laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Sob 27 Kwi 2024, 19:18



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 13 posty(ów) ] 
 Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Kwi 2013, 21:00
Posty: 6
Post Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Witam,
Jak na razie mnie widzę tematu związanego z Venus. Czy ktoś może posiada ten tablet?

Moja wersja firmware: 2013.01.22 V2 => 0122
Z tego co sie orientuje najnowsza wersja systemu to 0328 => z 28-go Marca tego roku.

Podobno urządzenie pracuje znacznie wydajniej.

Kolejne pytanie, być może ktoś jest w stanie odpowiedzieć:
- Mój tablet ma problem z mini HDMI.
Podpoiołem mini HDMI - HDMI kabel (ver. 1.3b) do telewizora ale nie odtwarza obrazu (oczywiście zmieniłem w ustawieniach: "Display/TVOUT" by odtwarzało obraz poprzez HDMI)
* TV reaguje na zmiany rozdzielczości (ramka w górnym rogu TV pokazuje rozdzielczość z jaką prubuję przesłać obraz na ekran) gdy przestawiam w ustawieniach pomiędzy trybami (720P 50/60Hz oraz 1080P 50/60Hz)

Może ktoś z X-Kom mógłby pomóc?


Czw 04 Kwi 2013, 21:25
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 07 Mar 2013, 20:05
Posty: 40
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
A próbowałeś najnowszego firmware?


Sob 06 Kwi 2013, 11:15
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Kwi 2013, 21:00
Posty: 6
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Jeżeli nie funkcjonuje od nowości to jest kwestia niezgodności produktu z umową i X-Kom musi to naprawić albo wymienić produkt.

Sama operacja zabierze z miesiąć czasu więc jeżeli jest na to jakiś prosty, sprawdzony sposób np: przywrócenie ustawień fabrycznych lub ten nowy firmware to pójdę w tym kierunku - o ile ktoś miał podobny problem i został rozwiązany pomyślnie w ten sposób.

W związku z tym iż X-Kom nie jest pozytywnie nastawiony do zmian firmware, raczej nie chcę ryzykować - poza HDMI wszystko działa więc dzieciom to nie przeszkadza.


Sob 06 Kwi 2013, 11:56
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 06 Kwi 2013, 21:13
Posty: 2
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Witaj!

Też posiadam ten model i u mnie HDMI działa na tym sofcie 0203 jak i 0328. Wszystko OK można wybierać różne rozdziałki i częstotliwość odświeżania. Jak to Xkom jest niepozytywnie nastawiony do zmiany ROMu? Niestety mam inne problemy:

- oczko tylnego aparatu jest jakby podrapane i brudnawe. Jakość zrobionych zdjęć jest mierna :(
- Wifi to jakaś masakra. Dlatego zmieniłem ROM, ale dalej jest tak samo.

Siedząc w pokoju z routerem transfery są różnorodne, pobieranie: 6,9, 23Mbps, wysyłanie: 1.6Mbps.
Niestety jak oddale się i pójdę do pokoju obok to transfer drastycznie spada. W pokoju obok ściana w ścianę: pobieranie: 0.3, 1.5, 2Mbps (czasami może 5), wysyłanie: 1.5Mbps. Czy pobieranie może drastycznie tak spadać? W innych urządzeniach w tym pokoju jest 15, 18Mbps pobierania.

Zasięg jest zgubiony tam gdzie telefon jeszcze ma i trzyma ten zasięg.
Liczby liczbami, ale użytkowanie jest lekko uciążliwe, bo youtube i ściąganie apek z marketu to jedynie w pokoju z routerem. Gdzie indziej jest słabo i niestabilnie.



W sumie mogę reklamować sprzęt?

