laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 20:07



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 9 posty(ów) ] 
 Dobór systemu chłodzenia 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post Dobór systemu chłodzenia
Ostatnio bardzo gorąco na rynku aktywnych systemów chłodzenia. Jak dobrze wiecie dobór dobrego cooler'a nie jest sprawą prostą, dlatego też postanowiłem zamieścić link do recenzji napisanej przez jednego z redaktorów serwisu informacyjnego IN4.pl. Cały test dotyczy dwóch najnowszych produktów firmy Pentagram, których sprzedażą zajmujemy się także i my ;). Mam nadzieje że, porównanie modeli PENTAGRAM QVC-100 Cu oraz PENTAGRAM QVC-120 Cu w choć mały stopniu pomoże wam w dokonaniu wyboru. A oto i link

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=239&rectr_str_numer=1

Pozdrawiam.

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Ostatnio edytowany przez Paweł Wto 15 Lut 2005, 12:24, edytowano w sumie 2 razy



Pon 14 Lut 2005, 21:42
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Kupowałem w czerwcu Thermaltake Extreme Volcano 12+ i na początku byłem zadowolony, świetnie zbija temperature ale tak po około pół roku zaczął mi przeszkadzać hałas jaki wytwarza nawet na minimum obrotach. Tzn. zaczął wytwarzać bo na początku był cichszy ale duży i ciężki wirnik spowodował dość szybkie zużycie łożysk.
Niemniej jednak jak trzeba coś schłodzić jest niesamowity, przy maks obrotach temp. spadała na łeb na szyje - tylko wtedy to tylko suszarka przy głowie może go zagłuszyć.

Zmieniłem wentylator na Glacialtech'a i teraz jest ok. Temperature i tak trzyma niską bo to zasługa radiatora - mnóstwo gęsto użebrowanej miedzi.

Ciekawe jak z trwałością tych Pentagramów?

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Pon 14 Lut 2005, 22:02
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
rafa napisał(a):
Zmieniłem wentylator na Glacialtech'a i teraz jest ok. Temperature i tak trzyma niską bo to zasługa radiatora - mnóstwo gęsto użebrowanej miedzi


GlacialTech dobra rzecz. ;)

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Pon 14 Lut 2005, 23:46
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post 
GhostRider napisał(a):
rafa napisał(a):
Zmieniłem wentylator na Glacialtech'a i teraz jest ok. Temperature i tak trzyma niską bo to zasługa radiatora - mnóstwo gęsto użebrowanej miedzi


GlacialTech dobra rzecz. ;)



... dobra, i droga ... :D

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Wto 15 Lut 2005, 00:11
Profil WWW
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 03 Lut 2005, 23:43
Posty: 126
Post 
Limba 2000
Image

Limba 2000 PRO
Image

Te wyglądają ciekawie. Chciałem do testów ale GlacialTech twierdzi, że już się nie opłaca, bo wycofują je ze sprzedaży i zastępują nowymi modelami - ciekawe jakimi. :) Poza tym waga prawie trzykrotnie przekracza dopuszczalne obciążenie Socket A. :shock: Nice... :wink:

_________________
Mów zawsze, co czujesz, i czyń, co myślisz.
Mój blog:


Wto 15 Lut 2005, 00:25
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 31 Sty 2005, 09:28
Posty: 3119
Miejscowość: Galway(Irl)
Post 
Ciężkawy troche :shock:

Za bardzo udziwniony jak dla mnie i pewnie hałaśliwy.

_________________
i5-3570k @4.7 1.33V * MSI Z77 MPower * 8GB DDR3 Kingston Predator 1866 * XFX Radeon HD 6970 2GB
Seagate 600 256GB SSD * Plextor M5 Pro 256GB SSD * Samsung SE-S224 * BeQuiet DP 650W * Silverstone TJ07B * EIZO S2231W
WC: Apogee XT, Laing DDC, XSPC EX480


Wto 15 Lut 2005, 00:46
Profil
użytkownik
użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Czw 27 Sty 2005, 16:12
Posty: 117
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Cytuj:
Ostatnio bardzo gorąco na rynku aktywnych systemów chłodzenia. Jak dobrze wiecie dobór dobrego cooler'a nie jest sprawą prostą, dlatego też postanowiłem zamieścić link do recenzji napisanej przez jednego z redaktorów serwisu informacyjnego IN4.pl. Cały test dotyczy dwóch najnowszych produktów firmy Pentagram, których sprzedażą zajmujemy się także i my . Mam nadzieje że, porównanie modeli PENTAGRAM QVC-100 Cu oraz PENTAGRAM QVC-120 Cu w choć mały stopniu pomoże wam w dokonaniu wyboru.


