laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 23:21



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
 Zestaw komputerowy 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 13 Sty 2019, 17:34
Posty: 11
Post Zestaw komputerowy
Cześć, zamierzam niedługo kupić komputer i zastanawiam się nad tym zestawem:
CPU: Amd Ryzen 7 2700x
MB: MSI B450 Tomahawk
GPU: Gigabyte RTX 2070 Gaming
ram: G.SKill Ripjaws V, 16GB 3200MHz
PSU: beQuiet! Straight Power 11 750W
Chłodzenie: Na razie nie zamierzam podkręcać procesora lecz jeżeli osiągi zestawu będą niesatysfakcjonujące na pewno zajmę się OC. Wiem że "x" przy nazwie oznacza że jest przykręcony. Czytałem że defaultowy wentylator wystarczy.
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35W Pure Black.

Na zapas proszę o jakąś sugestię dotyczącą chłodzenia wodnego oraz zasilacza(Nie jestem pewien czy 750W wystarczy).

Ze starego komputera wyjmę jedynie SSD i HDD.
Komputer będzie przeznaczony do grania jak i codziennego użytku.
Priorytetem będzie jego wydajność w stresie i energooszczędność będąc idle.
Budżet: 5000zł choć i tak został już nadszarpnięty o 700zł. Jeżeli wymiana jakiegoś podzespołu będzie "opłacalna" to jestem w stanie jeszcze trochę dołożyć.
Chciał bym wiedzieć czy ww. zestaw jest sensowny. Jeżeli miało by coś być wymienione to co i na co.
Pozdrawiam Mateusz.


Nie 13 Sty 2019, 18:01
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw komputerowy
Zestaw OK, moim zdaniem 750W zasilacz to przesada, spokojnie wystarczy 650W.
Zestaw: https://www.x-kom.pl/lista/0clvbst23
X przy nazwie nie oznacza, że procesor jest "przykręcony", a że w określonych warunkach procesor potrafi działać niejako ponad Turbo-tak w uproszczeniu (chodzi o technikę XFR, czyli eXtended Frequency Range).
W przypadku AMD można podkręcać zarówno procesor z X-em, jaki i bez X w nazwie.
Co do chłodzenia wodnego, to z Ryzenem daje radę chłodzenie powietrzne więc tak naprawdę z każdym wodnym też będzie dobrze. Pamiętaj tylko, że w tej obudowie w sumie najbardziej pasowałyby 240mm, 360mm tylko w konfiguracji Pull https://www.silentiumpc.com/pl/product/gladius-m35/ .
Można wziąć tanie chłodzenie: Cooler Master MasterLiquid Lite 240 i od razu wymienić wentylatory na: 2x be quiet! SilentWings 3 120mm PWM


Nie 13 Sty 2019, 19:59
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Zestaw komputerowy
Zestaw jest odpowiednio dobrany, jedyne co bym zmienił to zasilacz i obudowę.
Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
Markowy zasilacz z 10 letnią gwarancją.
SilentiumPC Armis AR7

Dodatkowo przydałby się lepsze chłodzenie do procesora niż stokowe.
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Pon 14 Sty 2019, 18:14
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.