laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:09



Odpowiedz  [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
 Laptop do 4500 zł 
Autor Wiadomość
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 4500 zł
dsfa5 napisał(a):
No powiem Ci, że miałem to czynienia z dużą ilością laptopów...ale klawiatura w Lenovo robi robotę..duże, bardzo przyjemne w pisaniu klawisze...ogólnie, jakby nie palcowanie to obudowa robi znakomite wrażenie.To kupuj jego ;) I miłego użytkowania

Chyba wychodzi doświadczenie (a raczej zakup) ThinkPadów-klawiatury byłej serii IBM'a są naprawdę b.dobre.
Weź sobie najlepiej:
Lenovo Legion Y530-15 i5-8300H/8GB/1TB/Win10X GTX1050Ti
i dokup na oddzielnej fakturze:
ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 i zamontuj sam.
Wtedy w razie czego nie będziesz miał problemów z tą naprawą w ciągu 5-dni, tylko przed wysyłką musisz wyjąć swój dysk SSD.


Sob 27 Paź 2018, 10:05
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 28 Sie 2018, 10:36
Posty: 24
Post Re: Laptop do 4500 zł
Blazer, czytaj posty powyżej ;) O dysku SSD, gwarancji, wyciąganiu go pisałem wszystko powyżej ;) Zestaw
Lenovo Legion Y530-15 i5/8GB/240+1TB/Win10X GTX1050Ti
oraz
ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200
można wziąć na jednej, to nie rzutuje na póżniejszą gwarancję. Np. MM nie zgadza się na 2 faktury do jednego sprzętu. Jest jedna na komplet urządzenia


Sob 27 Paź 2018, 10:41
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 4500 zł
Może rzutuje, a może nie-lepiej mieć oddzielnie, co to za problem napisać: :"proszę o wyfakturowanie dysku SSD na oddzielnym dokumencie".
MM może się nie zgadzać, ale nie jest to zgodne z prawem.


Sob 27 Paź 2018, 20:46
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 28 Sie 2018, 10:36
Posty: 24
Post Re: Laptop do 4500 zł
Blazer napisał(a):
Może rzutuje, a może nie-lepiej mieć oddzielnie, co to za problem napisać: :"proszę o wyfakturowanie dysku SSD na oddzielnym dokumencie".
MM może się nie zgadzać, ale nie jest to zgodne z prawem.

Trochę nie na temat zeszliśmy a ja się pomyliłem. Sprawa dotyczyła nie MM/oni w ogóle nie podjęli tematu/ a xkomu. Zamówienie na kilka laptopów z dobrymi dyskami. Aby zmieścić się w budżecie chciałem zamówić na jednej fakturze laptopy a na drugiej osobno dyski z montażem/je mógłbym wrzucić w "inne" koszta, więc budżet bym spiął/. Niestety odmowa, nie ma możliwości takiego ruchu, chyba że bez montażu. Osobno kupuje laptopy, osobno dyski i sam montuje wtedy będą dwie faktury. I niestety jest to zgodne z prawem. Musiałem załatwić to inaczej niestety.


Nie 28 Paź 2018, 13:55
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 4500 zł
dsfa5 napisał(a):
Blazer napisał(a):
Może rzutuje, a może nie-lepiej mieć oddzielnie, co to za problem napisać: :"proszę o wyfakturowanie dysku SSD na oddzielnym dokumencie".
MM może się nie zgadzać, ale nie jest to zgodne z prawem.

Trochę nie na temat zeszliśmy a ja się pomyliłem. Sprawa dotyczyła nie MM/oni w ogóle nie podjęli tematu/ a xkomu. Zamówienie na kilka laptopów z dobrymi dyskami. Aby zmieścić się w budżecie chciałem zamówić na jednej fakturze laptopy a na drugiej osobno dyski z montażem/je mógłbym wrzucić w "inne" koszta, więc budżet bym spiął/. Niestety odmowa, nie ma możliwości takiego ruchu, chyba że bez montażu. Osobno kupuje laptopy, osobno dyski i sam montuje wtedy będą dwie faktury. I niestety jest to zgodne z prawem. Musiałem załatwić to inaczej niestety.


