laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 04 Cze 2024, 07:59



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna
 PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 " 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Gru 2012, 14:37
Posty: 27
Post PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Panowie napiszcie poradnik zgody z instrukcją X - KOM-u dla potomnych i dla tych co nie rozumieją nic z tej dziedziny.( Kiedy wgrywa się sterowniki , jakie , czy są inne metody niż x-kom-u itp. itd .)
Przecież forum jest po to by sobie pomagać. Jeśli będzie to opisane na pewno nie będzie tyle problemów. Jest to w gestii wszystkich którzy chcą pomagać.
Dobra ale koniec z biciem piany .
W imieniu laików bardzo proszę o P O M O C !!!!!! .
Pozdrawiam.


Śro 19 Gru 2012, 14:28
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Kolego a co ty chcesz wiedzieć bo wszystko jest napisane dla laików już na forum


Śro 19 Gru 2012, 14:56
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
@przemasgdynia
Zdecydowanie popieram, powinna byc instrukcja bardziej szczegolowa, np nie wiadomo z niej kiedy drugie stery wrzucic itp.

@kami2lo
Kolego, to kolezanka.


Śro 19 Gru 2012, 18:38
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 17:50
Posty: 34
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
niestety ale root nie jest opisany odpowiednio na forum bo w końcu nie wiem czy można rootować w ten sam sposób shoguna 10 4.1jb co mniejsze shiru na 4.0 ics ??


Śro 19 Gru 2012, 19:28
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Trzeba wrzucic update firmware, zobacz moj post z pytaniami do X-Kom, niestety nie chca odpowiedziec wprost co z gwarancja jesli nie uda sie.


Śro 19 Gru 2012, 23:13
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Panowie i Panie.
Jeśli chodzi o gwarancję a wgrywanie softu/rootowanie urządzenia to nie macie co się bać ( przynajmniej w teorii )
Jeśli chodzi o inny soft to mój tablet wysłałem do serwisu z softem od Cuba u20gt i nikt się nie przyczepił. Wgrali mi z powrotem oryginalny brandowany soft. Sprawa może mieć się inaczej jeśli wgracie coś co nie było dedykowane do tego urządzenia ( CWM ) lub jak uwalicie tableta ( co raczej jest trudne do wykonania ) wtedy to już decyzja serwisanta czy uzna gwarancję czy nie. Jeśli robice upgrade na seryjnych softach nie ma co się martwić.
Jeśli chodzi o roota to jest to czynność nadająca tylko uprawnienia "administratora" w Androidzie. Nie spotkałem się jeszcze z uszkodzeniem sprzętu przy robieniu czegoś takiego. Opis jak robić roota jest podany i bardzo prosty. Samurai i Shogun mają ten sam układ Rockchip 3066, więc jeśli znajdziecie sposób na roota dla Samuraja z Androidem 4.1 to będzie on pasował do Shoguna z 4.1 i praktycznie każdy inny sprzęt z RK3066 i Androidem 4.1. Ja rotowałem swój sprzęt sposobem z GoClever R974 i działa.
Sterowniki do wszystkich urządzeń z RK3066 są dokładnie takie same, więc nie ma możliwości by coś nie banglało. Nie sugerujcie się wypowiedzią typu "ta paczka sterów u mnie zadziałała" bo możecie edytować pliki .ini i każdy wygląda tak samo.

Przy każdej modyfikacji powstaje też pytanie po co robić. Napisać prosty poradnik to nie problem ale co chcecie dokładnie wiedzieć.
Bo jeśli chodzi o Shoguna 10 to aktualnie kupione mają już androida 4.1 a tu jest tylko jedna wersja więc co chcecie aktualizować.
Jak toś ma 4.0 i chce przejść na 4.1 ok, niech napisze.
Ktoś chce roota, ok, ale czy wiecie po co on wam potrzebny?? Bo poradnik roota to jedno ale jego użytkowanie to drugie.


