laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 10:27



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
 Jaka magrywarka DvD 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 28 Sty 2005, 18:57
Posty: 5
Miejscowość: Częstochowa
Post LG = Zło
Witam wszystkich :)
Własnie nosze sie z zamiarem zakupu owego napedu. 8)
Czytałem te posty o dvd-rw i powiem ze wlasnie jestem przekonany do neca cena ok i w testach tez dobrze wypada.
Co do LG to polecam co najwyzej klimatyzatorek jakis albo żelazko ale nie Dvd-rw :lol: :wink:


Czw 10 Lut 2005, 02:00
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Lite-On robi dobre nagrywarki CD-RW podobno na licencji Teac'a. Posiadalem Teac'a 24x i bylem z niej bardzo zadowolony przez 2 lata spaliłem 3 płyty jedna jak zabrakło światła :D, a 2 ponieważ Asus 52x nie potrafił odczytać płytki bo była głęboka rysa. Komputery składam od powiedzmy 9 lat i naprawde jedyne co nigdy nie zrobie to nie kupie nic firmy LG. Monitor CRT po serwisie tej że firmy ma prawie nieczytelny obraz w prawym dolnym rogu(rozmyty obraz) naszczęście nie jest to moj monitor. Kumpel w ciągu roku w sklepie w Zawierciu wymienił 5 CD-RW, u mojej dziewczyny LG rozwalilo płytke w napędzie( jak ktoś puzzle lubi to polecam) to samo mial kumpel. A LG ma w tej chwili najnizsze ceny wiec robi masowke nic dobrego, mozliwe ze Lite-On tez chociaz posiadam juz 2-ga nagrywarke taka jak w podpisie i jestem z niej zadowolony, pozatym czy LG czyta zabezpieczenia tak jak Lite-On???

_________________
Atari ;)


Czw 10 Lut 2005, 04:39
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut 2005, 20:00
Posty: 74
Post 
Witam, moja historia z nagrywarkami wyglada tak:

1. Jakieś 4 lat temu LiteOn 12x32x8 (chyba nie pomylilem predkosci), bardzo zadowolny przez jakies 2 lata spalila moze 5 plytek (brak zasilania na chacie).

2. 2 lata temu tez LiteOn 48x52x24 (tez nie jestem pewien predkosci :? , ale cos kolo tego), z nia bylo troche gorzej bo spalila mi chyba z 10 plytek za jednym razem, ale to byla moja wina bo spieszylo mi sie i nagrywalem z predkoscia maxymalna na badziewiarskich plytach (ktore wszystkim odraczam) a mianowicie Mintach, nagralo sie spoko ale pozniej to sie nie dalo nic odczytac (błędy OCR), ale ogólnie bylem z niej zadowolony.

3. No i w te wakacje kupilem sobie DVD-RW tez LiteOna (w X-KOMie :wink: ) nazwa bodajze LiteOn SOHW 832S, i jestem z niej bardzo zadowolony, fakt ze to tylko predkosc 8x, ale mnie to wystarczy, wsumie to nie nagrywalem jeszcze plytek z predkoscia 8x. bo nie kupilem jeszcze takiej plytki. :D

Wiec polecam wszystkim nagrywarki LiteOn, nie wiem jak te z predkosciami 16x, ale taka jak ja mam 8) to polecam.

Mam wlasnie pytanie do uzytkownikow nagrywarek 16x. Jak dlugo wypala sie plytka (praktycznie!) i czy sa takie plytki juz?

Pozdro dla załogi X-KOM

_________________
|| Barton 2500 || Epox 8RDA3IPro || 2x256 Twinmos Twister 400MHz CL2 || Caviar 80GB 7200 8MB || Gigabyte GeForce 6600GT || SBLive+Creative T5900 || LG F700P || DVD-RW NEC || DVD Asus || Chieftec 360W HPC-360-302-DF ||
(..)MAY THE FORCE BE WITH YOU(...)


Czw 10 Lut 2005, 09:44
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 09 Lut 2005, 11:48
Posty: 31
Miejscowość: Częstochowa
Post 
heh... w tej dziedzinie zdania zawsze sa podzielone :wink:

Kumpel zakupil DVD LiteOn (nie pamietam dokladnie jaki to byl model) po czym okazalo, sie ze zamiast z predkoscia 8x wypala mu plytki z predkoscia 1x albo 2x (w zaleznosci od firmy plytki).
I jak to wyjasnic???????

Aha pozatym majac do czynienia z nagrywarka CD-RW LiteOn 48x24x48 (jakos tak) zauwazylem, ze strasznie halasuje i do tego wydaje z siebie dziwne dzwieki :?