No jak z montażem, to oczywiście że jest zgodne, a nawet konieczne, bo przecież musi być na fakturze co i do czego było montowane. Jeżeli montujesz sobie sam, to wówczas nie ma problemu żeby wziąć oddzielne faktury.


Nie 28 Paź 2018, 15:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 10 Lip 2018, 10:34
Posty: 12
Post Re: Laptop do 4500 zł
Za take pieniądze to może już używanego maca.


Śro 31 Paź 2018, 13:49
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Paź 2018, 19:16
Posty: 20
Post Re: Laptop do 4500 zł
Witam ponownie,
zamówiłem zarówno lenovo i acera celem porównania. Wybrałem acera i na razie go testuje, póki co jest lepiej niż myślałem; w x-komie dowiedziałem się, że lenovo nadal ma problem z jakością sprzętu i często następują zwroty nawet po pary dniach z uwagi na głośno pracujące dyski HDD - kilka takich przypadków ;/ pomimo iż bardziej podobało mi się lenovo wybrałem z rozsądku acera w lepszej specyfikacji (16 GB RAM). Mam nadzieję, że tym razem obędzie się bez zwrotu i będę zadowolny.
P.S. Nie chciałem żadnego IOS'a dlatego mac odpadał w przedbiegach ;)


Śro 31 Paź 2018, 17:53
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 24 Paź 2018, 19:16
Posty: 20
Post Re: Laptop do 4500 zł
Panowie niestety musiałem sprzęt zwrócić, ale teraz już padło konkretnie:
Mam tylko pytanie, który z tych 2 wybrać:
https://www.x-kom.pl/p/443796-notebook- ... 0-ips.html
czy
https://www.x-kom.pl/p/448104-notebook- ... 050ti.html

Cena ta sama tylko w jednym GTX 1060 i 8 GB RAM a w drugim GTX 1050ti i 16 GB RAM. Jeszcze przy 1060 jest napisane, że ekran to IPS natomiast przy 1050ti ekran LED, matowy bez IPS. Nie wiem czy to faktycznie jest różnicą czy tylko błąd w opisie i oby dwa mają IPS.
Powiedźcie czy te 8GB RAMU przy 1060 wystarczą ? czy lepiej gorszą grafikę a więcej RAMU ?
Proszę o doradzenie tylko i wyłącznie pomiędzy tymi dwoma laptopami, gdyż mam okazję zakupić je odpowiednio taniej.
Dzięki wielkie


Pon 19 Lis 2018, 10:45
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Laptop do 4500 zł
Wybrałbym opcję wydajniejszą
MSI GV62 i7-8750H/8GB/120+1TB/Win10X GTX1060 IPS
Ram możesz rozbudować, grafiki nie wymienisz.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 19 Lis 2018, 18:05
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Laptop do 4500 zł
Cytuj:
Cena ta sama tylko w jednym GTX 1060 i 8 GB RAM a w drugim GTX 1050ti i 16 GB RAM. Jeszcze przy 1060 jest napisane, że ekran to IPS natomiast przy 1050ti ekran LED, matowy bez IPS. Nie wiem czy to faktycznie jest różnicą czy tylko błąd w opisie i oby dwa mają IPS.
Powiedźcie czy te 8GB RAMU przy 1060 wystarczą ? czy lepiej gorszą grafikę a więcej RAMU ?
Proszę o doradzenie tylko i wyłącznie pomiędzy tymi dwoma laptopami, gdyż mam okazję zakupić je odpowiednio taniej.
Dzięki wielkie

Zdecydowanie lepiej wersję z GTX'em 1060
MSI GV62 i7-8750H/8GB/120+1TB/Win10X GTX1060 IPS
Po prostu ram zawsze możesz dołożyć, a karty graficznej nie wymienisz.
Ja wziąłbym jednak wersję podstawową MSI GV62 i7-8750H/8GB/1TB/Win10X GTX1060 IPS i dołożył do niej SSD na PCIe: ADATA 240GB M.2 PCIe XPG SX8200 lub jeżeli by pozwolił budżet nawet wersję 480GB: ADATA 480GB M.2 PCIe XPG SX8200


Pon 19 Lis 2018, 19:59
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 40 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.