Czw 20 Gru 2012, 11:05
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
kami2lo napisał(a):
Panowie i Panie.
Jeśli chodzi o gwarancję a wgrywanie softu/rootowanie urządzenia to nie macie co się bać ( przynajmniej w teorii )
Jeśli chodzi o inny soft to mój tablet wysłałem do serwisu z softem od Cuba u20gt i nikt się nie przyczepił. Wgrali mi z powrotem oryginalny brandowany soft. Sprawa może mieć się inaczej jeśli wgracie coś co nie było dedykowane do tego urządzenia ( CWM ) lub jak uwalicie tableta ( co raczej jest trudne do wykonania ) wtedy to już decyzja serwisanta czy uzna gwarancję czy nie. Jeśli robice upgrade na seryjnych softach nie ma co się martwić.
Jeśli chodzi o roota to jest to czynność nadająca tylko uprawnienia "administratora" w Androidzie. Nie spotkałem się jeszcze z uszkodzeniem sprzętu przy robieniu czegoś takiego. Opis jak robić roota jest podany i bardzo prosty. Samurai i Shogun mają ten sam układ Rockchip 3066, więc jeśli znajdziecie sposób na roota dla Samuraja z Androidem 4.1 to będzie on pasował do Shoguna z 4.1 i praktycznie każdy inny sprzęt z RK3066 i Androidem 4.1. Ja rotowałem swój sprzęt sposobem z GoClever R974 i działa.
Sterowniki do wszystkich urządzeń z RK3066 są dokładnie takie same, więc nie ma możliwości by coś nie banglało. Nie sugerujcie się wypowiedzią typu "ta paczka sterów u mnie zadziałała" bo możecie edytować pliki .ini i każdy wygląda tak samo.

Przy każdej modyfikacji powstaje też pytanie po co robić. Napisać prosty poradnik to nie problem ale co chcecie dokładnie wiedzieć.
Bo jeśli chodzi o Shoguna 10 to aktualnie kupione mają już androida 4.1 a tu jest tylko jedna wersja więc co chcecie aktualizować.
Jak toś ma 4.0 i chce przejść na 4.1 ok, niech napisze.
Ktoś chce roota, ok, ale czy wiecie po co on wam potrzebny?? Bo poradnik roota to jedno ale jego użytkowanie to drugie.



W Shogunie sprawa wyglada tak, ze nowe maja soft 4.1 bez roota. Dostepna jest aktulizacja caly soft 4.1 z rootem i to jego nalezy wrzucic, niestety ta instrukcja x-kom jest niezbyt precyzyjna, np od punuktu 8. Jesli chodzi o Root to przydaje sie, chocby do porzadkow, po co mi jakis fb czy gg? Dodatkowo mozna wtedy poprawic jakosc i glosnosc dzwiekow, co w Shogunie jest bolaczka.
Dochodzi mozliwosc backupow programem TitaniumBackup itp, edycja autostartu.

Widze, ze jestes obyty z tym sprzetem i masz wiedze, rzucisz okiem na to?

Cytuj:
1. Włączyć tablet
2. Włączyć Debugowanie USB (w Opcjach programistycznych)
3. Podłączamy kabel microUSB
4. Zainstalować sterowniki ADB (/!Sterowniki/1. ADB_driver)
5. Włączyć !START - EASY FLASH.bat
6. Wybrać 1 opcję - nacisnąć enter
7. Nacisnąć dowolny klawisz gdy będziemy o to poproszeni
8. Sterowniki trybu update znajdują się w lokalizacji /!Sterowniki/2.Tryb_update
8. W programie flashującym klikamy przycisk z oznaczeniem
9. Wybieramy z okna update.img
10. Wciskamy Flashowanie
11. Po uruchomieniu tabletu włączamy SuperSU
12. Klikamy Continue, następnie OK
13. Wychodzimy do pulpitu
14. Wchodzimy do Settings -> Developer options, zaznaczamy USB Debugging
15. Klikamy OK
16. Podłączamy kabel MictoUSB
17. Ponownie otwieramy !START - EASY FLASH.bat
18. Wybieramy opcję 2 i naciskamy Enter
19. Odczekujemy 5 sekund
20. Naciskamy dowolny klawisz i czekamy
21. Po pojawieniu się komunikatu naciskamy dowolny klawisz...
22. Tablet zostanie zrestartowany



Rozumiem poczatek jest logiczny, instaluje przy podpieciu tabletu stery ADB, ale punkt 8, kiedy wrzucamy te stery?


