laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 17:53



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
hej chcę się poradzić w ważnej sprawie mianowicie kupiłem w x-komie tablet shiru samurai 10 ale jak wruciłem z nim do domu zauważyłem że g- sensor niestety nie działa ani w grach ani w androidzie chociaż auto obracanie jest włączone nawet robiłem przywracanie ustawień fabrycznych i to wielokrotnie i chciałbym się dowiedzieć 1 co jest przyczyną (źródłem) usterki 2 czy moge to jakoś sam naprawić (jeśli tak to jak) 3 czy kwalifikuje się ten pzypadek do bezpłatnej naprawy w ramach gwarancji i 4 czy w salonie x-kom mogli by to naprawić go na miejscu na poczekaniu bo nie ukrywam że choć wadliwy to jednak zrzyłem się z tym tabletem :D aaa i czy zamiast naprawy mogą wymienić go na nowy ??? a i o co chodzi z tym oddaniem sprzętu jak jest nie zgodny z umową znaczy ile czasu mam po zakupie i czy to do x - komu sie oddaje czy do gwaranta


Sob 09 Lut 2013, 15:40
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
Z postu tego nie wywnioskowałem, więc napisz czy auto-obracanie dziala.
Spróbuj ściągnąć jakąś aplikację do testowania G-Sensora.

Gdy będziesz pewien, że G-Sensor nie działa / nie jest wyłączony to czytaj dalej.

Ja bym spróbował wgrać mu na nowo firmware / jakąś aktualizację, ale
to może się różnie skończyć, jak ktoś nieodpowiednio to przeprowadzi.

Co do ewentualnej gwarancji...
X-KOM tego Ci nie naprawi, więc musisz skontaktować się z gwarantem:
a) wypełniając formularz na stronie internetowej http://retail-service.pl/Gwarancja.
b) dzowniąc na tel. +22 213 10 82 , i tak pokierują Cię na formularz, ale możesz zadać dodaktowe pytania
c) e-mail: rma@retail-service.pl , jak wyżej

W przypadku problemów z retail-service, kontaktuj się z dzialem handlowym X-KOMu pod numerem telefonu 34 377 00 00.
Co do niezgodności towaru z umową, to opcja jest w porządku. Więcej o tym, ciekawie rozpisane masz tutaj

Ostatnio też był poruszony temat rękojmi konsumenckiej tutaj. Może się przydać.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Pon 11 Lut 2013, 04:21
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 08 Lis 2012, 22:56
Posty: 45
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
kaprallito napisał(a):
hej chcę się poradzić w ważnej sprawie mianowicie kupiłem w x-komie tablet shiru samurai 10 ale jak wruciłem z nim do domu zauważyłem że g- sensor niestety nie działa ani w grach ani w androidzie chociaż auto obracanie jest włączone nawet robiłem przywracanie ustawień fabrycznych i to wielokrotnie i chciałbym się dowiedzieć 1 co jest przyczyną (źródłem) usterki 2 czy moge to jakoś sam naprawić (jeśli tak to jak) 3 czy kwalifikuje się ten pzypadek do bezpłatnej naprawy w ramach gwarancji i 4 czy w salonie x-kom mogli by to naprawić go na miejscu na poczekaniu bo nie ukrywam że choć wadliwy to jednak zrzyłem się z tym tabletem :D aaa i czy zamiast naprawy mogą wymienić go na nowy ??? a i o co chodzi z tym oddaniem sprzętu jak jest nie zgodny z umową znaczy ile czasu mam po zakupie i czy to do x - komu sie oddaje czy do gwaranta


Jesli zamowiles przez neta, to mozesz oddac sprzet lub wymienic bez podania przyczyny do 10 dni. Kiedys kupilem prezent ktory okazal sie nie trafiony, chlopaki z xkomu bezproblemowo przyjeli towar i wymienili na inny. :)


Pon 11 Lut 2013, 13:19
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
a mugłbym prosić o instrukcie krok po kroku lub link do takiej instrukcji w której jest dokładnie opisane co robić i jakich programów użyć żeby wgrać od nowa firmware itd a i czy jak sam go wgram to czy utracę gwarancję nie jest ona aż tak istotna bo nie rozszeżyłem jej tylko podstawową mam więc i tak chcę tą instr .
ps jeśli chodzi o autoobracanie to tak jest włączone a i tak nie działa pobierałem już taki program do diagnostyki ale jak włączyłem go to przy pozycji g-sensor pisało "nie znany błąd" :\ aha a jak kupiłem w salonie stacjonarnym to też moge w ciàgu 10 dni oddać ???


Pon 11 Lut 2013, 13:24
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 08 Lis 2012, 22:56
Posty: 45
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
kaprallito napisał(a):
a mugłbym prosić o instrukcie krok po kroku lub link do takiej instrukcji w której jest dokładnie opisane co robić i jakich programów użyć żeby wgrać od nowa firmware itd a i czy jak sam go wgram to czy utracę gwarancję nie jest ona aż tak istotna bo nie rozszeżyłem jej tylko podstawową mam więc i tak chcę tą instr .
ps jeśli chodzi o autoobracanie to tak jest włączone a i tak nie działa pobierałem już taki program do diagnostyki ale jak włączyłem go to przy pozycji g-sensor pisało "nie znany błąd" :\ aha a jak kupiłem w salonie stacjonarnym to też moge w ciàgu 10 dni oddać ???


