laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 23 Kwi 2024, 16:17



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
 IPad Mini czy Google Nexus? 
Autor Wiadomość
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post IPad Mini czy Google Nexus?
Witam
Mam dylemat odnośnie zakupu tableta: IPad Mini czy Google Nexus 7 3G? Kwota jaką chcę wydać to 1500 zł. Oczywiście zdaję sobie sprawę z zalet i wad obu urządzeń np. brak 3G w Apple'u czy też słaby aparat i kamerka w Google'u. IPad kusi mnie designem, jakością wykonania, IOS'em, szybkością działania. Szkoda że to nie Retina. Natomiast Nexus 7 kusi modemem 3G (chociaż wiadomo, jak z tym internetem w kraju poza większymi miastami), większą pojemnością. Co Wy polecacie? Może jest ktoś kto pracował już na obu urządzeniach i ma jakąś wiedzę? Tablet ma służyć do multimediów głównie w domu, czasem w podróży więc tutaj 3G nie jest już tak niezaprzeczalną zaletą, tym bardziej że w domu korzystam z wifi...

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Czw 06 Gru 2012, 01:09
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7674
Post Re: IPad Mini czy Google Nexus?
Ciężko tutaj porównać oba urządzenia, każde z nich charakteryzuje solidnym wykonaniem, w przypadku Nexus 7 urządzenie dzięki swoim proporcją oraz specjalnej tylnej powłoce idealnie trzyma się w jednej ręce. z iPad mini jest również podobnie, urządzenie charakteryzuje się bardzo dobrym wykończeniem, dodatkowo posiada większy ekran niż w przypadku Nexus 7.

Zaletami Asus Google Nexus 7 3G 32GB jest bezprzewodowa łączność 3G oraz moduł NFC i GPS. W przypadku iPada, który w zależności od wybranej wersji może posiadać wbudowany moduł 3G, tak został pozbawiony komunikacji NFC oraz GPS.

Oba urządzenia posiadają doskonałe wsparcie techniczne pod względem aktualizacji. W przypadku gwarancji, Asus Google Nexus 7 posiada na okres 24 miesięcy, natomiast Apple iPad mini posiada na okres 12 miesięcy.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 06 Gru 2012, 11:54
Profil WWW
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 29 Sty 2005, 11:59
Posty: 471
Miejscowość: Łódź/Częstochowa
Post Re: IPad Mini czy Google Nexus?
Myślę, że Nexus ma mimo wszystko więcej zalet. Spore znaczenie ma dla mnie moduł GPS. Można zaoatrzyć się w uchwyt samochodowy (o ile taki istnieje do 7 calowego tableta). Poza tym dopłacanie 500 zl do iPada mini z 3G mija sie z celem, chociaż iPad kusi mnie baaardzo. No ale w cenie 1950 mam Nexusa 3G i ponad 500 zl na dobre buty dla żony :P Jednak chyba wybór padnie na Nexusa...

_________________

Apple MacBook A1181
Core 2 Duo T9100
3 GB Ram 800 MHz
250 GB HDD Western Digital
13" LED
X3100 Integrated 144 MB


Lenovo ThinkPad
Intel Core i5-8265U
8 GB RAM DDR4
SSD SKHynix 512GB M.2 2280
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Intel Core i5-3570K
Asus P8Z77-M Pro
8 GB RAM DDR3
GeForce GTX 1660 SUPER™ AERO ITX OC
SSD Samsung 850 Pro
HDD Seagate 1TB 5400obr. 128MB 2,5" SSHD FireCuda


Czw 06 Gru 2012, 19:39
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7674
Post Re: IPad Mini czy Google Nexus?
Oczywiście nasza opinia ma tylko na celu przedstawienie obu produktów, oczywiście ostateczna decyzje podejmuję klient. ;)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 10 Gru 2012, 13:08
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.