laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Śro 24 Kwi 2024, 18:04



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
witam
Mam AINOLA Crystal kupionego w sierpniu z numerem
SN 130308xxxxxx
system Android 4.1.1
Wersja jądra
3.0.8-gcda87f3-dirty
chengnan.tan@droid07-sz))
#8 SMP PREEMPT Tue Dec 18 11:06:45 CST 2012
Numer Kompilacji
20121218
Mój problem polega na tym,że podłączyłem modem i chciałem dodać nowy "APN".
Okazało się, że po wejściu w ustawienia, pod nagłówkiem "więcej" w tablecie widnieją dwie pozycje "tryb samolotowy" i "VPN", brak pozycji "tethering i przenośny hotspot" oraz "sieci komórkowe" potrzebne do ustawienia "APN".
Myślę,że ponowne zainstalowanie oprogramowania może pomóc, ale potrzebny mi link do tego softu.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Czw 15 Sie 2013, 18:52
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Nie wszystkie modemy będą kompatybilne. Jaki to model?

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 20 Sie 2013, 09:23
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Proszę czytać dokładnie. Ja pisałem, że w ustawieniach brak pozycji "tethering i przenośny hotspot" oraz "sieci komórkowe"
Nie ważne czy coś jest włożone w USB te opcje powinny zawsze być.
Mój modem to huawei E353u-2 nie wiem czy jest kompatybilny ale jest na tej liście http://www.ainol-novo.com/news/ainol-no ... ngle-list/ i w tablecie Aurora działał.
Możliwość dopisania APN powinna zawsze być.


Wto 20 Sie 2013, 17:12
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Ponieważ nie doczekałem się pomocy od x-kom w postaci linku do systemu Android 4.1 (Jelly Bean), który był zainstalowany w moim tablecie (według opisu na Allegro).
Postanowiłem dokonać paru zmian w swoim AINOLU.
Zauważyłem, że skąpo na tym forum o tabletach AINOL CRYSTAL dlatego skupiłem tu trochę informacji.
Może komuś to się przyda.

Na wstępie warto podać jak z grubsza rozpoznać wersje naszych tabletów.
Numer seryjny/ wersja tabletu/ batch (1, 2, 3) można znaleźć z tyłu tabletu.
Mój np. wygląda tak: SN: A NOVO7CRYSTAL130308Gxxxxx
To pogrubione to numer serii czyli batch.
120908 i 121008 - batch 1.
121108 i 121208 z jądrem grady.wang - batch 2.
121208 i 130108 itp. z jądrem chengnan.tan - batch 3.

Druga sprawa to Custom Recovery, które jest nam potrzebne aby robić aktualizacje i wgrywać alternatywne ROMy.
Aby mieć Custom Recovery inne niż zainstalowane w naszym AINOLU to trzeba ściągnąć i zainstalować CWM lub TWRP.
Pierwsze to recovery gdzie posługujemy się przyciskami Volume Power, a drugie to dotykowe.
TWRP jest wygodniejsze w obsłudze ale backupy jednego i drugiego nie są ze sobą kompatybilne.

TWRP pobieramy z tego tematu: http://www.slatedroid.com/topic/41030-r ... wrp-v2600/

Rozpakowujemy to co ściągnęliśmy i wrzucamy do głównego katalogu karty pamięci (bez podkatalogów). Z TWRP nie kopiujemy folderu META-INF użyjemy ten pliczek „uImage_recovery”.
Przy wyłączonym tablecie naciskamy przycisk Volume- następnie przytrzymujemy przycisk włączania, aż do pojawienia się zielonego androida.
Jesteśmy w Custom Recovery. Przy CWM poruszamy się przyciskami głośności, a zatwierdzamy przyciskiem włączania, a w TWRP dotyk to wiadomo. W TWRP po zaznaczeniu opcji przesuwamy suwak na dole z lewej na prawą.
Zalecam zrobienie kopii systemu (backup) przed jakimikolwiek zmianami.
Kopie systemu robimy za pomocą CWM lub TWRP.
Teraz opiszę jak zainstalowałem alternatywny ROM Cynagenmod 10.1
Oczywiście wszystko robicie na własną odpowiedzialność

