laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 01 Maj 2024, 17:49



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Shiru Samurai 10 - factory reset? 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Lut 2013, 15:40
Posty: 11
Post Shiru Samurai 10 - factory reset?
Witam,

Przez niefortunną aplikację (SwitchMe Multiple Accounts) "zablokowałem" sobie tablet. Po założeniu konta w tej aplikacji należało uruchomić ponownie Shiru i po kilku minutach być "przelogowanym". Rzecz w tym, że nie po kilku minutach a po kilku godzinach dalej wisi "tworzenie profilu" i nie przechodzi dalej do launchera. Tablet jako taki odpowiada, softbuttony działają, fizyczne przyciski też, ale jest uruchomione "tworzenie profilu" zamiast launchera i nic się nie da dalej zrobić. Niestety tablet windows widzi jako dysk usb (mimo, że miałem włączone debugowanie usb) bo spróbowałbym odinstalować aplikację przez adb.

Meritum: czy można jakąś kombinacją przycisków przy starcie/softem na pc/innym sposobem przywrócić tablet do ustawień fabrycznych?

Gdyby nie było takiej możliwości, pewnie trzeba tablet sflashować - zwróciłem się do Retail Service w temacie udostępnienia takiego obrazu, niestety odmówili + dodali, że flashowanie u nich jest odpłatne, ponieważ gwarancja tego ("uszkodzenie softu") nie obejmuje. Czy X-kom może w tej kwestii coś pomóc (udostępnienie oryginalnego softu)? Na forum jest paczka nieoryginalna, nie wiem jakie są różnice, ale wolałbym mimo wszystko trzymać się tego co było (bo ogólnie z urządzenia jestem bardzo zadowolony).

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.


Czw 28 Lut 2013, 13:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7676
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
edekzkk napisał(a):
Witam,

Przez niefortunną aplikację (SwitchMe Multiple Accounts) "zablokowałem" sobie tablet. Po założeniu konta w tej aplikacji należało uruchomić ponownie Shiru i po kilku minutach być "przelogowanym". Rzecz w tym, że nie po kilku minutach a po kilku godzinach dalej wisi "tworzenie profilu" i nie przechodzi dalej do launchera. Tablet jako taki odpowiada, softbuttony działają, fizyczne przyciski też, ale jest uruchomione "tworzenie profilu" zamiast launchera i nic się nie da dalej zrobić. Niestety tablet windows widzi jako dysk usb (mimo, że miałem włączone debugowanie usb) bo spróbowałbym odinstalować aplikację przez adb.

Meritum: czy można jakąś kombinacją przycisków przy starcie/softem na pc/innym sposobem przywrócić tablet do ustawień fabrycznych?

Gdyby nie było takiej możliwości, pewnie trzeba tablet sflashować - zwróciłem się do Retail Service w temacie udostępnienia takiego obrazu, niestety odmówili + dodali, że flashowanie u nich jest odpłatne, ponieważ gwarancja tego ("uszkodzenie softu") nie obejmuje. Czy X-kom może w tej kwestii coś pomóc (udostępnienie oryginalnego softu)? Na forum jest paczka nieoryginalna, nie wiem jakie są różnice, ale wolałbym mimo wszystko trzymać się tego co było (bo ogólnie z urządzenia jestem bardzo zadowolony).

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.


Opis wgrania oprogramowania znajdziesz pod linkiem. viewtopic.php?f=50&t=4454

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 28 Lut 2013, 13:52
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Lut 2013, 15:40
Posty: 11
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Dziękuję za linka, ale prowadzi (podobnie jak viewtopic.php?f=50&t=4113) do softu działającego, ale jak dobrze rozumiem, nieoryginalnego (standardowego w sprzedawanym przez X-kom tablecie). Ostatecznie na tym pewnie stanie, jeśli nie uda się zwyczajnie tabletu zrestartować (do ustawień fabrycznych) albo sflashować softem oryginalnym.

Jest w ogóle możliwy factory reset na tym urządzeniu osiągalny inaczej niż przez sflashowanie?