Jeśli zamówiłeś przez neata na odbiór osobisty w oddziale, to tak jak najbardziej możesz skorzystac z prawa do zwrotu/wymiany do 10 dni.


Pon 11 Lut 2013, 13:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
nie nie nie ja po prostu przechodziłem obok x-komu bo akurat chciałem kupić jakiś tablet do neta i gier itd więc łaziłem po sklepach i szukałem wkońcu kupiłem w x-komie ale nie sprawdziłe sprzętu bo mi 10 min do autobusu zostało a w autobusie jak prubowałem to się okazało że baterja padnięta.... w skrócie nie zamawiałem przez neta :\ aaa i co z tą instr :D


Pon 11 Lut 2013, 13:42
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
hej a jak jest z tym ( rękojmi konsumenckiej ) jak bym np poszedł do x komu to poprostu wchodzę zgłaszam wadę żądam wymiany ( czy muszę dopowiedzieć że to w ramach właśnie rękojmi konsumenckiej ) to oni bezproblemu zamienią na nowy a i czy jest jakiś konkretny okres czasowy w którym moge tak zrobić ( ileś tam dni ) a i jeszcze pytanie inne troche mianowicie czy jak zdjąłem folie ochronną z tableta to nie będo miec pretęsji .
ps proszę nie pisać odp typu po co nas pytasz ... itd pytam bo do końca miesiąca zostało mi 20 zł a bilet autobusowy na 30 km jazdy trochę kosztuje więc muszę mieć pewność .


Pon 11 Lut 2013, 16:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
Pełny regulamin naszego sklepu, znajdziecie pod adresem http://www.x-kom.pl/regulamin.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 17:44
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
regulamin regulaminem ja po prostu oczekuję odp czy jak zawiozę sprzęt tam gdzie go kupilem czyli do salonu w częstochowie to czy zostaną podjęt jakieś działania w związku z naprawą lub reklamacją od razu i nie na moj koszt


Pon 11 Lut 2013, 18:12
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
kaprallito napisał(a):
regulamin regulaminem ja po prostu oczekuję odp czy jak zawiozę sprzęt tam gdzie go kupilem czyli do salonu w częstochowie to czy zostaną podjęt jakieś działania w związku z naprawą lub reklamacją od razu i nie na moj koszt


W naszych salonach stacjonarnych, nie dokonujemy napraw. W przypadku, gdy zakupu dokonał Pan poprzez sklep internetowy, miałby Pan możliwość zwrotu towaru do 10 dni. W przypadku zgłoszenia urządzenia z tytułu gwarancji, prosimy o kontakt z gwarantem, firmą Retail Service http://retail-service.pl/Gwarancja.

Oczywiście może Pan reklamować urządzenie do firmy X-KOM z tytułu niezgodności towaru z umową. Więcej szczegółów, może Pan również uzyskać poprzez naszą infolinię 34 377 00 30 lub adresem e-mail serwis@x-kom.pl.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Lut 2013, 18:47
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
Generalnie to wogole nie jest tak, ze z powodu najmniejszej ***** mozna chciec wymiany sprzetu na nowy - konsument okresla co preferuje (wymiana czy naprawa) ale to sprzedawca wybiera czy wymieni na nowe czy naprawi - jezeli nie jest uzasadniina wymiana na nowy sprzet, tzn mozna latwo naprawic albo taka naprawa bedzie znacznie tansza, to moze zwrocic naprawiony. Zatem - nie cwaniakujemy tylko madrze uzywamy naszych uprawnien i szanujemy ze sprzedawca tez musi miec swoj zysk :-)


Pon 11 Lut 2013, 18:55
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
ja szanuję tylko że jestem jeszcze uczniem więc nie posiadam dość dużych finansowych możliwości jak co niektórzy i na ten tablet odkładałem przez 2 miesiące i trafiłem na uszkodzoną sztukę a żecz w tym że do końca miesiąca zostało mi 20zł więc na wysłanie do gwarante nie moge sobie pozwolić dla tego się pytam i przy okazji proszę o tą instr co do wgrania firmware od nowa krok po kroku bo znaleźć nie mogę :\


Pon 11 Lut 2013, 19:31
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
Instrukcje sa w ktoryms z watkow. Potrzebujesz pliku .img i programu do wgrywania oprogramowania.


Pon 11 Lut 2013, 23:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
G-SENSOR już działa wgrałem sobie inny firmware i jest git thx "piecho" :D :D :D !!!!!!


Czw 14 Lut 2013, 18:31
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 g-sensor nie działa help
G-SENSOR już działa wgrałem sobie inny firmware i jest git thx "piecho" :D :D :D !!!!!!


Czw 14 Lut 2013, 18:32
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 16 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 50 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.