laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Pią 29 Mar 2024, 03:46



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
 Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 14 Cze 2015, 14:23
Posty: 3
Post Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Witam
Zanim opiszę mój problem, na wstępie, odradzam zawierania umów ubezpieczeń "od uszkodzenia"- szkoda pieniędzy i nerwów na późniejsze wyjaśniania - lepiej już raz się zdenerwować gdy komputer upadnie i trzeba kupić nowy, niże miesiącami się denerwować próbując się dowiedzieć co się z nim dzieje, lub w ogóle próbując go odzyskać!


Moja historia:
Laptopa kupiłem w sklepie Xcom zawierając umowę ubezpieczenia z Mondial Assistance.
- 16 stycznia 2015 zarejestrowałem zgłoszenie, któremu został nadany numer RP.620.442
- 28 stycznia zgłoszenie zostało odrzucone z nieracjonalnych przyczyn
- po wysłaniu przez mnie odwołania zgłoszenie zostało przyjęte w dniu 2 marca
- 14 marca dostarczyłem do wskazanego serwisu komputer (na swój koszt)
- około 6-go kwietnia w rozmowie telefonicznej uzyskałem informację, że laptop jest naprawiony (sklejony(!) uchwyt baterii - część obudowy, i wymienione 2 klawisze). Od tego czasu bezskutecznie próbowałem odzyskać komputer, jednak Firma opóźniała wysłanie go do mnie nie podając przyczyny.
- laptop dotarł do mnie finalnie dopiero 20 maja - za odebranie laptopa zapłaciłem 17zł (koszt przesyłki)
- Mondial po zgłoszeniu przeze mnie reklamacji wypłacił mi odsetki ustawowe za opóźnienie, w kwocie około 20zł (za przedłużenie ponad standardowy czas na likwidację szkody)
- w ubiegłym tygodniu przy pierwszym uruchamianiu laptopa (jest to trzeci komputer w domu, więc jest rzadko używany, do tego akurat mieliśmy urlop) okazało się, że bateria nie działa - mimo, że w momence wysyłania do serwisu trzymała około 1h przy oglądaniu filmów i około 2h przy "normalnej" pracy. Dziś wyjęcie baterii powoduje natychmiastowe wyłączenie komputera, na samej baterii nawet nia zapalają się diody. Jest ona całkowicie zniszczona.

W związku z tym napisałem kolejną reklamację do firmy Mondial, jednak obawiam się, że albo odrzucą znowu "z klucza" (bateria nie podlega ubezpieczeniu...), albo znowu będę musiał odsyłać (na swój koszt) i później odbierać (na swój koszt) - i czekać kolejne miesiące na laptopa. A wina serwisu jest ewidentna - bateria działała i dziś nie działa.

Podpowiedzcie, czy mieliście taki problem? Czy ze strony Xcom można uzyskać jakieś wsparcie - czy jestem całkowicie skazany na (nie)łaskę firmy Mondial?
Pozdrawiam
Witek


Nie 14 Cze 2015, 14:45
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
witeek, skontaktujemy się w Twojej sprawie z ubezpieczycielem i wrócimy do Ciebie z informacją zwrotną w tej sprawie. Prosimy jeszcze o odrobinę cierpliwości.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 25 Cze 2015, 10:54
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 14 Cze 2015, 14:23
Posty: 3
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Witam
Odpowiedź na mailowe zgłoszenie reklamacyjne, które otrzymałem w sprawie baterii od Mondial Assistance:


Nawiązując do przesłanej reklamacji przekazujemy stanowisko naszej firmy w przedmiotowej sprawie.



Z zapisów w systemie operacyjnym wynika, że w dniu 20 kwietnia br. pracownik naszego Centrum Operacyjnego informował Pana o kwestii rozładowującej się baterii – zgodnie z informacją z serwisu: szybki spadek baterii był efektem jej żywotności. Upadek urządzenia, który zgłosił Pan do naszego Centrum Operacyjnego w dniu 16 stycznia br., nie miał wpływu na jej działanie. Dodatkowo informujemy, iż serwis, który realizował usługę naprawy ubezpieczonego sprzętu, nie spowodował jej uszkodzenia.


A zatem, oznacza to, iż bateria samoistnie straciła żywotność i należy wymienić ją na nową.

Jednocześnie pragniemy poinformować, iż zgodnie z zapisem w § 6 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia:

2. Zakres ochrony ubezpieczeniowej nie obejmuje również:

4) wymiany części podlegających normalnemu zużyciu i okresowej wymianie w związku z eksploatacją ubezpieczonego sprzętu (w tym baterii, żarówek, akumulatorów, lamp do projektorów, itp.), […].


