laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 00:41



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Piractwo na Forum. 
Autor Wiadomość
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Do poki bedzie piractwo to ceny oprogramowania beda wysokie. Spojrzmy chociaz na ostatnia decyzje Microsoftu. W Polsce nie bedzie XBOXa 360 przez piractwo. MS zmenil troche polityke. Postanowil sprzedawac tanio konsole, zeby zarobic na drozszych grach. W Polsce dzieki piractwu to nie przejdzie. Szkoda, bo konsola jest pierwsza klasa. :(

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Wto 07 Mar 2006, 18:33
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
We Francji znowu robią żeby ściaganie było legalne.To jest paranoja.Nie dopóki będzie piractwo to będą drogie tylko odwrotnie dopóki rzeczy są drogie chodzi mi o gry programy czy filmy to będzie piractwo.Z chęcią bym poszedł i kupił oryginał muzyki,ale jak widze ceny zachodnich które kosztują koło 100 złoty to wole śiagnąc i nagrać.Nie mówie,że za złotówke czy dwa ale chociaż za połowe ceny.tak samo windowsy itd

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Wto 07 Mar 2006, 18:45
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Damian288 napisał(a):
...wole śiagnąc i nagrać.Nie mówie,że za złotówke czy dwa ale chociaż za połowe ceny.tak samo windowsy itd


Pamiętaj tylko, że jak cie ktoś złapie na piratach nie ważne czy rozpowszechniałeś czy nie, ale posiadałeś, to wtedy zapłacisz i tak za używane programy na kompie, skonfiskują ci sprzęt i dostaniesz jeszcze jakiś wyrok!!! I jeszcze jedno!! system w kompie i system na płycie daje już razem 2 systemy czyli 2xwięcej kasy do spłacania w takim wypadku oczywiście tyczy się to wszystkich nielegalnych programów!!!
kupno orginalnego systemu np na raty na rok nie daje dużej kwoty nawet na utrzymaniu rodziców! trzeba tylko im wyjaśnić jakie są konsekwencje!!!jest wielep rogramów free które spokojnie zastępują te drogie!!! linuks rzeczywiście nie jest najlepszym zamiennikiem jeszcze ale może niedługo!!! gry są drogie i to nawet za drogie a najgorsze, że wiele nadaje się do jednorazowego użytku w sensie grywalności!!! a przecież przykłady gier typu Spellforce, painkiller, Earth2160 pokazuja że jednak można wydac dobrą grę tanio!!! (19.90zł) Niestety EA tak dobroduszne nie jest!!! Muze też można wydac spokojnie taniej czego przykładem jest ostatnia płyta Kultu!!! Przykładów można mnożyć!!! Też mi sie wydaje że obniżka cen spowodowała by spadek piractwa bo po co piracić skoro można mieć orginala?! Inna sprawa o czym wspomniał przemcio czy w polsce by to cos pomogło?!


Wto 07 Mar 2006, 23:55
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Arti napisał(a):
Damian288 napisał(a):
...wole śiagnąc i nagrać.Nie mówie,że za złotówke czy dwa ale chociaż za połowe ceny.tak samo windowsy itd


Pamiętaj tylko, że jak cie ktoś złapie na piratach nie ważne czy rozpowszechniałeś czy nie, ale posiadałeś, to wtedy zapłacisz i tak za używane programy na kompie, skonfiskują ci sprzęt i dostaniesz jeszcze jakiś wyrok!!! I jeszcze jedno!! system w kompie i system na płycie daje już razem 2 systemy czyli 2xwięcej kasy do spłacania w takim wypadku oczywiście tyczy się to wszystkich nielegalnych programów!!!

Żeby mnie ktoś złapał musiałby podkablować.Innego wyjścia nie widze.Tak zgadzam sie,że lepiej oryginały,ale jak używam w domu i nic więcej nie robie to mam jak mam.Fakt,że może i by nie pomogło.We Francji już robią tak,żeby mozna było ściagać legalnie-czy w ten sposób chcą ukrócić piractwo nie wydaje mi sie.Ja rozumiem,że jak ktoś by wszedł to nie odrazu kara ale upomnienie jeśli bym nie handłował płytami a nie handluje.Ja wiem,że Ci co robią to sie oburzają i wcale sie nie dziwie,ale nie rozumiem kogoś kto używa legala żeby obrażać sie na kogoś kto używa pirata.U mnie to pół osiedla używa piraty i jakoś nikt nie wszedł do domu.Jeśli będzie taka możliwość to napewno wymieniłbym linuksa na oryginalnego windowsa.Po to używam linuksa bo on jest darmowy i mi nic nie zrobią.Ja nie mówie,że nie chciałbym ja tylko mówie co mnie wkurza.Każdy ma do tego prawo.Ja uważam,że dopóki nie będzie tańszych programów to będzie sie szerzyć piractwo.Tańsze programy plus lepsza walka z piracywem i myśle że dałoby sie ukrócić a później zlikwidować,ale w Polsce długo tego nie będzie.Skoro rządzący kłócą sie o inne rzeczy to nawet tego nie zrobią.Dopóki jest słaba walka z piractwem to jest zezwolenie na nie.Tyle z mojej strony

