laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 02 Maj 2024, 23:36



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Google Nexus 10 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Google Nexus 10
Witam. Czy wiadomo już może kiedy Nexus 10 będzie dostępny w Polsce i w jakiej cenie?

To smutne, a zarazem bardzo irytujące, że Polska jest przy każdej możliwej premierze sprzętu mocno z tyłu. Podejrzewam, że tego tabletu będziemy się mogli spodziewać w Polsce gdzieś za 2-3 miesiące, a i cena będzie mocno odbiegać od tej proponowanej w USA, czy nawet w Niemczech, lub UK.

Przeliczniki(kursy walut z wczoraj)

Wersja 16GB

399$ * 3,19 = 1272,81zł
399€ * 4,12 = 1643,88zł
319£ * 5,09 = 1623,71zł

Wersja 32GB

499$ * 3,19 = 1591,81
499€ * 4,12 = 2055,88zł
389£ * 5,09 = 1980,01zł

Oczywiście w Polsce ceny będą o wiele wyższe, tak np za 16GB wersję spodziewam się ceny około 1800zł, a za wersję 32GB około 2300zł(na allegro sprowadzany egzemplarz z Niemiec jest wystawiony za 2350zł). Na czym opieram swoją opinię? Chociażby Nexus 7.

Wersja 16GB

199$ * 3,19 = 634,81zł
199€ * 4,12 = 819,88zł

W Polsce cena waha się od 899 do 999zł. Drożej wychodzi jedynie w UK, gdzie trzeba zapłacić w przeliczeniu na nasze około 960zł.

Najśmieszniejsze jest to, że ceny w Polsce są wyższe od tych na zachodzie, jednak nasze zarobki nawet nie dorastają im do pięt ;). Już nie chodzi mi o to, aby ceny były takie jak w dolarach, chociaż było by zajebiście, no ale jestem realistą i niech chociaż nasze ceny będą na równi z tymi w euro.

Możecie brać ten post jako wylew żali itd, jednak frustracja jest ogromna widząc takie dysproporcje w cenach i ich stosunek zarobki-ceny. Zawsze można gadać, "znajdź lepszą robotę", gdyby to było takie proste, niestety polskie realia są jakie są i nawet z wyższym technicznym wykształceniem jest mało pracy, jedyny ratunek to własny biznes, ale polskie podatki i administracja zjadają z owego interesu ogromne pieniądze. Może coś się kiedyś zmieni, choć w to wątpię, aż tak dużym optymistą nie jestem ;), za 1800 nadal ten tablet będzie wart swojej ceny, ale niesmak po zakupie pozostanie, ze względu na zawyżoną cenę.

Pozdrawiam.


Sob 24 Lis 2012, 20:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 12 Lis 2012, 10:18
Posty: 3
Post Re: Google Nexus 10
A ja tak spytam czy w ogóle wiadomo coś o planowanej dystrybucji Nexusa 10 w Polsce?


Czw 06 Gru 2012, 20:29
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
W chwili obecnej nie posiadamy żadnych informacji dotyczących pojawienia się tabletu Nexus 10 na Polskim rynku. Sytuacja dokładnie jest taka sama jak w przypadku LG Nexus 4, którego wciąż na Polskim rynku nie posiadamy. W przypadku cen na Polskim rynku są one uzależnione głównie od producenta oraz sytuacji rynkowej.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 07 Gru 2012, 13:02
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
Pisałem też do Samsunga z 2 tygodnie temu...zero odpowiedzi do dziś.

A co do cen, ja rozumiem, że ceny są uzależnione od sytuacji na rynku, ale mimo wszystko mając ceny wyższe niż w krajach, teoretycznie, bardziej rozwiniętych, my konsumenci, możemy czuć się nieco...wkurzeni? Zirytowani? Cóż...do 1700 jestem w stanie dać za ten tablet, w przeciwnym razie kupię nexusa 7 i też będzie dobrze :)...mam nadzieję, że po nowym roku będą jakieś bardziej pozytywne informacje.