1: Pobrałem pliki zip i skopiowałem na sdcard
Linki: temat z instrukcją i plikami http://www.slatedroid.com/topic/41510-r ... 26-update/ stąd ściągnąć rom i gapps (strona po angielsku),
po zainstalowaniu ROMu, zainstaluj też TEN plik aby nie utknąć w bootloopie https://mega.co.nz/#!MxYlhbga!HsLsRXyVI ... UDUK09PCIs
Z tej strony ściągamy jeszcze odpowiednie do naszego AINOLA compatibility zip http://www.slatedroid.com/topic/41796-c ... r-crystal/.
Do mojego AINOLA żeby nie było "green-camera" i wszystko działało dałem ten plik http://www.mediafire.com/download/8b5p5 ... ty-1.3.zip
Na karcie muszą być te pliki:
- ROM; cm-10.1-20130726-UNOFFICIAL-elf2.zip
- łatka; cm-10.1-20130726-UNOFFICIAL-elf2-bootloop_fix.zip
- gapps; gapps-jb-20130301-amlogic.zip
- compatibility; crystal_3rd_batch-cm10.1-compatibility-1.3.zip
2: Robimy pełny backup dla bezpieczeństwa i możliwości powrotu do starego ROMu.
3: W recovery wykonujemy Wipe: Data, Cache, Dalvik Cache, wszystkiego oprócz pamięci wewnętrznej i karty sd
4:Wybieramy Install
5: Wybieramy plik zip z ROMem
Zainstaluj
6: Wybieramy plik zip z łatką
Zainstaluj
7: Wybieramy plik zip z Gapssami
Zainstaluj
8: Wybieramy plik zip z Compatibility
Zainstaluj
9: Wykonujemy wipe Cache i Dalvik Cache
10: Uruchamiamy tablet ponownie (reboot)

U mnie na razie wszystko działa. Dało się po instalować programy co zwykle używam.
Modem działa. Kamerka przy tym compatibility nie jest zielona.
PAMIĘTAJCIE, ŻE WSZYSTKO ROBICIE NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ :D


Nie 25 Sie 2013, 12:16
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Witam
Ukazał się nowszy CyanogenMod (CM10.2 ANDROID 4.3)
Link do ROMu; http://www.slatedroid.com/topic/89290-c ... 013-10-05/
Są tam linki do różnych rodzai AINOLi, Zenithink, Mediacom.

PS.
Pierwsze wrażenie system jakby szybszy.
WiFi działa dużo lepiej. W porównaniu do pierwszego ROMu, jaki miałem zainstalowany na tablecie, to szok.
Na stronie do, której podałem link jest dokładna instrukcja i trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie TWRP.

Edytowane z powodu aktualizacji ROMu.


Nie 08 Wrz 2013, 11:52
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Witam
W cieniu CyanogenMod powstaje nie mniej ciekawy, a może nawet bardziej interesujący AOKP, którego znakiem jest różowy jednorożec.
Ukazał się równorzędny do CyanogenMod CM10.2; AOKP (4.3)
Link do ROMu; http://www.slatedroid.com/topic/90321-c ... 013-10-05/
Są tam linki do różnych rodzai AINOLi, Zenithink, Mediacom.


Czw 10 Paź 2013, 20:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 15 Wrz 2014, 22:04
Posty: 1
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Mam tablet Zenithink C71. Tablet posiada tylko i wyłącznie przycisk Pawer i nie posiada przycisków vol+ vol -. Jak przejść instalacje CM bez przycisków VOL+/-. Trzeba przesunąć listę w dół a klawiatura zewnętrzna na usb też nie działa podczas instalacji. W tej chwili mam uwalonego tableta i nie uruchamia się soft wgrany do niego. jedynie pobiera soft z karty sd ze strony producenta. instalacja przechodzi automatycznie sama do końca a po resecie i wyjęciu karty sd nadal nie ma nic na ekranie. chcę wgrać CM to może tablet na nim ruszy lecz nie przechodzi instalacji gdyż wymagane jest przesunięcie nia niebieskiej liście o pozycję w duł i tu jest kich gdyż nie mam jak. pomocy jak to przejść dalej w instalacji CM


Pon 15 Wrz 2014, 22:13
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 07 Sie 2013, 08:04
Posty: 24
Post Re: Ainol Novo 7 Crystal oprogramowanie
Pewnie za późna odpowiedź, ale dawno nie zaglądałem na to forum.
Może ta podpowiedź przyda się dla innych. Jak niema klawiszy do sterowania CWM to używamy TWRP,
które działa dotykowo.


Nie 09 Lis 2014, 22:39
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.