laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 16:06



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Komputer do projektowania do 7000zł 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pią 14 Kwi 2017, 07:59
Posty: 3
Post Komputer do projektowania do 7000zł
Cześć!
Jaki jest Twój budżet na komputer? 6000-7000zł
Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? PC+Win10
Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie) Projektowanie wnętrz, ArchiCad + pCon.planner, z czasem SketchUp +Vray
Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? FullHD, Samsung 24'' SD330
Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? Raczej nie
Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? Mam kilka dysków HDD na dane, więc to możemy odpuścić
Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? Tak
Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność W miarę cichy i chłodny
Wymagania dodatkowe
Obecnie laptop z i5-6300hq, 16gb ram, GTX 950m. Całkiem spoko się na tym pracuje, ale czas przejść na coś mocniejszego. Najwięcej czasu zdecydowanie zajmuje rendering, a ten jedzie póki co na CPU. Z czasem może będzie przejście na programy jadące na GPU(więc tutaj z kartą graficzną raczej bym nie szalał, ewentualnie będzie wymiana). Budżet podany jest maxymalny, jeżeli będzie można coś taniej to super.
Zastanawiam się nad i9-9900K, SSD, 16gb Ram(z czasem jeżeli bedzie potrzebna to po prostu dołoże) + GPU(Wcześniej myślałem to GTX1050Ti, ale nie wiem czy to opłacalne?). Całość takiego zestawu to ~6200zł + pewnie jakieś lepsze chłodzenie.

Bardziej zastanawia mnie opłacalność tego i9-9900k, czy jest sens płacić blisko 2,5k za to cudo? Fajnie cenowo wyglądają ryzeny, np 2700x, ale znowu znaczenie odbiegają taktowaniem (a to chyba odpowiada za sprawność renderowania, poprawcie mnie jeżeli się mylę:)).
A może coś z i7-9700K lub i7-8086K, które jest kilka stówek tańsze? Sam już nie wiem, tym bardziej, że budżet praktycznie pozwala na każdą konfiguracje.


Nie 24 Mar 2019, 01:32
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Czw 22 Mar 2018, 15:02
Posty: 484
Post Re: Komputer do projektowania do 7000zł
Witam. Przedstawiam moją propozycję komputera do projektowania w kwocie 7k - klik link. Jest to komputer na wydajnych i bardzo dobrych jakościowo podzespołach w wyciszonej obudowie. Płyta ma dobrą sekcję zasilania. 32GB RAM zapewni na lata spokój bez konieczności rozbudowy. Karta posiada pół-pasywny system chłodzenia, przez co przy braku obciążenia jest bezgłośna. Zasilacz ma 10lat gwarancji i certyfikat sprawności 80 + Gold. i9-9900K (8/16) ma 2x tyle wątków co i7-9700K (8/8) a ma to znaczenie w programach, które wykorzystują wielowątkowość, aczkolwiek do Twoich zastosowań powinien wystarczyć i7 i jak Chcesz zaoszczędzić, to możesz w mojej propozycji zmienić CPU na i7-9700K. i7-8086K (6/12) to po prostu wyżej taktowany i7-8700K. Możesz wybrać zestaw na platformie Z370 i lekko podkręcić tańszego i7-8700K a też będzie wydajniejszy. Rozważając zakup komputera na długie lata optowałbym jednak za procesorem ośmio rdzeniowym i7, lub i9 dziewiątej generacji. Ilość rdzeni ma wpływ na czas renderingu. Rdzenie Ryzena niekoniecznie będą tak samo wydajne jak rdzenie Intela, stąd niższa cena 8 rdzeniowego 2700.

Gra jest dołączona do karty graficznej, dlatego cena zestawu powinna zmniejszyć się o 199zł i zatrzymać na górnej granicy budżetu. Jest to dokładniej wyjaśnione w sklepowym opisie karty. :wink:


Nie 24 Mar 2019, 03:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.