laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 18:51



Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 10 posty(ów) ] 
 Brak możliwości dodania opinii (negatywnej) 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Zgłosiłem już ten problem przez formularz na stronie, nie chcę jednak aby sprawa zginęła (dopóki skutecznie nie dodam tej opinii) - poruszam go więc również tutaj.

Nie mogę dodać opinii (negatywnej, 1 gwiazdka) do produktu na stronie. Po wybraniu oceny, wypełnieniu nicku, komentarza i naciśnięciu przycisku "Dodaj opinię" nic się nie dzieje. Próbowałem na kilku przeglądarkach, kilku komputerach i różnych systemach operacyjnych.

Przykładowe szczegóły:

Przeglądarka: Chrome 47

1. Wybieram ilość gwiazdek
2. Wpisuję nick: "Krzysztof"
3. Wpisuję treść komentarza
4. Naciskam przycisk "Dodaj opinię"

Oczekiwany efekt:
- potwierdzenie przesłania opinii
- dodanie opinii

Uzyskany efekt:
- żaden, żadnego efektu po naciśnięciu przycisku "Dodaj opinię"


W developer tools widać, że po naciśnięciu przycisku "Dodaj opinię" idzie POST:
Kod:
POST /products/163094/review HTTP/1.1
Host: www.x-kom.pl
Connection: keep-alive
Content-Length: 841
Accept: */*
Origin: http://www.x-kom.pl
X-Requested-With: XMLHttpRequest
User-Agent: Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/47.0.2526.106 Safari/537.36
Content-Type: application/x-www-form-urlencoded; charset=UTF-8
DNT: 1
Referer: http://www.x-kom.pl/p/163094-zasilacz-komputerowy-corsair-cs550m-550w-gold-box.html
Accept-Encoding: gzip, deflate
Accept-Language: en-US,en;q=0.8,pl;q=0.6
Cookie: ...

Z treścią:
Kod:
rate=1&nickname=Krzysztof&commentBodyTemp=(Tutaj treść komentarza)

I odpowiedzią:
Kod:
HTTP/1.1 200 OK
Date: Sat, 09 Jan 2016 13:50:37 GMT
Content-Type: text/html
Content-Length: 1
Connection: keep-alive
Expires: Thu, 19 Nov 1981 08:52:00 GMT
Cache-Control: no-store, no-cache, must-revalidate, post-check=0, pre-check=0
Pragma: no-cache
Set-Cookie: ...
X-Content-Type-Options: nosniff
X-Frame-Options: sameorigin
Server: cloudflare-nginx
CF-RAY: ...

Oraz treścią odpowiedzi:
Kod:
0


Nie 10 Sty 2016, 13:12
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Komentarze na naszej stronie są moderowane i mogą się pojawiać z pewnym opóźnieniem. Prosimy Cię o przesłanie w wiadomości prywatnej treści opinii. Pozwoli nam to na dokładną weryfikację :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 11 Sty 2016, 12:18
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Przesłałem wiadomość z komentarzem.

Domyślacie się, że fakt niepojawienia się negatywnego komentarza budzi podejrzliwość. Dziś po raz kolejny próbowałem dodać ten komentarz - tym razem z innego miejsca w Polsce... :D Bez efektu.

Czy na stronie x-kom można dodawać tylko pozytywne komentarze?

Kiedy ukaże się mój negatywny komentarz do przedmiotu (który zakupiłem)?


Wto 12 Sty 2016, 14:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Napiszcie otwarcie, że negatywny komentarz może szkodzić Waszej sprzedaży, czy jaki tam jest inny powód - zrozumiem i się odczepię.

Bo gdyby powód był techniczny (co od początku zakładałem) - to chyba dalibyście do teraz znać, a nie zostawiali domysłom.