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 11:12
Profil WWW
Post 
Damian288 napisał(a):
.Ja rozumiem,że jak ktoś by wszedł to nie odrazu kara ale upomnienie jeśli bym nie handłował płytami a nie handluje

No nie zupełnie!!! jeśli już ktoś ci wchodzi to jak masz piraty w domu to nie ważne czy handlujesz czy nie!!! to tak jakbyś ukradł samochód a później tłumaczył się że tylko dla sibie a nie chciałeś go sprzedać!!!

poza tym nie wiem czy słyszałeś o niedawnej akcji policji i wejściach do domów! adresy mieli na podstawie faktur z sklepów w których były kupowane kompy ale bez oprogramowania!!! walka w polsce z piratami chyba jest jeszcze nieudolna ale napewno się rozwija!!!


Śro 08 Mar 2006, 12:03
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Anonymous napisał(a):
Damian288 napisał(a):
.Ja rozumiem,że jak ktoś by wszedł to nie odrazu kara ale upomnienie jeśli bym nie handłował płytami a nie handluje

No nie zupełnie!!! jeśli już ktoś ci wchodzi to jak masz piraty w domu to nie ważne czy handlujesz czy nie!!! to tak jakbyś ukradł samochód a później tłumaczył się że tylko dla sibie a nie chciałeś go sprzedać!!!

poza tym nie wiem czy słyszałeś o niedawnej akcji policji i wejściach do domów! adresy mieli na podstawie faktur z sklepów w których były kupowane kompy ale bez oprogramowania!!! walka w polsce z piratami chyba jest jeszcze nieudolna ale napewno się rozwija!!!


i znowu nie zauważyłem że forum mnie nie rozpoznało!! :evil:


Śro 08 Mar 2006, 12:04
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Anonymous napisał(a):
Damian288 napisał(a):
.Ja rozumiem,że jak ktoś by wszedł to nie odrazu kara ale upomnienie jeśli bym nie handłował płytami a nie handluje

No nie zupełnie!!! jeśli już ktoś ci wchodzi to jak masz piraty w domu to nie ważne czy handlujesz czy nie!!! to tak jakbyś ukradł samochód a później tłumaczył się że tylko dla sibie a nie chciałeś go sprzedać!!!

poza tym nie wiem czy słyszałeś o niedawnej akcji policji i wejściach do domów! adresy mieli na podstawie faktur z sklepów w których były kupowane kompy ale bez oprogramowania!!! walka w polsce z piratami chyba jest jeszcze nieudolna ale napewno się rozwija!!!


Ja kompa mam od 5 lat.Nikt bez nakazu nie może wejść do domu.Ktoś by musiał podkablować.Ludzie kupują części w różnych sklepach i wolą,żeby im ktoś złożył wtedy i sklep jest czysty bo nie wychwycą i Ty chociaż masz pirata.To nie jest tak prosto wejść do domu.EOT

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 12:07
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
Damian288 napisał(a):

Ja kompa mam od 5 lat.Nikt bez nakazu nie może wejść do domu.Ktoś by musiał podkablować.Ludzie kupują części w różnych sklepach i wolą,żeby im ktoś złożył wtedy i sklep jest czysty bo nie wychwycą i Ty chociaż masz pirata.To nie jest tak prosto wejść do domu.EOT


Nie chcę cię martwić ale policja może wejść do domu bez nakazu jeśli: istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie są zacierane ślady przestępstwa w tym wypadku np: niszczenie piratów i kasowanie różnych plików!!! no chyba że nikogo nie ma w domu!!!


Śro 08 Mar 2006, 12:13
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 12:37
Posty: 467
Miejscowość: kiedyś X-KOM, teraz Warszawa:)
Post 
policja nie ma prawa otrzymania faktur klientow, ktorzy kupuja sprzet bez oprogramowania - to pierwsza rzecz,
druga to taka, ze malo ktory klient indywidualny bierze fakture - a z paragon to ciezko kogos namierzyc - po prostu na paragonie nie ma tych danych...

a o tych kontrolach to juz super mity urosly...

jedynym sposobem jest dojscie do pirata poprzez ISP, jesli ktos sciaga duzo danych, albo duzo udostepnia, i ktos z policji nakryje kto to, to wystarczy ze namierza IP spod jakiego jest ten proceder. w przypadku jesli to siec, to albo czesza wedlug logow z serwera, albo cala siec po prostu.
co do neostrady jesli ktos mysli, ze skoro ma dynamiczny IP to nic mu nie grozi - nic bardziej mylnego - tpsa loguje zmiany ip - user.
i zadne faktury nie sa potrzebne - sa bardziej cywilizowane sposoby na sciganie piractwa...