Czw 20 Gru 2012, 13:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 17 Gru 2012, 14:37
Posty: 27
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Szanowny kami2lo witam serdecznie.
Wszystko co opisałeś zasadniczo się zgadza. (Jeśli chodzi o oprogramowanie czyli J.B. 4.1.1.)
Tylko , że ver. oprogramowania zmienia zachowanie tabletu. np: Orginal soft to ver. 1.05 - J.B. 4.1.1. , a wspomagająca czyli ver .1.07 J.B. 4.1.1. zawiera ulepszenia typu:
- znaczna poprawa ogólnej płynności
- przyspieszenie i poprawa dokładności działania panelu dotykowego
- optymalizacja zarządzania procesami
- lepsze adresowanie pamięci
- przyspieszenie ładowania się stron internetowych przez optymalizację systemu
- poprawa zasięgu działania wifi
- wydłużenie pracy baterii etc...
A żeby zmienić ver. potrzeba tablet albo zrootować , albo wgrać soft z rootem i nową ver. (np: od X-KOM)
Dlatego może warto zamiast rozpisywać się poco i dlaczego napisac taki poradnik.
Ludzie piszą w którym momencie wgrywać sterowniki? Dlaczego ?
Dlatego , że nikt nie wytłumaczył do czego służą stery ADB a do czego update .
Po prostu Mam do Pana prośbę Świąteczną o napisanie takiego poradnika . :*
Serdecznie proszę i Pozdrawiam.


Czw 20 Gru 2012, 13:37
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Zapytać po co i dlaczego musiałem dla pewności, a przecież np root nie każdemu się przyda.
Generalnie jest tak że opis który dostaliście jest faktycznie trochę porąbany i polecał bym to zrobić dokładnie tak samo a jednak trochę inaczej :) ( wszystko ręcznie zamiast automatycznie )

AKTUALIZACJA SOFTU
W przypadku sterowników do aktualizacji to rozumiem że macie pobrany program RKBatchtools. Najłatwiejsza droga do instalacji tych sterowników:
1. wyłączyć całkowicie tableta
2. podłączyć kabel ubs najpierw do tableta, potem wcisnąć przycisk "VOL -" i następnie podpiąć kabel usb do komputera. Przycisk głośności należy puścić dopiero po tym jak system wykryje urządzenie (charakterystyczny dźwięk systemowy ) Urządzenie zostanie wykryte ale na ekranie tableta nic się nie pojawi.
3. W tym przypadku jak system poprosi o sterowniki to wybieracie sterowniki w lokalizacji /!Sterowniki/2.Tryb_update
4. Na liście urządzeń w managerze urządzeń powinno pojawić się coś w stylu: Class for rockusb devices z urządzeniem RK30 Device.
5. Włączcie program RKBatchtools i tam w sekcji "Connected Devices" kwadracik nr.1 powinien być podświetlony na zielono.
6. Wybieracie plik z softem następnie "upgrade" i czekacie aż się proces skończy
7. Macie tablet z nowym softem

Teraz sterowniki ADB, np do rootowania urządzenia
1. W momencie gdy podpinacie kabel usb do włączonego tableta z włączonym trybem debugowania windows instaluje wam nowy sprzęt.
2. W windowsie xp/vista/seven wyskoczy okno że system szuka sterowników w trybie update. Klikamy by pominąć. Po tym system pozostawi to najprawdopodobniej jako nieznane urządzenie.
Jeśli już się bawiliście wcześniej to pewnie już jakieś stery są w systemie więc powinno się pojawić coś takiego jak "Android ADB device" lub to co dla nas porządane "Android Composite ADB device".
3. Żeby to sprawdzić i zmienić wchodzimy do "managera urządzeń", z drzewa urządzeń pod pozycją ( w moim przypadku ) Android Phone powinno być wspomniane wcześniej "Android ADB device", klikamy prawym przyciskiem myszy i trzeba wybrać "Aktualizuj oprogramowanie sterownika".
4. Pojawi się okno kreatora aktualizacji i wybieramy "Przeglądaj mój komputer..."
5. dalej "Pozwól mi wybrać z listy..."
6. dalej klikamy na "z dysku" wskazując ścieżkę do sterowników (/!Sterowniki/1. ADB_driver) i pliku "android_winusb.inf".
7. Na liście urządzeń powinno pojawić się kilka pozycji, jak nie to odznaczamy checkboxa "pokaż zgodny sprzęt".
8. Z listy trzeba wybrać "Android Composite ADB device". Klikacie dalej i może się pojawić ostrzeżenie które trzeba potwierdzić by zainstalował się sterownik.
9. Na liście urządzeń managera urządzeń pojawia się "Android Composite ADB device" dzięki czemu można przeprowadzić rootowanie.