Screen:
Od góry:
1-3 Inny pokój
4-7 Pokój router
8 to chyba też inny pokój


Załączniki:
Komentarz do pliku: Od góry:
1-3 Inny pokój
4-7 Pokój router
8 to chyba też inny pokój

Screenshot_2013-04-07-03-50-42.jpeg
Screenshot_2013-04-07-03-50-42.jpeg [ 159.99 KiB | Obejrzany 5776 razy ]
Sob 06 Kwi 2013, 22:01
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Kwi 2013, 21:00
Posty: 6
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Cześć,

U mnie WiFi jest w miarę OK. Nie jest jakies specjalnie super ale zbyt uciążliwe też nie jest.
Planuję zmiane softu na 0203 bo ma OWL Playera i poczytałem że miło na nim oglączać filmy HD, może odblokuje moje HDMI.
Tyle że ja odtwarzam prosto z NAS więc w miarę szybki WiFi jest musi być.

Jeśli chodzi o szybkość WiFi Opson rozpoczoł wojnę z X-Kom za reklamowanie nieprawidziwych osiągów (przypadek Novo7 Flame) tak że tutaj nie spodziewałbym się rewelacji - moje oczekiwania są podstawowe.

Zrobie SpeedTest na WiFi i wkleję tu rezultaty.

Jeśli chodzi o zmiany firmware to zerknij na forum z Novo7 Flame - X-Kom wypina się na wszystko, nawet jak sami wystawiają soft i do niego zachęcają.
Wszystko na własne ryzyko.

Tutaj jest post opisujący jak to robić - gdyby ktoś potrzebował:
http://forums.zzkko.com/topic/2295-guid ... -firmware/

Tak na marginesie:
wczoraj zainstalowałem Mass Effect Infiltrator i jestem pozytywnie zaskoczony że pójdzie na takim kiepskim GPU (problemem jest że pamięć sie zatyka do 80% po jednej misji).
Oczywicie NFS Most Wanted leci aczkolwiek grafika mogłaby mieć ciut więcej detali (gram od kilku tygodni - nie ma problemów z pamięcią).

" ----------------------------------------------------------------
Zresztą sama ta podfirma RetailService mówi, że nie powinno się tego flashować

"Witam serdecznie,
Odpowiadając na Państwa pytanie, uprzejmie informujemy, iż nigdzie nie podajemy, że jest to oprogramowanie referencyjne. Zmiana oprogramowania we własnym zakresie wiąże się z ryzykiem utraty gwarancji. Może to spowodować odmówienie naprawy z tytułu gwarancji w sprawie nieprawidłowości w działaniu oprogramowania tabletu."
-----------------------------------------------------------------"
Dlatego lepiej walić na niezgodność produktu z umową to X-Kom niż z gwarancji do Retail Service.


Kolejny post X-Kom:
viewtopic.php?p=33704#p33704


Pon 08 Kwi 2013, 11:19
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Generał napisał(a):
Witaj!

Też posiadam ten model i u mnie HDMI działa na tym sofcie 0203 jak i 0328. Wszystko OK można wybierać różne rozdziałki i częstotliwość odświeżania. Jak to Xkom jest niepozytywnie nastawiony do zmiany ROMu? Niestety mam inne problemy:

- oczko tylnego aparatu jest jakby podrapane i brudnawe. Jakość zrobionych zdjęć jest mierna :(
- Wifi to jakaś masakra. Dlatego zmieniłem ROM, ale dalej jest tak samo.

Siedząc w pokoju z routerem transfery są różnorodne, pobieranie: 6,9, 23Mbps, wysyłanie: 1.6Mbps.
Niestety jak oddale się i pójdę do pokoju obok to transfer drastycznie spada. W pokoju obok ściana w ścianę: pobieranie: 0.3, 1.5, 2Mbps (czasami może 5), wysyłanie: 1.5Mbps. Czy pobieranie może drastycznie tak spadać? W innych urządzeniach w tym pokoju jest 15, 18Mbps pobierania.

Zasięg jest zgubiony tam gdzie telefon jeszcze ma i trzyma ten zasięg.
Liczby liczbami, ale użytkowanie jest lekko uciążliwe, bo youtube i ściąganie apek z marketu to jedynie w pokoju z routerem. Gdzie indziej jest słabo i niestabilnie.



W sumie mogę reklamować sprzęt?