Pią 07 Gru 2012, 17:03
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
Również mamy nadzieję, iż model Nexus 10 będzie dostępny na Polskim rynku bez dodatkowych problemów.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 07 Gru 2012, 17:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
Heh, a co do nexusa 4...to możemy jeszcze sporo, sporo czasu poczekać na ten telefon. W krajach gdzie była premiera, telefonu nie ma w sklepach i ludzie będą musieli jeszcze poczekać na dostarczenie nowych modeli. Google chyba nie przewidziało tak dużego popytu na ich nowy sprzęt ;)


Pią 07 Gru 2012, 18:07
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
Urządzenia Nexus, dzięki szybkiemu oraz dobremu rozwojowi systemu operacyjnego android, stają się również rozchwytywane jak urządzenia Apple.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 07 Gru 2012, 18:13
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
Wiadomo już coś? Wiem, że nexusy pojawiły się już w google play...

Na allegro są sprowadzane modele, ale cena 2100zł za 16GB wersję to lekkie przegięcie pałki.


Nie 06 Sty 2013, 18:21
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
Niestety przykro nam poinformować, lecz model Nexus 10 nadal jest niedostępny oficjalnie na Polskim rynku.:(

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 07 Sty 2013, 11:29
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
Nadal nic nie wiadomo odnośnie Nexusa 10 w Polsce? :)

Już sam cholera nie wiem, czy czekać na tego Nexusa, czy może kupić jakiegoś szajsunga, czy może olać to wszystko i czekać na coś z Tegrą 4...sam już nie wiem, chciałem sobie tablet na święta kupić i lipa. Mógłbym coś innego kupić, ale te wszystkie tablety mają strasznie gównianą specyfikację, chińczykom nie ufam, a właśnie Nexus 10 w pełni by mnie zadowolił, ale nie mam zamiaru wydawać 2100zł jak na allegro za wersję 16GB, a wujka w Niemczech, czy USA niestety nie mam ;)


Śro 06 Lut 2013, 19:52
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
W chwili obecnej posiadamy w swojej ofercie model Nexus 10 16gb. http://www.x-kom.pl/p/122633-tablet-10- ... -wifi.html

Samsung Google Nexus 10 nadal oficjalnie nie jest dostępny na Polskim rynku, dlatego jego dostępność oraz cena wygląda w następujący sposób. :(

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 07 Lut 2013, 11:53
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
A kontaktowaliście się z Samsungiem? Czy może milczą?

Ja próbowałem się kontaktować, ale milczą :).

W sumie czego ja się spodziewałem, biorąc pod uwagę jak późno wszedł Nexus 7 do Polski, niemniej Nexus 7 jest spod stajni Asusa, myślałem, że Samsung będzie szybszy ;).


Pią 08 Lut 2013, 12:08
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Google Nexus 10
Oczywiście jesteśmy na bieżąco w kontakcie z Samsungiem. Niestety sytuacja dostępności modelu Nexus 10 w Polsce jest ograniczona.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 08 Lut 2013, 12:48
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 24 Lis 2012, 20:20
Posty: 7
Post Re: Google Nexus 10
Heh, dziwna polityka Google i Samsunga, przed chwila przeczytalem na forum xda, ze nexus 10 byl nawet dostepny w bedacej w glebokim kryzysie Hiszpanii oficjalnie w google playstore, a na naszej zielonej wyspie ani widu ani slychu. Ciekaw jestem, czy kiedykolwiek bedzie cos u nas dostepnie tak samo szybko jak w innych zachodnich krajach, czy zawsze bedziemy musieli czekac kilka miesiecy. Za niedlugo google zaprezentuje nowa wersje Nexusa 10, a w polsce oficjalnie nie ma nawet pierwszej wersji :p


Doszedlem do wniosku, ze chyba lepiej bedzie poczekac na cos z tegra 4 od asusa, przynajmniej na te transformery nie trzeba tak dlugo czekac. Mysle ze w Q3 juz coś do Polski wejdzie. Gownianego chińczyka nigdy nie kupie, a 2100 za Nexusa 10 to stanowczo za duzo biorac pod uwage ceny Europejskie i w USA.


Śro 13 Lut 2013, 06:32
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: Google Nexus 10
"399$ * 3,19 = 1272,81zł"

Wiesz dobrze sie tak liczy, ale do tych cen dochodzi nasz podatek, to daje juz istotna sume, prawdopodobnie clo.
Marze sklepow nie sa wcale duze, po prostu dochodza dodatkowe koszty.
To nie tak, ze sprzedawca chce nas okrasc i dolicza niewiadomo ile, to podatki niestety i ceny zawsze beda u nas duzo wyzsze, przyjedlo sie, ze $=€

Samo paliwo/papierosy zobacz ile sobie doliczaja...


Śro 13 Lut 2013, 16:05
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.