laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Nie 28 Kwi 2024, 14:18



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
HEJ proszę was o to żeby ktoś napisał bardzo dokładną instrukcje jak wgrać od nowa firmware do tabletu shiru samurai 10 ponieważ wszystkie są za mało dokładne i każda dotyczy innego sposobu i innej wersji firmware jeśli jest już taka dla początkujących oczywiście to poproszę o link ( byle by była po polsku ) :D


Śro 13 Lut 2013, 19:40
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
Raczej robi się to zawsze tak samo.

0. ŁADUJESZ TABLET DO PEŁNA a w międzyczasie na komputer pobierasz interesujący Cię plik systemu dla tableta (vide: p.6)
1. Wyłączasz tablet.
2. Pobierasz stąd: http://chomikuj.pl/Wawelski/Shiru+Samurai+10 program RK Batch. Odpakowujesz.
3. Trzymając przycisk uciszania, podpinasz tablet do komputera kablem USB. Czekasz aż zostanie wykryty przez komputer. Na wyświetlaczu tableta nic sie nie pojawi - zorientujesz się po komunikacie z komputera o nowym sprzęcie. Dopiero teraz puszczasz przycisk ściszania.
4. instalujesz sterowniki z paczki RK Batch (nie wiem czy da się na nowszych systemach od windows XP)
5. Po zainstalowaniu sprawdzasz w managerze urządzeń panelu sterowania czy dobrze się zainstalowało (nie ma wykrzyknika przy urzędzeniu tabletu - na winXP to jest wykryte jako RKDevice czy podobnie, różnie to bywa) - jeżeli jest wykrzyknik to aktualizujesz sterownik przy uzyciu tych samych sterownikow co wczesniej instalowales
6. odpalasz RKBatchTool, sprawdzasz czy wykryło tablet (w kwadratach na dole powinieneś mieć jeden na zielono) wybierasz na górze plik IMG systemu (ja znalazłem trzy - oryginalny 4.1.1 z cube kompilacja 2.02, imo najlepszy bo w zasadzie wszystko działa jak należy, polski 4.1.1 który u mnie powoduje poważne lagi a u innych nie, oraz polski 4.0 który jest prawie idealny poza tym, że sa jakieś problemy z synchronizacją kalendarza).
7. odpalasz ładowanie systemu - opcją update lub restore (są różne szkoły, nie znalazłem odpowiedzi czym się te opcje różnią, na ruskim forum twierdzą, że upgrade nie usuwa starej warstwy systemu a restore tak. przy takim podejściu restore jest bardziej niebezpieczne ale pewniejsze. tak czy inaczej stracisz z tableta wszystkie dane. ja dla pewności najpierw robiłem restore a później jeszcze update. wszystko działa :)
8. Flashowanie i pierwsze uruchomienie powinno trwać mniej niż 5 minut. Tablet się włączy i będzie twierdził że jest podpięty do komputera jako pamięć usb. Bezpiecznie odłączasz w windowsie i odpinasz z usb.
9. Niektórzy twierdzą, żeby pod koniec zrobić z opcji przywrócenie ustawień fabrycznych.

EDIT:
Najnowszy rom do Shiru Samurai 10 (cube u20gt, 4.1.1, wszystko sprawnie działa) tutaj: http://chomikuj.pl/piecho007/shiru+samurai+10

Pozdr.


Ostatnio edytowany przez piecho, Czw 14 Lut 2013, 16:42, edytowano w sumie 1 raz



Czw 14 Lut 2013, 10:54
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
no o to mi chodziło piecho jesteś mistrz :D


Czw 14 Lut 2013, 12:17
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
piecho królu złoty udało się g-sensor działa normalnie jak bym cie znał to bym ci piwo postawił albo nawet dwa :D


Czw 14 Lut 2013, 18:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 14 Lut 2013, 22:01
Posty: 25
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
Wgraliście wersje z U20GT-WS do zwykłego U20GT i jest wszystko OK? Wasz tablet ma rozdzielczosć 1024x768 czy 1280x800?
Też chciałem to zrobić ale się obawiałem że coś będzie nie tak.

Potwierdzam że ROM 4.0.3 jest idealny. Za to oficjalny 4.1 (czyli wersja 2.00) jest do bani i dziwnie wolno działa.
Jeśli ten 2.02 jest poprawiony i działa dobrze na to super :)


Czw 14 Lut 2013, 22:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 09 Lut 2013, 15:32
Posty: 23
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
co do shiru samurai 10 to ma rozdzielczość 1024x768 a co do twojego pytania to powinien zadziałać ale pewności nie mam na wszelki wypadek poczekaj aż ktoś bardziej doświadczony napisze :D


Czw 14 Lut 2013, 23:53
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
1024. Generalnie wszystko git dziala.


Pią 15 Lut 2013, 01:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 14 Lut 2013, 22:01
Posty: 25
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
No i super. Wgrałem sobie też i działa tak jak trzeba.
Jest płynnie i w samym systemie jakby szybciej niż w 4.0 poza dwoma wyjątkami: klawiatura wbudowana gubi znaki jak sie szybko pisze (ale zmieniam i tak na SwiftKey), w kilku grach 3D wydaje mi się że jest mniej płynnie. Poza tym reszta zdaje sie działać lepiej (przegladarki ,poczta, FB itd).

A czy jest jakiś sposób na podmiane logo podczas włączania tableta?


Pią 15 Lut 2013, 11:07
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Shiru samurai 10 wgrywanie firmware od nowa
Davka napisał(a):
No i super. Wgrałem sobie też i działa tak jak trzeba.
Jest płynnie i w samym systemie jakby szybciej niż w 4.0 poza dwoma wyjątkami: klawiatura wbudowana gubi znaki jak sie szybko pisze (ale zmieniam i tak na SwiftKey), w kilku grach 3D wydaje mi się że jest mniej płynnie. Poza tym reszta zdaje sie działać lepiej (przegladarki ,poczta, FB itd).

A czy jest jakiś sposób na podmiane logo podczas włączania tableta?


Do podmiany boot animacji, wymagany jest root w urządzeniu.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pią 15 Lut 2013, 11:55
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 61 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.