W związku z powyższym, nie możemy pozytywnie ustosunkować się do Pana roszczenia w kwestii wymiany baterii lub jej naprawy.


Kupiłem baterię za 65zł (regenerowaną oryginalną Asus) - laptop działa, więc uszkodzona jest bateria. Będę dochodzić zwrotu tego wydatku od Mondial i w tym poproszę o wsparcie.


Czw 25 Cze 2015, 20:43
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
witeek, skontaktowaliśmy się z ubezpieczycielem w Twojej sprawie. Otrzymaliśmy odpowiedź, że temat został przeanalizowany przez dział zajmujący się jakością, gdyż Twoja reklamacja wpłynęła także bezpośrednio do firmy Mondial. Po przeanalizowaniu zgłoszenia od początku, firma Mondial nie znalazła podstaw uznania Twoich rozszczeń. Z zapisów w systemie operacyjnym wynika, że w dniu 20 kwietnia br. pracownik Centrum Operacyjnego informował Cię o kwestii rozładowującej się baterii – zgodnie z informacją pochodzącą z serwisu: szybki spadek baterii był efektem jej żywotności. Upadek urządzenia, który zgłosiłeś do Centrum Operacyjnego w dniu 16 stycznia br., nie miał wpływu na jej działanie. Dodatkowo firma Mondial informuje, iż serwis, który realizował usługę naprawy ubezpieczonego sprzętu, nie spowodował jej uszkodzenia, a zatem oznacza to, iż bateria samoistnie straciła żywotność i należy wymienić ją na nową. Jednocześnie zgodnie z zapisem w § 6 Ogólnych Warunków Ubezpieczenia: 2. Zakres ochrony ubezpieczeniowej nie obejmuje również: 4) wymiany części podlegających normalnemu zużyciu i okresowej wymianie w związku z eksploatacją ubezpieczonego sprzętu (w tym baterii, żarówek, akumulatorów, lamp do projektorów, itp.), […].

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Wto 30 Cze 2015, 12:35
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 14 Cze 2015, 14:23
Posty: 3
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Witam
Widzę że wsparcie ze strony X-Com sprowadza się do bardzo prowizorycznego działania.
Dziękuję za przekazanie informacji, którą już znałem.
Proszę o zastanowienie się specjalistów od komputerów z firmy X-Com, czy jest możliwe, że normalnie używana bateria traci żywotność w takim tempie:
nowa - pracuje ok 4h
po roku pracuje ok 3h
po dwóch latach (w momencie oddania do serwisu) pracuje ok 2,5h
po 4 miesiącach w serwisie nie działa w ogóle i jest do wyrzucenia.

A informacja z serwisu "że nie uszkodził baterii" - to jak w dowcipie ze sprytnym liskiem.

Dziękuję, 4 miesiące czekania na naprawę i 65zł wydane na nową baterię, 15zł na odebranie laptopa z serwisu - czegoś się nauczyłem: omijać Mondial - i nie liczyć na żadne wsparcie X-com


Wto 30 Cze 2015, 12:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Dobrą praktyką jest wykonanie zdjęć przed wysyłką do serwisu.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Wto 30 Cze 2015, 14:38
Profil WWW
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Sob 29 Mar 2014, 17:40
Posty: 88
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Baterie się zużywają, dlatego też mają krótszą gwarancję niż sprzęt (zazwyczaj 6-12 miesięcy). I tak zaskakujące, że tyle pożyła. Równie dobrze mogła ci się rozkraczyć bez tego "zepsucia przez Mondial", które insynuujesz. Inna sprawa, że czas realizacji był faktycznie karygodny.


Pon 06 Lip 2015, 14:35
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 23 Sie 2014, 17:35
Posty: 7785
Post Re: Mondial Assistance - uszkodzenie baterii przez serwis
Szczerze to ja powiem tak na oko dostałeś inną baterie pomylili się i tyle, sam kiedyś dostałem od serwisu asusa prezent baterie od smartfona zawiniętą w strecz nie zauważyli i dostaliśmy z reklamacji ot gratis.

_________________
Zestawienie polecanych laptopów i ultrabooków ✅
Nie wiesz która seria jest najlepsza, który model jest najnowszy? Napisz na mój e-mail :thumright:
GG:47751279


Pon 06 Lip 2015, 17:03
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.