Jeśli nie ma dedykowanego postu apropo rootowania 4.1 w Shogunie to można spróbować tego:
ROOT
Jest też możliwość zrootowania tego softu.
Na początek pobieramy paczkę z tego linku: http://www.mediafire.com/?u9p8n7di2h0rya9
1.Włączyć "debugowanie usb" w opcjach programistycznych tabletu.
2. Podłączyć włączony tablet do PC.
3. W managerze urządzeń na PC wybrać "aktualizuj oprogramowanie sterownika" dla urządzenia "Android".
4. Wskazać ręcznie folder ADB-Drivers i zaintalowac sterownik.
5. Po instalacji w managerze urządzeń powinno się pojawić "Android Composite ADB Interface".
6. Zainstalować ZhuoDaShi-2.2.9-setup.exe (program po chińsku ale z obrazkowym interfacem)
7. Po instalacji ZhuoDaShi powinno się uruchomic i po chwili zidentyfikować tablet. W statusie urządzenia napis ROOT jest zielony - czyli zrobiony jest "preroot" i musimy przejść dwukrokową procedurę.
W moim przypadku napis Root był czerwony, jeśli tak masz to przejdź do punktu nr. 11.
8. Kliknąć przycisk na górnej belce z rysunkiem narzędzi.
9. Kliknąć obracek z androdkiem z X pod nim i przejść całą procedurę klikając domyślne przyciski (podświetlone na niebiesko)
10. Po przejściu procedury można przejść na ekran startowy (obrazek z domkiem) i sprawdzić czy w statusie urządzenia napis ROOT jest czerwony.
11. Przejść znowu w narzędzia i tym razem kliknąć obrazek z androidkiem z V pod nim. Ponownie przejść całą procedurę.
12. Po przejściu na ekran startowy napis ROOT powinien być zielony. Czyli ROOT wykonany
13. Wyłączyć program, odłączyć tablet i można programem "Root checker" z google play sprawdzić czy ROOTowanie się powiodło. Na pewno na liście aplikacji będzie automatycznie dodadzą się dwa chińskie programy i jeden nazywający się SuperSU. Chińskie można wywalić, SuperSU ( zastępca dla SuperUsera ) zostawiamy
14. KONIEC

Tekst poprawiony według moich spostrzeżeń, oryginał z poniższego linku:
http://forum.android.com.pl/f686/kiano- ... ot-223406/

Mam nadzieje że teraz jest już wszytko zrozumiałe. Tak jak pisałem wcześniej nie ma tu nic strasznego i stery są na tyle dobre że instalują się bezproblemowo. Instalacja ich jest jednorazowa, tzn jak urządzenie będzie zainstalowane raz to już windows wykrywa je automatycznie i nie trzeba się bawić w kółko czy coś zmieniać...


Czw 20 Gru 2012, 14:28
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
przemasgdynia napisał(a):
Szanowny kami2lo witam serdecznie.
W
A żeby zmienić ver. potrzeba tablet albo zrootować , albo wgrać soft z rootem i nową ver. (np: od X-KOM)


Zmiana wersji oprogramowania nie ma nic do roota. Soft może być już gotowy zrootowany ale nie musi. Nie musisz mieć roota by zrobić update systemu


Czw 20 Gru 2012, 14:30
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Twoj opis wydaje sie byc bardziej przejrzysty. Jesli ta paczka softu od x-kom ma juz zrootowany system to wystarczy pierwsza czesc przeprowadzic?
Jestes pewien, ze ten sposob dziala na shogunie?

To dostajemy w paczce:
Image



@przemasgdynia
Jestes pewna, ze te roznice ktore wymienilas to wzgledem firmowego 4.1, a wrzuconej paczki z 4.1 root od x-com?
A moze to zmiany wzgledem softu 4.0?

Moglabys zarzucic linkiem do softu ktory wrzucic chcesz?


Ostatnio edytowany przez zgf1, Czw 20 Gru 2012, 21:06, edytowano w sumie 1 raz



Czw 20 Gru 2012, 18:39
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 14 Gru 2012, 23:19
Posty: 58
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Ja także proszę o pomoc z aktualizacją Shoguna 10 do najnowszego softu z rootem.