Pod platforme S754 czy S939 osobiscie polecam QVC100 - to naprawde optymalny wybór. Do tego jakaś dobra pasta termoprzewądząca na srebrze (np. OCZ) i jest FULL WYPAS.

Widziałem QVC120 - może i jest wydjaniejszy od QVC100 ale nie podoba mi sie wizualnie - przypomina nieduży słonecznik. Duże przerwy między poszczególnymi żeberkami tylko pogarszają jego wygląd.

Pod S-A całkowicie wystarcza QC80-Cu lub ciut wydjaniejszy starszy jego brat QC92-Cu.

POZDRAWIAM

_________________
PŁYTA GŁÓWNA: MSI B450 Tomahawk
PROCESOR: AMD Ryzen 5 1600X no OC + be quiet! DARK ROCK 4
PAMIĘĆ: 2x8GB G.SKILL Aegis 16-18-18-35 3000 MHz
GRAFIKA: Gigabyte GTX 750 Ti
SDD: GOODRAM IRIDIUM PRO: 240GB
HDD: WD Red 1TB WD10EFRX 64MB cache SATA/600
ZASILACZ: Be Quiet DP P7 550W
NAPĘD: Sony / NEC (Optiarc) DVD+/-RW AD-7241S
OBUDOWA: CORSAIR carbidge 300R


Śro 16 Lut 2005, 00:32
Profil
Zdolny Komputerowiec
Zdolny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 30 Sty 2005, 18:30
Posty: 593
Miejscowość: Częstochowa
Post 
Jak szybko wszystko się zmienia... ehh kiedy kupowałem swojego Pentagrama to był jeden z najwydajniejszych coolerów na rynku. Teraz tego typu konstrukcje zostają ***** (nie wiem dlaczego pojawiają się tutaj te gwiazdki :? )przez inne, zwłaszcza na bazie heatpipe'ów lub nawet heatline'ów jak w jednym z coolerów firmy Scythe.

Obecne Pentagramy okazują się mniej wydajne i na dodatek głośniejsze od nowych konstrukcji. Co w sumie jest zrozumiałe. W końcu idziemy z postępem.

Tylko patrzeć jak zaczną się pojawiać masowo konstrukcje na bazie ogniw Peltiera. Swoją drogą ciekawe gdzie jest ten kres możliwości chłodzenia powietrzem. W końcu granica ta, która już według "specjalistów" dawno temu powinna była już zaistnieć, dalej jest przekraczana. Powstają nawet konstrukcje całkowicie pasywne, które potrafią odprowadzić ciepło z takich żelazek jak np. P3,2 Prescott

np. Thermaltake Sonic Tower:
http://pclab.pl/art14717-3.html
czy jedna z najlepszych wg. mnie tego typu konstrukcji, czyli Scythe Ninja:
http://pclab.pl/art15400-5.html

Ciekaw jestem waszych typów, jak powinien wyglądać nowoczesny system chłodzenia. Czy jest sens pakowania się w huczące, nieznośnie, szybkoobrotowe coolery, które oczywiście są bardzo wydajne, czy jednak postawić na chłodzenie pasywne, nieco mniej wydajne ale zapewniające tak ukochaną przez chyba wszystkich komputerowców ciszę. I czy wogóle istnieje jakiś kompromis?

Pozdrawiam!

_________________
w moderacji...


Nie 17 Lip 2005, 20:59
Profil
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 26 Sty 2005, 19:06
Posty: 90
Post 
1) Gwiazdki pojawiają się ponieważ prawdopodobnie próbowałeś użyć słowa uznawanego przez admina za przekleństwo ;) (tzw. banicja słów)

2) Fakt iż metody chłodzenia procesorów ulegają ciągłej ewolucji nie jest niczym dziwnym, my kiedyś byliśmy małpami, a na prockach 10 lat temu nie było w ogóle żadnego radiatorka.

3) Co do typów, to jest to uzależnione od wymagań użytkownika i jest to w każdym przypadku wybór indywidualny. Jeżeli wybierzesz pasywke nie będziesz miał możliwości podkręcenia podzespołów na których jest ona montowana. Wybierając z kolei chłodzenia oparte o śmigiełko, hałas wydobywający się naszego blaszka może okazać się nie do zniesienia. W przypadku tego typu coolerów dochodzi jeszcze przymus okresowej konserwacji (smarowanie,czyszczenie itd.). Jest jednak alternatywa, a mianowicie chłodzenie wodne, technologia ta łączy w sobie ciszę i wydajność. W tym z kolei przypadku pojawia się kolejna bariera ... zawartość naszego portfela, która zadaje się być najważniejszym i decydującym czynnikiem wpływającym na zakup sprzętu.

all .... 8)

Pozdro.

_________________
Telefonia internetowa VOIP
600598329
503197709
------------------
GG: 2078911


Nie 14 Sie 2005, 18:39
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 9 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.