laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 21:26



Odpowiedz  [ 1 post ] 
 Cichy, chłodny komputer pracujący 24/7 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Pon 01 Maj 2017, 20:40
Posty: 15
Post Cichy, chłodny komputer pracujący 24/7
Witam,
potrzebuję pomocy ze złożeniem zestawu, który będzie pracował 24/7. Nie będzie on jakoś mocno katowany, jednak zależy mi na tym, by komputer był chłodny i cichy. Ciężko mi określić ile mocy dokładnie potrzebuje, więc może zobrazuje to tak:

Ten laptop:
https://www.x-kom.pl/p/171987-notebook- ... cification

Podczas pracy z aplikacjami z którymi będzie pracować przyszły komputer wygląda tak:
Image

Jak widać na obrazkach: temperatury karty i procka ok. 70-80 stopni (w laptopie włączyłem tylko zintegrowaną kartę graficzną). Uruchomione aplikacje to dwie maszyny wirtualne na które łącznie (z dużym zapasem) przeznaczyłem 2gb ram.

Posiadam takie części komputerowe:
Ram: Goodram 6gb ddr3 1333 MHz
Procesor: AMD Phenom II x4 965
Płyta: ASRock 970 PRO3
Zasilacz: Chieftec GPS-450AA-101A 450W

Nie wiem, czy jest sens budować komputer z tych części patrząc, że to AMD (wydaje mi się, że będzie za ciepło w porównaniu z jakimś nowszym intelem).

Wymyśliłem sobie taki zestaw:
Karta graficzna: GeForce GT 1030 2GB GDDR5 / Asus Radeon HD7770 1GB DDR5
Procesor: Intel Pentium G4560
Płyta główna: ASRock H110M DVS R3.0
Ram: 4gb DDR4 2400 MHz CL15
Zasilacz: Corsair CX 450M
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35

Nie jestem do końca pewien, czy muszę składać aż taki zestaw. Musiałbym wydać ok. 1300-1400zł. Czy może da radę złożyć to taniej wykorzystując tańsze podzespoły np. i3 2100 lub posiadany AMD? Nie chcę wydawać niepotrzebnie kasę, więc jeśli można na czymś przyciąć to proszę o wskazówki. Jestem świadom, że wymyśliłem zestaw z części, które są dość nowe i ciężko dostać w okazyjnej cenie używki.

Patrząc na ceny używek mógłbym złożyć taki zestaw za x zł:
Ram: Goodram 6gb ddr3 1333 MHz [WŁASNE]
Procesor: AMD Phenom II x4 965 [WŁASNE]
Płyta: ASRock 970 PRO3 [WŁASNE]
Zasilacz: be quiet! Pure Power L7-430W 80plus - 50zł
Obudowa: Zalman Z3 Plus - 60zł
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 v2 90zł
Karta graficzna: Asus hd 7770 - 190zł

No i wtedy nie wydaję 1300zł, a 400zł. Co o tym myślicie?


Nie 23 Lip 2017, 22:42
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.