laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 13:33



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Lut 2014, 12:47
Posty: 5
Post Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
Witam i proszę o pomoc specjalistów. Od niedawna w moim tablecie Shiru Samurai 10.c nie działa autobracanie ekranu. Oczywiście włącznik tej funkcji jest w trybie on w ustawieniach. Dokonywałem kalibracji czujnika dołączoną aplikacją. Wskaźniki x, y pracują, natomast wskaznik z pozostaje z ustawieniem -14. Testy czujnika wykazują jego działanie w osiach X, Y. Wgrałem także stockowy rom ze strony dystrybutora Shiru, zapewniający aktualizację do Androida JB 4,1. Po wgraniu nowego ROM-u autobracanie działa. Przeprowadzona wtedy kalibracja pozwala ustawić czujniki do wartości 0, w tym czujnik Z. Natomiast po ponownym wyłączeniu i uruchomieniu tabletu autorotacja ekranu nie działa . Wartość podana czujnika w osi z wynosi -14. Ponowne wgranie stockowego ROM-u znowu przywraca autorotację, jednak po wyłączeniu i włączeniu tabletu, autorotacja znowu nie działa. Podejrzewam jakiś problem ze sterownikami czujnika. Czy ktoś natknął się na taki problem i może pomóc w jego rozwiązaniu?


Wto 11 Lut 2014, 13:04
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
nolimit712, prosimy o kontakt na PW oraz o podanie dodatkowych informacji nt. daty zakupu i numeru seryjnego. Postaramy się pomóc :)

_________________
Image


Wto 11 Lut 2014, 14:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Lut 2014, 12:47
Posty: 5
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
retail-service napisał(a):
nolimit712, prosimy o kontakt na PW oraz o podanie dodatkowych informacji nt. daty zakupu numeru seryjnego. Postaramy się pomóc :)



Propozycja odpłatnej naprawy jest w istocie usługą za wynagrodzeniem nie zaś pomocą. Zadam pytanie retoryczne, czy sądzicie państwo, ze publikowałbym post na forum gdybym chciał odpłatnej naprawy?? Państwa oferta jest równie pomocna jak propozycja kupna nowego tabletu w związku z usterką autorotacji


Śro 12 Lut 2014, 12:10
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
Jedyny sposób na usunięcie problemu z autorotacją, to wymiana odpowiedzialnego za to układu. Z racji, że urządzenie jest po gwarancji, to nie możemy zaproponować bezpłatnej naprawy.

_________________
Image


Śro 12 Lut 2014, 13:02
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
No tak. Dają rok gwarancji, co jest niezgodne z unijnym prawem - a po roku chcą jeszcze naprawiać chiński szmelc za strzelam 200 zł. Super biznes!

Ale nie bądź łosiem.

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

Art. 10.

1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

Oznacza to, że wysyłasz do sprzedawcy, i powołując się na ustawę maja Ci naprawić za darmo, lub wymienić tablet. Powołaj się na tą ustawę


Śro 12 Lut 2014, 13:58
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Lut 2014, 12:47
Posty: 5
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
Opson napisał(a):
No tak. Dają rok gwarancji, co jest niezgodne z unijnym prawem - a po roku chcą jeszcze naprawiać chiński szmelc za strzelam 200 zł. Super biznes!

Ale nie bądź łosiem.

Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 r. (Dz. U. 141 poz. 1176)

Art. 10.

1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu; termin ten biegnie na nowo w razie wymiany towaru. Jeżeli przedmiotem sprzedaży jest rzecz używana, strony mogą ten termin skrócić, jednakże nie poniżej jednego roku.

