laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 14:50



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 8 posty(ów) ] 
 Samurai sam się wybudza / zawiesza się ? 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Wczoraj zakupiłem Shiru Samurai 10. Zainstalowany jest 4.1.1, wszystko działa ale są dwa niezwykle irytujące problemy:

1) sam się wybudza (zazwyczaj jak nim ruszę - jakby gsensor aktywował. jak go wyłączę to sam gaśnie, włącza się, później znowu gaśnie i jest spokój)
2) łapie straszne "zamuły" - nie mam odpalonych wielu aplikacji w tle (chociażby i jedną) a potrafi zamulić na kilka sekund. Między "zamułami" chodzi bardzo płynnie.

Jeśli chodzi o wybudzanie to wyłączyłem autoobracanie, próbowałem wipe a później zainstalowałem jeszcze raz firmware z 4.1.1 - nie pomogło. To samo z zawieszaniem się.

Czy ktoś spotkał się z podobnymi problemami? Czy z pierwszym firmwarem od 4.0.4 były jakieś problemy - pytam bo myślę przywrócić.


Pią 08 Lut 2013, 15:47
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Posiadasz oficjalny firmware ze strony producenta ? (w sensie z 51Cube ?)

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pon 11 Lut 2013, 04:07
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Działa się tak od samego początku, od sklepu, na 4.1.1, zanim jeszcze zmieniłem firmware na 4.1.1 z tutejszego forum a póxniej na 4.0. Jak poczytałem na XDA problem dotyczy najróżniejszych urządzeń i jest związany z transmisją danych w tle. Nie wiem czy chodzi o jakieś aplikacje (u siebie wyczyściłem i dezakrywowałem wszystko co się dało ale problem i tak był). Niektóre firmware niektórych urządzeń (również zacnych firm jak asus - tf201 miał ten problem po update do A4) mają tego typu błędy i kiedy coś dzieje się w tle (dane, ale moim zdaniem i gsensor) to tablet się wybudza. U mnie pomogło zainstalowanie "auto airplane mode" - program automatycznie wprowadza tablet w tryb samolotowy po wygaszeniu ekranu - jednak uwaga, u niektórych w tf201 nie działa.

Generalnie sprzęt jest zupełenie OK, ale niedopracowane oprogramowanie to jego koszmar :) Szczególnie, że jeszcze wczoraj w oficjalnym sklepie ASUSa można było kupic Nexusa 7 refurbished (przy czym z normalną roczną gwarancją+dwuletnią konsumencką więc pies to walił że refurbished) za 499 PLN z VAT :D


Pon 11 Lut 2013, 15:37
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
piecho napisał(a):
Działa się tak od samego początku, od sklepu, na 4.1.1, zanim jeszcze zmieniłem firmware na 4.1.1 z tutejszego forum a póxniej na 4.0. Jak poczytałem na XDA problem dotyczy najróżniejszych urządzeń i jest związany z transmisją danych w tle. Nie wiem czy chodzi o jakieś aplikacje (u siebie wyczyściłem i dezakrywowałem wszystko co się dało ale problem i tak był). Niektóre firmware niektórych urządzeń (również zacnych firm jak asus - tf201 miał ten problem po update do A4) mają tego typu błędy i kiedy coś dzieje się w tle (dane, ale moim zdaniem i gsensor) to tablet się wybudza. U mnie pomogło zainstalowanie "auto airplane mode" - program automatycznie wprowadza tablet w tryb samolotowy po wygaszeniu ekranu - jednak uwaga, u niektórych w tf201 nie działa.

Generalnie sprzęt jest zupełenie OK, ale niedopracowane oprogramowanie to jego koszmar :) Szczególnie, że jeszcze wczoraj w oficjalnym sklepie ASUSa można było kupic Nexusa 7 refurbished (przy czym z normalną roczną gwarancją+dwuletnią konsumencką więc pies to walił że refurbished) za 499 PLN z VAT :D


Czy tablet jest używany wraz z kartą pamięci?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 17:41
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Bez. Powrot do v.4.0 tak czy inaczej konieczny, na 4.1.1 tablet jest koszmarnie wolny. Doceniam to dopiero po chwili, teraz wszystko jest sprawne i szybkie.


Pon 11 Lut 2013, 18:27
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Oprogramowanie w wersji 4.1.1, było sprawdzane na tym urządzeniu przez nasz dział pomocy technicznej. Testowane urządzenie wykazywało lepsze działanie jak w przypadku systemu operacyjnego w wersji 4.0 ICS wgranego od początku w poprzedniej dostawie.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 18:42
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
No nie wiem, to moze mam cos jeszcze innego. Pewnie w antutu wyjdzie wiecej punktow ale normalne uzytkowanie wyglada fatalnie. IMO powrot do 4 nie boli bo i- i tak nie ma rozpoznawania mowy offline po polsku i nie zapowiada sie zeby google to udostepnilo niedlugo, a innych waznych zmian brak. Nie wiem czemu dziala gorzej ale to samo zauwazyle na sgs3 Po aktualizacji - zazwyczaj lepiej ale pojawily sie lekkie zamuly. Nieistotne - problem z wybudzanie solved wiec temat do zamkniecia.


Pon 11 Lut 2013, 18:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Samurai sam się wybudza / zawiesza się ?
Dziękujemy za informację. Temat zostaje zamknięty.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 18:51
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.