laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 15:13



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
 Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 05 Lut 2019, 18:51
Posty: 3
Post Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
Zakupiłem w sklepie X-Kom Dell'a XPS 9370, model z wyższej półki. Właściwie to przeksięgowano kwotę po zwrocie (w ciągu 14 dni) tego samego modelu z powodu fabrycznej wady na komputer, który miał być fabrycznie nowy, nigdy nieużywany itd.

Podczas zwrotu uszkodzonego fabrycznie komputera (uszkodzenie potwierdzone oficjalnie przez Dell) czekała już na mnie w warszawskiej Promenadzie nowa sztuka zamówiona przeze mnie podczas składania reklamacji. Poprosiłem Pracownika Sklepu o włączenie laptopa w celu wykluczenia wady pierwotnie zakupionego komputera. Byłem trochę zdziwiony, jak okazało się, że nie ma w kartonie wszystkich torebeczek oraz folii na zasilaczu. Ale Pracownik Sklepu zapewnił mnie, że jest to komputer nowy, nigdy nieużywany, mógł być jedynie wyjęty z pudełka w celu pokazania niezdecydowanemu klientowi. Ok, rozumiem, sam o to poprosiłem przed zakupem (jednak nie zdarłem folii z zasilacza :) Pomijam już fakt, że matryca była trochę brudna. Pierwotnie zakupionego laptopa przekazano do serwisu w celu weryfikacji. Tutaj, mimo gorącego okresu poświątecznego miłe zaskoczenie - moje zgłoszenie pozytywnie rozpatrzono w przeciągu 5 dni roboczych.

Wracając do sedna sprawy. Komputer odebrałem 2 lutego, włączyłem go wczoraj tj 4 lutego no i chciałem sobie zaktualizować bios. Strona Della automatycznie ustaliła Service Tag laptopa i zaproponowała aktualizacje. Przeczytałem tam sobie, że laptop przekazany został do dystrybucji w październiku. To super, jest aktualizacja Biosu z listopada, zainstaluję ją sobie, pomyślałem. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że Bios w najnowszej wersji znajduje się w tym komputerze. No cóż, może klient oglądający w sklepie komputer zaktualizował go sobie? Nie wiem.

I z ciekawości zadzwoniłem dzisiaj do Della z pytaniem, czy przypadkiem laptop ten nie był może wcześniej naprawiany. Tak, żeby się upewnić. Bardzo miły Pan oznajmił mi, że między 18 a 27 grudnia 2018 roku miał tyle zgłoszeń na ten komputer, że nie wie od czego zacząć... Tak, komputer był już wcześniej sprzedany w sklepie X-Kom, był wg Della naprawiony w Serwisie X-Kom (Dell nie przeprowadził napraw), a następnie odsprzedany mi jako nowy, nigdy nieużywany.

Pan Sprzedawca w Salonie zapewniał mnie, że komputer jest nowy. 30 albo 31 stycznia tego roku zadzwoniłem na infolinię X-Kom (wyraziłem chęć nagrania rozmowy:) i przedstawiłem tam moje wątpliwości (brak folii, torebek, etc). Pani zapewniła mnie, że sprzęt jest w 100% fabrycznie nowy, nigdy nie był wcześniej sprzedany, być może klienci chcieli obejrzeć komputer przed zakupem. Wg firmy Dell jest inaczej, na co dostałem maila z potwierdzeniem:

"Zgodnie z danymi w bazie informacji DELL komputer o servis tagu XYZXYZ był zgłaszany do pomocy technicznej. Odbyło się kilka sesji diagnostycznych w dniach 18-27.12.2018.

Pozdrawiam,
Robert K.
Wsparcie Techniczne DELL"

(service taga oraz nazwiska Pana Roberta nie będę tu upubliczniał)

Pracownik firmy Dell jednoznacznie też stwierdził, że właścicielem komputera w grudniu nie byłem ja :)

I co ja mam o tym sądzić? Dlaczego wszyscy Pracownicy X-Kom, z którymi rozmawiałem utrzymywali, że sprzęt jest fabrycznie nowy? Pan na infolinii X-Kom stwierdził, że jest to prawdopodobnie błąd systemu. W roku 2019 błąd systemu w jednym z największych, jak nie największym w Polsce sklepów komputerowych?

