laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 26 Kwi 2024, 14:11



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Apple a pakiet uCare. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Sob 22 Lis 2014, 17:46
Posty: 1
Post Apple a pakiet uCare.
Cześć!
mam pytanie, myślę nad zakupem iPhone 6 plus-a, i dokupieniu pakietu gwarancyjnego wraz z ochroną przypadkowych zdarzeń.
Staram się uważać na telefon ale nie jakoś przesadnie... Po prostu używam telefonu...
Załóżmy że posiadam taki komplet, wraz z pełnym pakietem gwarancyjnym "AWARIA + PRZYPADKOWE USZKODZENIE + KRADZIEŻ".
telefon wypadł mi z ręki, ekran potłuczony w drobny mak. Dzwonię do uCare, zgłaszam przypadek, telefon zabiera odemnie kurier, ląduje w serwisie na wymiane wyświetlacza. Czy w takim momencie Apple-owa gwarancja jest tracona ? czy może uCare naprawia telefon w autoryzowanym serwisie - gwarancja Apple-a zostaje.

Byłbym wdzięczny za odpowiedź, pozdrawiam :)


Sob 22 Lis 2014, 18:25
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7675
Post Re: Apple a pakiet uCare.
Bardzo prosimy o kontakt w tej sprawie z naszym Działem Gwarancji i Ubezpieczeń pod numerem telefonu 34 377 00 40 lub adresem e-mail gwarancje[at]x-kom.pl. Alternatywnie możesz skontaktować się także z uCare pod numerem telefonu 22 256 00 00 lub adresem e-mail infolinia@ucare.pl.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 26 Lis 2014, 11:47
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Gru 2014, 08:07
Posty: 4
Post Re: Apple a pakiet uCare.
Cześć, niestety mi było dane przekonać się o tym po fakcie...
Kupiłem iPhone-a 6 zaraz po premierze... zadzwoniła do mnie pani z propozycją ubezpieczenia - myślę, ok, czemu nie, pakiet 600zł, przedłużenie gwarancji + ubezpieczenie na 2 lata...

niestety po jakimś miesiącu używania telefon upadł i lekko zbiło sie szkiełko, lekko bo nie przeszkadzało to jakoś specjalnie w używaniu, ale zadzwoniłem na infolinię, opisałem szkodę (27 listopad około godziny 14, dowidzialem się ze telefon zostanie odemnie zabrany i w tym samym tygodniu będę miał telefon spowrotem (poniedzialek-wtorek wysyłki, wtorek-czwartek naprawa, czwartek-piatek wysyłka), czekalem na telefon kiedy umówiony zostanie kurier - w piątek 28 około 16:50 zadzwoniłem na infolinię aby dowiedziec się co jest grane - byłem zapewniony o kontakcie w ciagu 24h. Kurier zamówiony na poniedziałek (1 grudzien), paczka przezemnie zapakowana, w doręczeniu była we wtorek (2gi grudzien) niestety nikt jej nie odebrał i przełożyli termin doręczenia na środe.
w środe paczkę odebrali, w czwartek przekazali do serwisu, w piatek zadzwoniłem do uCare, aby dowiedzieć się kiedy będzie naprawiony, powiedziano mi że telefon dostanę spowrotem około czwartku-piątku (11-12 grudzień). Powiedziałem ze w takim razię nie potrzebuję telefonu zastępczego, ale chciałbym zeby ten termin został dotrzymany. Zadzwoniłem wczoraj do uCare, powiedziano mi że termin naprawy mojego telefonu jest bliżej nie określony, nie wiadomo kiedy zostanie naprawiony. Póki co czekam, nie mam bladego pojęcia co się dzieje, serwis o niczym nie informuje, a każda osoba na infolinii podaje inne informacje. Naprawa telefonu w 48h to jeden wielki pic na wode... miałem być bez telefonu 5 dni, póki co leci już drugi tydzien ;) a ja jestem nawet bez danych z mojego iPhone-a bo po powrocie do iP4, nie ma opcji przywrócenia danych (najnowsza aktualizacja systemu to iOS7 - wiec backup nie jest możliwy).

Drugi raz się raczej nie pokuszę na zapłacenie 600zł za ubezpieczenie telefonu firmie która jest baaaardzo mocno nie kompetentna, a ludzie na infolinii nie potrafią odpowiedzieć na proste pytania...


Śro 10 Gru 2014, 10:12
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 15 Paź 2014, 15:25
Posty: 270
Post Re: Apple a pakiet uCare.
A jak z gwarancją producenta po ingerencji uCare? Czy operator tej usługi jest autoryzowanym serwisantem firmy Apple?

_________________
Image


Śro 10 Gru 2014, 17:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Gru 2014, 08:07
Posty: 4
Post Re: Apple a pakiet uCare.
Podobno tak. Jednak firma ma u mnie tak naruszony autorytet, że bym się tym nie sugerował...
Wczoraj kontaktowałem się z uCare o telefon zastępczy, miałem spodziewać się telefonu, dzisiaj zadzwoniłem, bo już szlag mnie trafia...
Nie wiadomo kiedy mój telefon zostanie naprawiony, a telefon zastepczy zostanie mi przydzielony - kiedy ? jak skontaktuje się ze mną likwidator...


Ta firma to 1/10. Naprawde, nie polecam nikomu.


Śro 10 Gru 2014, 17:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 10 Gru 2014, 08:07
Posty: 4
Post Re: Apple a pakiet uCare.
Kolejne informacje.
Dostałem telefon w czwartek, że zostanie mi wydane urządzenie zastępcze, jednak mój telefon opuści serwis w środe i czy napewno bedzie potrzebne mi to urządzenie - dzisiaj powinno do mnie dotrzeć.
dzisiejszy kontakt z uCare, nie mają informacji kiedy telefon wróci z serwisu, dostałem natomiast informację ze jest on w serwisie zewnętrznym, nie będę podawał jego nazwy, dowiedziałem się także - naprawa opóźnia się z powodu braku części zamiennych, po kontakcie z serwisem który posiada mój aparat dowiedziałem się ze telefon otrzymali 9grudnia (z zapewnien uCare był to 3ci grudzien), powiedziano także, że czekają na decyzję firmy uCare, dzisiaj powinien zakończyć się proces serwisowy mojego telefonu. Jednak nie zakończy się, tak więc serwis 48 godzinny zajmuje juz 336 godzin - a jabłka wciąż nie ma.

ŚCIEMA.


Pon 15 Gru 2014, 11:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 19 Lis 2014, 14:41
Posty: 8
Post Re: Apple a pakiet uCare.
Ja zdecydowanie odradzam korzystanie z firmy UCARE. Pracownicy są niekompetentni, podają sprzeczne informacje. Trzeba do nich wydzwaniać i dopraszać się o sprzęt.
Miałem przygodę ze swoim tabletem i dziś po MIESIĄCU a nie deklarowanych 14 dniach łaskawie oddali sprzęt, który BEZPODSTAWNIE PRZETRZYMYWALI 2 TYGODNIE.
Odradzam tego ubezpieczyciela i jeżeli masz możliwość poszukaj pakietu ochrony gdzie indziej lub wybierz inny sklep.


Pon 15 Gru 2014, 22:52
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 49 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.