_________________
Image Image


Śro 08 Mar 2006, 12:13
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Arti napisał(a):
Damian288 napisał(a):

Ja kompa mam od 5 lat.Nikt bez nakazu nie może wejść do domu.Ktoś by musiał podkablować.Ludzie kupują części w różnych sklepach i wolą,żeby im ktoś złożył wtedy i sklep jest czysty bo nie wychwycą i Ty chociaż masz pirata.To nie jest tak prosto wejść do domu.EOT


Nie chcę cię martwić ale policja może wejść do domu bez nakazu jeśli: istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie są zacierane ślady przestępstwa w tym wypadku np: niszczenie piratów i kasowanie różnych plików!!! no chyba że nikogo nie ma w domu!!!


Nie mogą. Mało tego, że musi być nakaz to jeszcze jest potrzebny świadek z zewnątrz.

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Śro 08 Mar 2006, 12:14
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
GhostRider napisał(a):

Nie mogą. Mało tego, że musi być nakaz to jeszcze jest potrzebny świadek z zewnątrz.


poszukam żeby nie być gołosłownym i napisze na jakiej podstawie mogą!!! no chyba że się mylę!!!


Śro 08 Mar 2006, 12:16
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Wto 23 Sie 2005, 21:12
Posty: 88
Miejscowość: Częstochowa
Post 
No i zgadzam sie z przemciem.Tak przy okazji to masz racje przemcio.Mój kolega który mieszka w Warszawie pokazywał mi program taki do zmiany IP,że wyglądało jakby ściagal z zachodu.Nie wiem jak to jest i czy mozliwe,ale wiem co mi przysłał.Ale fakt namierzenie i świadek to tak.Z tym sie zgodze.

_________________
NIGDY NIE KŁÓĆ SIE Z IDIOTAMI....SPROWADZĄ CIE DO SWOJEGO POZIOMU I POKONAJĄ DOŚWIADCZENIEM..


Śro 08 Mar 2006, 12:17
Profil WWW
Boss Komputerowiec
Boss Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pią 12 Sie 2005, 10:08
Posty: 1065
Miejscowość: Blachownia i gdzieś w Lubuskiem
Post 
przemcio napisał(a):

a o tych kontrolach to juz super mity urosly...


Nie chcę się wdawać w szczegóły ale to nie dokońca mity!!! znam gości z tych mitów i możecie wierzyć lub nie ale tak było!!! inna sorawa że może rzeczywiście jest to troche zbyt mocno rozdmuchane i teraz opowieści nie maja wiele wspólnego z prawdą!!!


Śro 08 Mar 2006, 13:05
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec

Rejestracja: Śro 26 Paź 2005, 19:20
Posty: 745
Miejscowość: Przemyśl
Post 
Jezeli istnieje podejrzenia popelnienia przesttepstwa policja ma prawo bez nakazu wejsc z drzwiami do mieszkania niezaleznie od tgo czy w srodku ktos jest czy nie rownoczesnie zakladajac ze podczas czekania na nakaz material dowodowy moglby zostac zniszczony.
To po pierwsze.

Po drugie, nie ma czegos takiego jak anonimowosc w internecie znalezienie to tylko i wylacznie kwestia czasu.

Neostrada owszem dziala na zasadzie Dynamicznego IP , ale co z tego skoro modem loguje sie do sieci SWOIM UNIKATOWYM NUMEREM SERYJNYM ( cos jak MAC w kartach sieciowych ) tak wiec modem jest powiazany na stale do adresuu i nawet jak bedziesz mial milion roznych ip to ich to i tak nie obchodzi :) Bo Ip przydzielane jest na podstawie wlasnie numeru seryjnego modemu.

Co do prgramu ktory pozwala oszukac szukajacych.... takie cos nazywa sie seerwery proxy oraz konta shellowe...
Wyglada to tak ze zalatwiwasz sobie jakies darmowe konto... z tego konta szukasz nastepnego konta i dopiero sie logujesz i tworzysz nastepne , dobrze jest jeszcze po drodze miec Firewalla ktory bddzie ukrywal IP wetdy kiedy to mozliwe ,, po drodze kilka set serwerow proxy i polaczenia typu FIlipiny , madagaskar, kanada japonia i wogole oplesc caly swiat ze 40 razy .. to moze szukanie zajmie im pare ladnych latek :)
Ale jednak cie znajda..... Zawsze znajduja....

_________________
Tom's Hardware Guide - Forum


Śro 08 Mar 2006, 21:51
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 22:55
Posty: 469
Miejscowość: www.x-kom.pl
Post 
Ja też jestem zwolennikiem oryginałów, dużo fajniej się gra w coś za co zapłaciło się ciężko zarobionymi pieniążkami. Problem piractwa w dużej części leży jednak w zasobności naszych kieszeni.

_________________
michal@x-kom.pl


Nie 12 Mar 2006, 13:26
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.