Nie sądzę też, żeby komentarz miał nie przejść przez moderację - oto jego treść dotycząca produktu: Corsair CS550M 550W Gold BOX (http://www.x-kom.pl/p/163094-zasilacz-k ... d-box.html):
Cytuj:
Zasilacz kupiłem ledwie półtora tygodnia temu. Dziś, po wydaniu agonalnego buczenia, wentylator zasilacza wyzionął ducha (podczas spoczynku, bez obciążenia)... Po kilkukrotnym wyłączeniu kompa i ręcznym wprawieniu w ruch wentylatora, po kolejnym restarcie ruszył - ale to jasne, że nie mogę żyć nadzieją, że wentylator w danym momencie działa - ryzykuję przegrzaniem zasilacza! Sprawdźcie dobrze ten zasilacz w sieci przed zakupem (na youtube są również te agonalne dźwięki) - innym zdarza się to samo. Być może wpływ ma konfiguracja, w której zasilacz jest na dole, skierowany wentylatorem w dół. Przy tej cenie to niewybaczalne.

Więc jak to jest z opiniami w sklepie x-kom - można dodawać negatywne opinie (z jedną gwiazdką), takie jak powyższa, czy nie?


Śro 13 Sty 2016, 12:27
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Bez jaj - przeprowadziłem test - i do tego samego produktu dodałem jako gość 5-gwiazdkową opinię "Super zasilacz!".

Odzew ze strony systemu był (w przeciwieństwie do dodania negatywnej oceny) natychmiastowy - po naciśnięciu przycisku "dodaj opinię" uzyskałem feedback: "Dziękujemy za dodanie opinii. Zostanie ona wyświetlona po zatwierdzeniu."

Potwierdzać się to wydaje, że negatywne opinie są przez x-kom blokowane... A przynajmniej negatywna opinia jako pierwsza na liście, bo innej konfiguracji nie testowałem.

Może warto poruszyć tę sprawę szerzej - nie dlatego, że x-kom nie ma prawa blokować opinii - ma jak najbardziej, ale dlatego, że jak się wydaje robi to po kryjomu, okłamując (na pytanie mailowe otrzymałem informację, że problemu technicznego nie ma i "można dodać opinię") swoich klientów.


Śro 13 Sty 2016, 16:14
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
KrPL, nie zgadzamy się Twoją opinią - negatywne komentarze również są umieszczane. Pragniemy wyjaśnić, że komentarze są moderowane z uwagi na spam oraz słowa niecenzuralne. Twój negatywny komentarz nie został zarejestrowany w naszym systemie - sytuacja została już skierowana do naszego działu technicznego. Gdy problem zostanie rozwiązany wrócimy do Ciebie z odpowiedzią. Prosimy jeszcze o podanie loginu Twojej testowej opinii w wiadomości prywatnej - nie będzie ona publikowana.

Pozdrawiamy serdecznie :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 14 Sty 2016, 12:39
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Nie wykluczam tego, że jestem w błędzie - i że jest to problem techniczny. Ale rozumiecie, że gdy dostaję od Was odpowiedź, że problemu technicznego nie ma, "opinię można dodać", a moje próby pomocy w dojściu do technicznej przyczyny problemu są ignorowane, zaczynam dociekać, co tu jest grane?

Ponawiam więc (udzieloną mailowo) ofertę udzielenia wszelkich wymaganych informacji (jeśli będą potrzebne), aby znaleźć powód, dla którego w tym konkretnym przypadku jest problem z dodaniem takiej opinii.

Tymczasem uzbroję się w cierpliwość.


Czw 14 Sty 2016, 13:18
Profil
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
KrPL, postaramy się pomóc w tej kwestii - zbadamy sytuację i gdy tylko ustalimy przyczynę wrócimy do Ciebie z odpowiedzią :)

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Czw 14 Sty 2016, 16:22
Profil WWW
Administrator
Administrator
Awatar użytkownika

Rejestracja: Nie 01 Wrz 2002, 11:00
Posty: 7665
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
KrPL, sytuacja została już rozwiązana :) Prosimy o ponowne dodanie komentarza i raz jeszcze przepraszamy za utrudnienia.

_________________
- Specjalne rabaty dla użytkowników forum
- Promocje, konkursy, kody rabatowe x-kom
- Kanał YouTube x-kom

Oficjalne konto sklepu internetowego, wpisy mogą mieć charakter reklamowy.


Pon 25 Sty 2016, 09:42
Profil WWW
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Nie 10 Sty 2016, 12:30
Posty: 8
Post Re: Brak możliwości dodania opinii (negatywnej)
Dziękuję za odpowiedź.


Pon 25 Sty 2016, 15:12
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.   [ 10 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.