Jestem zdegustowany i czekam na oficjalne stanowisko, o które poprosiłem Pana na infolinii X-Kom w tej sprawie.


Wto 05 Lut 2019, 19:28
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
@santricity

Bardzo nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji, prosimy o wysłanie w wiadomości prywatnej numeru zamówienia.
Przyjrzymy się sprawie i wrócimy z odpowiedzią.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Śro 06 Lut 2019, 08:20
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 05 Lut 2019, 18:51
Posty: 3
Post Re: Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
Jest mi również niezmiernie przykro. Gdybym chciał zakupić outlet udałbym się na Allegro, nie do Sklepu.

Czy mógłbym prosić o potwierdzenie, że Sprzedawca, który wydawał mi komputer wpisał na moją prośbę w komentarzu do zamówienia, że w zestawie brakuje folii na zasilaczu, torebki na przejściówkę USB oraz przy jednym porcie USB-C znajdują się mikro-ryski?


Śro 06 Lut 2019, 09:23
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
Czy podobne rzeczy dzieją się z podzespołami do PC? Mam zamiar złożyć zamówienie na ponad 8000 złotych i takie posty mnie wstrzymują od decyzji. Zwłaszcza, że miałem podobny problem z laptopem, który już odbywa podróż po serwisach po raz drugi.

PS. Mimo wielu problemów z laptopem i obsługą posprzedażową moje pytanie o rabat na wyżej wymienione zamówienie obejmował darmowy montaż i wysyłkę w kwocie 10 zł. Nie wiem czy w taki sposób powinno się traktować klientów.


Nie 10 Lut 2019, 13:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Wto 05 Lut 2019, 18:51
Posty: 3
Post Re: Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
patrykTe07 napisał(a):
Nie wiem czy w taki sposób powinno się traktować klientów.


Zdecydowanie nie. W mojej spawie Sklep ciągle milczy, dostałem jedynie nowe zamówienie drogą mailową na laptopa 15'', którego nigdy nie zamawiałem. Nie wiem, czy to jakaś forma przeprosin, bo forumowy X-Kom.pl na PW i Sklep drogą mailową czy też telefoniczną nie poinformował mnie o swoich poczynaniach.

To wszystko powoduje tylko jeszcze większe rozgoryczenie, które na pewno zakończy się zwrotem komputera.


Nie 10 Lut 2019, 14:08
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 02 Wrz 2017, 22:18
Posty: 52
Post Re: Sprzedano mi używanego laptopa jako nowy komputer
Ja miałem problemy z 2 egzemplarzami laptopa za 6,5 tysięcy złotych. W obu przypadkach były widoczne uloty światła i przebarwienia matrycy. Oba zwróciłem, ale pierwszy egzemplarz był po prostu wymieniony na drugi. Po decyzji o zwrocie zamówienia był problem ze zwrotem gotówki. Dostałem małą część kwoty, którą wpłaciłem a o resztę musiałem się dopraszać. Mimo to zdecydowałem się na zakup modelu innego producenta. Przy odbiorze osobistym zauważyłem, że opakowanie przeżyło już swoje, ale zapewniono mnie, że to nowa jednostka i może być to spowodowane transportem. Po mniej więcej roku stan matrycy był taki, jak w zwróconych egzemplarzach i odmówiono wymiany jednostki, bo to jest podobno typowe dla tego rodzaju ekranów. Pomijam inne sprawy około reklamacyjne, bo nie chcę zniechęcać do zakupu. Teraz laptop przebywa w serwisie z powodu uszkodzenia HDD a z matrycą jest coraz gorzej. Oglądanie filmów przy zgaszonym świetle odpada, bo zamiast czarnego tła widać żółty kolor.


Nie 10 Lut 2019, 15:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.