty: 1
Post Shiru Shogun 10" polaczenie wifi ad-hoc
Witam posiadam w/w model natomiast aktualnie dostep do internetu umozliwia mi jedynie telefon wiec pomyslalem ze wykorzystam go jako hotspot aby podlaczyc tablet. Jednak z tym mam pewien problem :p okazuje sie ze urzadzenia na androidzie maja problem z polaczeniami ad-hoc tablet nie widzi ani lacza z telefonu n95 8GB wifi poprzez program Joiku HOTspot udostepnienie lacza przez wifi na laptopie rowniez nie dziala opcja programu virtual router najwyrazniej nie jest komaptybilna z moja karta wifi laptop na win 7 64 bit. Probowalem tez skorzystac z opcji reapeter w routerze tp link WA500G tablet tez niestety takij udostepnionej sieci nie widział. Zainstalowalem najnowsza wersje androida 4.1.1 z linku z tego forum juz z rootem ;) zainstalowalem tez busybox 1.17.1 i zadzialaem zgodnie ze wskazowkami ze strony http://androidtablethacks.com/android-t ... d-tablets/ Wszystko przebieglo pomyslnie tzn bez zadnych komunikatow o bledach, oczywiscie po wielu probach :P no ale w koncu udalo sie to zrobic zgodnie z opisem i aktualnie moj shiru widzi siec udostepniana z telefonu przy nazwie jest gwiazdka (*) Siec zabezpieczona wep po wpisaniu klucza pojawia sie komunikat "Nie mozna nawiazac polaczenia z siecia" siec udostepnilem rowniez jako otwarta bez zadnych zabezpieczen taki sam efekt. czy komus moze udało sie to ustawic albo ma poprawnie skonfigurowany pod ten tablet plik wpa_supplicant ?


Pią 16 Lis 2012, 19:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 18 Lis 2012, 19:44
Posty: 5
Post Re: Shiru Shogun 10" polaczenie wifi ad-hoc
Ja udostępniam internet z telefonu Samsung Galaxy S. Wybieram w ustawieniach "udostępnianie internetu przez WiFi" i to działa, oczywiście po wpisaniu hasła. Działało na Androidzie 4.1.1 bez roota i działa na 4.1.1 z rootem. Tablet zapamiętuje klucz i następnym razem łączy się automatycznie. Udostępniałem też internet z PC z Win7 32 i 64 bit. poprzez kartę USB-WiFi. Jednak do ustanowienia "punktu dostępu" używałem oprogramowania dołączonego do karty WiFi. Przy tym połączeniu zdarzały się jednak problemy z nawiązaniem łączności. Pomagało przełączenie karty WiFi z trybu "punktu dostępu" do trybu "kklienta" i ponownie na "punkt dostępu".


Nie 18 Lis 2012, 21:25
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.