laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 15:08



Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
 Problem z instalacją Windows XP 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Maj 2005, 11:42
Posty: 16
Miejscowość: Czewa
Post Problem z instalacją Windows XP
Siemeczka
Przy ostatniej instalacji systemu Win Xp Pro z płyty po komunikacie "Instalator sprawdza konfigurację sprzętową" na samym początku instalacji pojawił sie czarny ekran - nic sie nie dzieje. Próbowałem wszystko odpiąc a następnie podłączyć do komputera (dysk pamięci. karty) nie pomogło. Podzespoły sprawdzane na innym komputerze są ok. Po kilkugodzinnej walce udało mi sie zainstalować system, ale tylko wtedy gdy na początku instalacji wyłączam dysk w biosie a następnie po skopiowaniu plików i pierwszym odpaleniu systemu dysk spowrotem musze włączyć. Po zainstalowaniu spróbowałem od nowa i znowu podobnie. Partycje mam w NTFS. Próbowałem instalować z wielu płyt z SP1, SP2 bez. Czy ktoś wie czemu tak sie dzieje i ew. co trzeba zrobić aby było normalnie

Pzdr.


Nie 28 Sie 2005, 21:49
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
A jaką masz płytę i dysk? ATA? SATA?! może masz 2 dyski różne?! nie bardzo rozumiem co się faktycznie stało już po instalacji windowsa! no i jak wyłączasz dysk w biosie?! disable? bo widzisz miałem trochę jakby podobnie ale u mnie był problem z dyskiem SATA a dokładnie z ustawieniem z którego dysku miał ładować system!!! chodzi o ustawienie w biosie bootable add in cards!!! ale coś mi sie wydaje że nie oto ci chodzi!!! 8)
a jak ci się udało ominąć czarny ekran?


Śro 31 Sie 2005, 15:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Maj 2005, 11:42
Posty: 16
Miejscowość: Czewa
Post 
Siemeczka
Odpowiadając ... Dysk ATA tylko jeden, czarny ekran pojawia sie na samym początku instalacji gdy "Instalator sprawdza konfigurację sprzętową" i lipa... , aby poszło dalej (do tej pory jedyne wyjście) - Bios przy Pri Master - Not installed (to mam na myśli pisząc wyłączam dysk) potem przy pierwszym odpaleniu znowu Bios Pri Master zazn. Auto. Jeszcze dodam iż na jednej pratycji siedzi linuch i tu nie ma żadnych problemów

Pzdr.


Śro 31 Sie 2005, 20:55
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
no to nie pomoge koledze!!! poczytam i poszukam ale...! zworki na dysku ok?! master? a może mu nie pasuje partycja?! nie wiem?! nie bede tworzył nowej informatyki, poczytam i poszukam! ale tak jak mówie ja chyba nie pomoge! sorka!
:?


Czw 01 Wrz 2005, 13:37
Profil
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Zgred napisał(a):
Jeszcze dodam iż na jednej pratycji siedzi linuch i tu nie ma żadnych problemów

Pzdr.


tak poczytałem no i może problemem jest właśnie ten linuks! poprawna kolejność łądowania systemów to windows98, 2000, itd a później linuks! linuksy na końcu generalnie już po okienkach!!! gdy kolejność jest inna robią się znaczne problemy! Dokłądniej jest to opisane w CHIP 6/2005.

pozdro


Czw 01 Wrz 2005, 20:28
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 15 Maj 2005, 11:42
Posty: 16
Miejscowość: Czewa
Post 
Witam
Piszesz o kolejnści stawiania tych systemów... ??? Najpierw postawiony był Win potem linuch (aktualnie Aurox), padł Win instalka poszła bez problemu, dopiero przy kolejnej instalacjii jest jak jest... Partycja z Windą została konkretnie sformatowana. Nie wiem czy chodzi Ci właśnie o to czy masz coś innego na myśli, a do Chipa postaram sie zajrzeć i dokładnie zapoznać z tematem.

Pzdr.


Czw 01 Wrz 2005, 21:02
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 17 Gru 2014, 08:37
Posty: 1
Post Re: Problem z instalacją Windows XP
Chiałem się dowiedzieć czy ktoś z Was miał kiedyś styczność z tego typu modowalnymi biosami takimi jak np. TicTac? Bo wiem, że na moją płytę jest taki i wiem, że oferuje sporo ciekawych ustawień?

_________________
We offer best quality 300-101 brain dumps test papers and testking.net - 400-051 brain dumps materials. You can get our usna guaranteed www.bostonconservatory.edu questions and Rasmussen College


Śro 17 Gru 2014, 08:45
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 7 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.