Screen:
Od góry:
1-3 Inny pokój
4-7 Pokój router
8 to chyba też inny pokój


Zadam głupie pytanie - może kolega ma router Thomsona od UPC? Jeśli tak to jest to jego wina - jedna ściana, i nie ma zasięgu praktycznie. Jest to po prostu tak beznadziejne urządzenie.


Pon 08 Kwi 2013, 16:06
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Jeśli aktualizacja zostanie przeprowadzona poprawnie, gwarant nie odmówi bezpłatnej naprawie gwarancyjnej. Natomiast jeśli urządzenie zostanie uszkodzone podczas aktualizacji, gwarant może odmówić bezpłatnej naprawie gwarancyjnej.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 09 Kwi 2013, 15:20
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 06 Kwi 2013, 21:13
Posty: 2
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Oj nie mój router to TP-Link WR841 i na innych urządzeniach w tym pokoju prędkość pobierania to spokojnie 18Mbps. Teraz gdy mam nowy soft to mogę mieć jakieś prawo roszczenia czy inny soft = "A idź pan"? Oraz ma ktoś podobne problemy?


Wto 09 Kwi 2013, 16:35
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Generał napisał(a):
Oj nie mój router to TP-Link WR841 i na innych urządzeniach w tym pokoju prędkość pobierania to spokojnie 18Mbps. Teraz gdy mam nowy soft to mogę mieć jakieś prawo roszczenia czy inny soft = "A idź pan"? Oraz ma ktoś podobne problemy?


Tak jak pisaliśmy powyżej, jeśli zmiana oprogramowania nie spowodowała uszkodzenia sprzętu, gwarant nie odmówi przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego. W przypadku AINOL Venus dostępna jest już aktualizacja do androida 4.2.2.
viewtopic.php?f=47&t=4847

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 09 Kwi 2013, 16:55
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Kwi 2013, 21:00
Posty: 6
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
U mnie nie ma znaczących zmian predkości WiFi. Aczkolwiek jest troche szybciej przy routerze.
Tak na marginesie, zrobiłem aktualizację do 0203 ale HDMI nadal nie działa :(
Za to dostałem Chińskie znaczki w niektórych funkcjach menu: nader interesujące, choć lekko wkurzające.

Mass Effect Infiltrator jest płynnie przez 2 misje a potem zwis systemu.
Assasins Creed - brak tekstur
Rayman Jungle Run - działa pomimo raportów na SlateDroid że dotyk nie działa


Wto 09 Kwi 2013, 21:13
Profil
Komputerowiec
Komputerowiec

Rejestracja: Wto 04 Gru 2012, 20:25
Posty: 320
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
X-KOM.PL napisał(a):
Generał napisał(a):
Oj nie mój router to TP-Link WR841 i na innych urządzeniach w tym pokoju prędkość pobierania to spokojnie 18Mbps. Teraz gdy mam nowy soft to mogę mieć jakieś prawo roszczenia czy inny soft = "A idź pan"? Oraz ma ktoś podobne problemy?


Tak jak pisaliśmy powyżej, jeśli zmiana oprogramowania nie spowodowała uszkodzenia sprzętu, gwarant nie odmówi przyjęcia zgłoszenia gwarancyjnego. W przypadku AINOL Venus dostępna jest już aktualizacja do androida 4.2.2.
viewtopic.php?f=47&t=4847


Przepraszam, ale to jest jakaś beta. Nie radzę tego polecać


Śro 10 Kwi 2013, 01:48
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Dlatego została umieszczona informacja o aktualizacji, nie została zamieszczona informacja że jest to wersja finalna tudzież oficjalna.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 10 Kwi 2013, 11:44
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 04 Kwi 2013, 21:00
Posty: 6
Post Re: Ainol Novo7 Venus - uwagi/problemy/pytania/itp.
Dziś przeszedłem na 0328. HDMI nie działa.

Zainstalowałem też 0407 JB 4.2.2
Jak do tej pory pozytywnie. Wydaje się szybszy od 0328.
Nawet pograłem trochę na Mass Effect Infiltrator: 4 misje zanim go zamuliło.
HDMI oczywiście nie działa nadal


Nie 14 Kwi 2013, 19:08
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.