X-Kom podał bezpośredni link do aktualizacji: http://s357706652.domenaklienta.pl/plik ... 20TOOL.rar

zgf1 podał obrazek, co znajdujemy w pliku .rar

Tak wygląda opis aktualizacji z tej paczki:

1. Włączyć tablet
2. Włączyć Debugowanie USB (w Opcjach programistycznych)
3. Podłączamy kabel microUSB
4. Zainstalować sterowniki ADB (/!Sterowniki/1. ADB_driver)
5. Włączyć !START - EASY FLASH.bat
6. Wybrać 1 opcję - nacisnąć enter
7. Nacisnąć dowolny klawisz gdy będziemy o to poproszeni
8. Sterowniki trybu update znajdują się w lokalizacji /!Sterowniki/2.Tryb_update
8. W programie flashującym klikamy przycisk z oznaczeniem
9. Wybieramy z okna update.img
10. Wciskamy Flashowanie
11. Po uruchomieniu tabletu włączamy SuperSU
12. Klikamy Continue, następnie OK
13. Wychodzimy do pulpitu
14. Wchodzimy do Settings -> Developer options, zaznaczamy USB Debugging
15. Klikamy OK
16. Podłączamy kabel MictoUSB
17. Ponownie otwieramy !START - EASY FLASH.bat
18. Wybieramy opcję 2 i naciskamy Enter
19. Odczekujemy 5 sekund
20. Naciskamy dowolny klawisz i czekamy
21. Po pojawieniu się komunikatu naciskamy dowolny klawisz...
22. Tablet zostanie zrestartowany


I teraz proszę o wyjaśnienia:

3. Rozumiem, że "podłączamy kabel microUSB" oznacza, że podłączamy tablet do komputera?
4. "Zainstalować sterowniki ADB (/!Sterowniki/1. ADB_driver)" W jaki sposób to zrobić? Dodam, że nigdy wcześniej nie rootowałem żadnego telefonu ani tableta.
8. "Sterowniki trybu update znajdują się w lokalizacji /!Sterowniki/2.Tryb_update" i
8. "W programie flashującym klikamy przycisk z oznaczeniem" - co to dokładnie znaczy?


Czw 20 Gru 2012, 20:51
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
Tak dobrze rozumiesz, podlaczasz wtedy Shoguna wlaczonego do komputera, pojawi Ci sie dymek, ze znaleziono nowy sprzet.
Wtedy mozesz wejsc do menedzera urzadzen windows, bedziesz mial wykrzyknik kolo urzadzenia, klikasz go dwa razy, masz zakladke Sterownik, dajesz aktualizuj, wskazujesz, ze chcesz z dysku sterownik, wskazujesz folder z danym sterownikiem.


Dalej nie rozumiem wlasnie od punktu 8....


Czw 20 Gru 2012, 21:04
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Śro 28 Lis 2012, 11:33
Posty: 57
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
zgf1 napisał(a):
Twoj opis wydaje sie byc bardziej przejrzysty. Jesli ta paczka softu od x-kom ma juz zrootowany system to wystarczy pierwsza czesc przeprowadzic?
Jestes pewien, ze ten sposob dziala na shogunie?

To dostajemy w paczce:
Image



@przemasgdynia
Jestes pewna, ze te roznice ktore wymienilas to wzgledem firmowego 4.1, a wrzuconej paczki z 4.1 root od x-com?
A moze to zmiany wzgledem softu 4.0?

Moglabys zarzucic linkiem do softu ktory wrzucic chcesz?


Tak jestem pewien że zadziała ten sposób


Czw 20 Gru 2012, 22:53
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: PORADNIK UPGRADE - ROOT " SHIRU SHOGUN 10 "
No i pytanie orientujesz sie czy te roznice sa wzgledem softu 4.1 i 4.1(root). Czy wzgledem 4.0 i 4.1?

Cytuj:
Tylko , że ver. oprogramowania zmienia zachowanie tabletu. np: Orginal soft to ver. 1.05 - J.B. 4.1.1. , a wspomagająca czyli ver .1.07 J.B. 4.1.1. zawiera ulepszenia typu:
- znaczna poprawa ogólnej płynności
- przyspieszenie i poprawa dokładności działania panelu dotykowego
- optymalizacja zarządzania procesami
- lepsze adresowanie pamięci
- przyspieszenie ładowania się stron internetowych przez optymalizację systemu
- poprawa zasięgu działania wifi
- wydłużenie pracy baterii etc...


Ja mam ver. 1.05, jest sens wrzucac?
W sumie jesli zyskam sam root...


Czw 20 Gru 2012, 23:00
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.