Jezeli chodzi o LiteOn to z tego co slyszalem jest on robiony na czesciach SONY

POZDRO


Czw 10 Lut 2005, 16:58
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
No są podzielone nie bierz mnie za przeciwnika LG. Poprostu jak cos wkladam do kompa to lubie wiedzieć że moge na tym polegać. Dlatego moze Lite-On jest głośny ale jest dobry. Jeszcze kilka lat temu dobry czytnik CD-R kosztowal 250zl (TEAC) no Asus był dobry i troche tańszy jakies 190zl. A LG w tym czasie kosztowalo juz 100zl. Ktoś złośliwy powie ze za firme sie płaci no ziarnko prawdy w tym jest. Uważam ze zeszliśmy troche z tematu mieliśmy koledze polecić DVD-RW ***** sie ktora firma robi co lepsze. Jak masz pieniążki kup PLEXTORA na pewno nie bedziesz żalował ja tez troche kasy w swoj komp wlozylem ale wkladam ogolnie moze nie to co najdrozsze ale to co najlepsze tutaj PLEXTOR nie ma konkurencj znowu mozna powiedziec ze PLEXTOR jest mało awaryjny bo malo ludzi go kupuje bo drogi, jako alternatywe proponuje NEC'a 3500A lub 3520A.

_________________
Atari ;)


Czw 10 Lut 2005, 20:57
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 07 Lut 2005, 14:06
Posty: 33
Miejscowość: Mroczna Puszcza
Post 
Obecnie mam Wypalarke TEAC CD-rw 40x ... i tez złego słowa na nią powiedzieć nie mogę ..chodz pare płyt zwęgliła ..ale to była wina nieszczęśliwego zasilacza (No Name ) 300 wat którego mi sprzedali w sklepie na E ..lecz teraz gdy sie zaopatrzyłem w X w chiefteca 420 .. Teac i cały komp złapał wiatr w żagle :D:D:D

Plextor faktycznie drogi i nie ma go w ofercie ale sądze ze jak sie kasa znajdzie to i wypalarka :P:P

_________________
Nie wierzę w przeznaczenie w kierującą rękę losu
Nie wierzę w wieczność w gwiazdy i planety
Ani w to że anioły patrzą na nas z góry
Lecz wierzę że jest cień szansy
Na to że spotkamy kogoś kogo pokochamy
I sprawimy że ta miłość przetrwa


Czw 10 Lut 2005, 21:45
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 06 Lut 2005, 20:00
Posty: 74
Post 
Bardzo duzo różnych poglądów na temat firm nagrywarek DVD, a może by tak jakaś ankieta na temat: "Jaka nagrywarka najlepsza?".

_________________
|| Barton 2500 || Epox 8RDA3IPro || 2x256 Twinmos Twister 400MHz CL2 || Caviar 80GB 7200 8MB || Gigabyte GeForce 6600GT || SBLive+Creative T5900 || LG F700P || DVD-RW NEC || DVD Asus || Chieftec 360W HPC-360-302-DF ||
(..)MAY THE FORCE BE WITH YOU(...)


Czw 10 Lut 2005, 22:41
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
tondEK napisał(a):
Powiem krotko... Od 6 lat mam kontakt z napedami optycznymi firmy LG i szczerze mowiac zadnej innej firmy poza LG nie wybiore z tej kategorii...
Zaczolem od napedu CD-ROM 32x, ktory czytal wszystko nawet gazete :-)

Jezeli chodzi o CD-ROMy o predkosci 52x to owszem nie byl to zbyt udany produkt firmy LG. Ale jezeli chodzi o reszte napedow optycznych tej firmy czyli magrywarki, napedy DVD czy nagrywarki DVD to ta firma nie ma sobie rownych :D

Od 4 lat posiadam nagrywarke LG 8080B i zlego slowa o niej nie moge powiedziec. Natomiast napedy DVD tej firmy maja niesamowita korekcje bledow i sa bardzo ciche. Jezeli chodzi o nagrywarki DVD to zachecam do poczytania testow :D

Jezeli chodzi o zakup nagrywarki DVD to tylko LG GSA-4163B

Jezeli ktos nie lubi tej firmy to zachecam do kupna napedow firmy NEC, ale w zadnym wypadku Lite-ON !!!