Oznacza to, że wysyłasz do sprzedawcy, i powołując się na ustawę maja Ci naprawić za darmo, lub wymienić tablet. Powołaj się na tą ustawę


Dziekuję, to jest pomoc, jednak nie mogę z niej skorzystać, bo tablet zakupiłem na firmę,zatem ustawa ta nie ma do mnie zastosowania. Gwarancja upłynęła niedawno w listopadzie. Słyszałem o tym,ze istnieją zespoły badawcze konstruujące produkty w ten sposób, zeby usterka pojawiała się wkrótce po upływie terminu gwarancji. Chyba tak jest w przypadku Samuraia. ;-)


Śro 12 Lut 2014, 23:33
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Lut 2014, 12:47
Posty: 5
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
retail-service napisał(a):
Jedyny sposób na usunięcie problemu z autorotacją, to wymiana odpowiedzialnego za to układu. Z racji, że urządzenie jest po gwarancji, to nie możemy zaproponować bezpłatnej naprawy.


Skoro hardware jest uszkodzony to dlaczego autorotacja działa po reinstalacji Rom - u?
Dodam tytko, że po zainstalowaniu z marketu programu Adaptive rotation i wybraniu w nim opcji "force auto" autorotacja reaguje na zmianę pozycji tabletu, co zdaje się potwierdzać tezę, że problem leży po stronie softweru. Co panowie serwisanci na to?


Śro 12 Lut 2014, 23:44
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 16 Kwi 2013, 16:38
Posty: 74
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
nolimit712, niestety bez przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki tabletu, trudno jest stwierdzić co jest przyczyną problemu - możemy tylko spekulować. Podczas analizy nasi technicy w pierwszej kolejności sprawdzają właśnie oprogramowanie tabletu pod kątem zgłaszanej usterki. Dopiero gdy nie przyniesie to rezultatu, testowany jest wspomniany wcześniej układ.

_________________
Image


Pią 14 Lut 2014, 12:29
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
nolimit712 napisał(a):
retail-service napisał(a):
Jedyny sposób na usunięcie problemu z autorotacją, to wymiana odpowiedzialnego za to układu. Z racji, że urządzenie jest po gwarancji, to nie możemy zaproponować bezpłatnej naprawy.


Skoro hardware jest uszkodzony to dlaczego autorotacja działa po reinstalacji Rom - u?
Dodam tytko, że po zainstalowaniu z marketu programu Adaptive rotation i wybraniu w nim opcji "force auto" autorotacja reaguje na zmianę pozycji tabletu, co zdaje się potwierdzać tezę, że problem leży po stronie softweru. Co panowie serwisanci na to?


Weź przeinstaluj ten ROM porządnie, czyli z poziomu komputera czyszcząc wszystkie partycje tabletu. Ja miałem ciekawe akcje na nieco innym tablecie, nie zapamiętywało mi języka i ustawień pewnych po wyłączaniu. Solidny reinstall pomógł


Pią 14 Lut 2014, 14:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 11 Lut 2014, 12:47
Posty: 5
Post Re: Usterka autoobracania ekranu Shiru Samurai 10
Opson napisał(a):
nolimit712 napisał(a):
retail-service napisał(a):
Jedyny sposób na usunięcie problemu z autorotacją, to wymiana odpowiedzialnego za to układu. Z racji, że urządzenie jest po gwarancji, to nie możemy zaproponować bezpłatnej naprawy.


Skoro hardware jest uszkodzony to dlaczego autorotacja działa po reinstalacji Rom - u?
Dodam tytko, że po zainstalowaniu z marketu programu Adaptive rotation i wybraniu w nim opcji "force auto" autorotacja reaguje na zmianę pozycji tabletu, co zdaje się potwierdzać tezę, że problem leży po stronie softweru. Co panowie serwisanci na to?


Weź przeinstaluj ten ROM porządnie, czyli z poziomu komputera czyszcząc wszystkie partycje tabletu. Ja miałem ciekawe akcje na nieco innym tablecie, nie zapamiętywało mi języka i ustawień pewnych po wyłączaniu. Solidny reinstall pomógł


Tak już robiłem za pomocą programu Rkbatch. A czym Ty robiłeś wgrywanie nowego Romu?


Sob 15 Lut 2014, 06:51
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.