Czw 28 Lut 2013, 15:45
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
hmm a niema w nim jakiegoś recovery?
Wyłączasz tablet i włączysz go przez power+vol up/down.

Nie obawiaj się nowego softu, po prostu wrzuć polecony :-)


Czw 28 Lut 2013, 15:53
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Piotrek, jak Cię lubie :P Sprawdź czy nie ma jakiegoś recovery (vol minus + wyłącznik, ewentualnie vol plus + wyłącznik). No a jeśli nie włączy się żadne recovery, to musisz zrobić flasha


Czw 28 Lut 2013, 17:06
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Lut 2013, 15:40
Posty: 11
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Czołgiem Opson :)

Gdyby to było takie proste... Niestety recovery wydaje się nie mieć, jedna i druga kombinacja nic nie daje. Jedyny "mode" jaki jest to flashmode, ale to tylko z pomocą PC.

Obecnie sflashowałem softem "u20gt_ws_v2.02_20130105". Nie powiem - działa. Zrootowałem, wywaliłem "chininę" i jest prawie jak było. No właśnie - prawie. Denerwuje animacja startu (co byłoby do zignorowania/zmiany z rootem) ale po krótkiej zabawie odnoszę wrażenie, że wifi działa gorzej. Siedzę metr od routera i mam 2/4 kreski (na poprzednim miałem 3) i po jakiejś chwili z wygaszonym ekranem mimo wykrywania sieci (lista) nie chciał się z nią połączyć. Musiałem zrobić on/off wifi :/

O ile na factory resecie mi już nie zależy (no bo już i tak sflashowałem) to nie pogardziłbym oryginalnym softem "od Shiru". Czy jest możliwe, żeby X-Kom wyciągnął takowy od Retail Service?


Czw 28 Lut 2013, 18:40
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 08 Lut 2013, 15:39
Posty: 66
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Na Slatedroid macie instrukcję step-by-step jak wrzucić CWM. Ciekawe z czego Retail Service - czy kto to robi u nas - modował v 2.02. Pewnie z tego powyżej ale może coś poprawili w stosunku do chińskiego buildu. Jeżeli nie znajdzie się nikt kto by mógł wyciągnąć to co było wgrane w oryginale, to myślę, że warto podjąć próby kontaktu z Retail Service w celu uzyskania romu.


Pią 01 Mar 2013, 18:29
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 20 Lut 2013, 15:40
Posty: 11
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Próbę podjąłem, ale ze skutkiem negatywnym. Retail odmówił udostępnienia oryginalnego softu. Pewnie X-kom mógłby coś poradzić w tej sprawie...


Sob 02 Mar 2013, 13:33
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 06 Lis 2012, 01:03
Posty: 134
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
edekzkk, nie widziałem by firma Retail-Service wypuszczała swój soft dla tego modelu.
Reasumując, to nic nie powinno przeszkadzać że masz chińską wersję. RS też w większości używa
oprogramowania od producentów z tym że instalowany jest jedynie branding (animacja i logo bootowania).

Jeżeli coś było z wifi lepiej, to pewnie po prostu dodali tweak do build.prop :)

Z tego co wiem, to umiejętna instalacja oprogramowania nie prowadzi do złamania gwarancji.
Poszukaj sobie po prostu wcześniejszych wersji oprogramowania do tego tabletu.

_________________
blackeyegames.com / rev3rsed.blogspot.com
C/C++ Programmer / Android Developer


Nie 03 Mar 2013, 22:56
Profil
użytkownik
użytkownik

Rejestracja: Nie 16 Gru 2012, 12:20
Posty: 198
Post Re: Shiru Samurai 10 - factory reset?
Cytuj:
Jeżeli coś było z wifi lepiej, to pewnie po prostu dodali tweak do build.prop :)


Znasz jakies triki do build.prop aby poprawic dzialanie wifi/oszczedzic baterie?
Cos co warto stosowac? :)


Pon 04 Mar 2013, 16:17
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.