Ja oddaje glos na 4163 firmy LG, sam takowa posiadam i mysle ze to rozwiazanie jest OK, ale kazdy ma swoje zdanie:)))

_________________
Image Image


Pią 11 Lut 2005, 10:44
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Napędy Lite-On (CD, DVD, CD-RW) są delikatnie zmienioną konstrukcją napędów firmy Sony. Można to zresztą zauważyć, że wyglądem są do siebie zbliżone. Co do Teaca to w tej chwili jest to najgorszy złom, można spokojnie zapomnieć o jakości sprzed lat. Ostatnio czekaliśmy ponad 2 miesiące aż wróci z serwisu nagrywarka tej firmy. Na szczęście wcześniej czując co się święci wymieniliśmy Klientowi sprzęt na inną firmę. Teaca omijajcie szerokim łukiem.

_________________
michal@x-kom.pl


Sob 12 Lut 2005, 09:10
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
No zgadza sie w tej chwili Teac to juz nie to samo. Dlatego jestem zadowolony ze w sklepie X-Kom odrazdzono mi jego zakup :D

_________________
Atari ;)


Sob 12 Lut 2005, 10:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 07 Lut 2005, 14:06
Posty: 33
Miejscowość: Mroczna Puszcza
Post 
..To mi sie udało z moją TEAC .no ale ona jest sprzed 2 lat i sie dobrze trzyma...w sumie i tak ją dostałem na gwarancje dozywotnią :P:P

_________________
Nie wierzę w przeznaczenie w kierującą rękę losu
Nie wierzę w wieczność w gwiazdy i planety
Ani w to że anioły patrzą na nas z góry
Lecz wierzę że jest cień szansy
Na to że spotkamy kogoś kogo pokochamy
I sprawimy że ta miłość przetrwa


Sob 12 Lut 2005, 15:53
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
No to kupiłem NEC'a 3520 i jestem naprawde zadowolony. Nie jest za głośny (podobnie chodzi jak CDRW Lite-On 522452S6). Szybkości wypalania DVD rewelacja - ponad nominał płyty w przypadku TDK i Verbatim reszta normalnie.
Jedynie CD troche gorzej tzn.wolniej bo Platinum x52 tylko x32 wypala ale może jakiś nowszy biosik to zmieni.

Polecam

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Nie 13 Lut 2005, 21:43
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 16:12
Posty: 117
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Cytuj:
No zgadza sie w tej chwili Teac to juz nie to samo. Dlatego jestem zadowolony ze w sklepie X-Kom odrazdzono mi jego zakup


Moze to troche z innej beczki ale popieram... że TEAC sie cos popsuł...
Kilka lat temu zakupilem dla siebie CDRW tej firmy 16x10x40... wypala do tej pory wyśmienicie!!!
Niecałe 2 lata temu - kuzynce zakupiłem 52x32x52 też CDRW... po 2 tygodniach siadła ... dostała nowy sprzęt i to samo. W efekcie wymieniła na LitOna
Moj kolega też zakupił TEACA... jak szybko zakupił - tak szybko oddał... wypalił raptem 2 cd :) :)

POZDRAWIAM

_________________
PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450 Tomahawk
PROCESOR: AMD Ryzen 5 1600X no OC + be quiet! DARK ROCK 4
PAMIĘĆ: 2x8GB G.SKILL Aegis 16-18-18-35 3000 MHz
GRAFIKA: Gigabyte GTX 750 Ti
SDD: GOODRAM IRIDIUM PRO: 240GB
HDD: WD Red 1TB WD10EFRX 64MB cache SATA/600
ZASILACZ: Be Quiet DP P7 550W
NAPĘD: Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7241S
OBUDOWA: CORSAIR carbidge 300R


Czw 17 Lut 2005, 19:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 07 Lut 2005, 14:06
Posty: 33
Miejscowość: Mroczna Puszcza
Post 
Cruze..poprostu załapaliśmy się na dobry okres w dziejach produkcji TEACa :D :D

_________________
Nie wierzę w przeznaczenie w kierującą rękę losu
Nie wierzę w wieczność w gwiazdy i planety
Ani w to że anioły patrzą na nas z góry
Lecz wierzę że jest cień szansy
Na to że spotkamy kogoś kogo pokochamy
I sprawimy że ta miłość przetrwa


Pią 18 Lut 2005, 00:29
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 01 Lut 2005, 17:13
Posty: 174
Miejscowość: Łazy
Post 
Ja miałem 24x Teac'a potrafilem na niej dziennie wypalic nawet 70płyt. I byłem z niej bardzo zadowolony ale po 2-u letniej takiej ekspoloatacji wolałem ją opchnąć/

_________________
Atari ;)


Pią 18 Lut 2005, 11:24
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 47 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.