laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 18:45



Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
 Wymiana podzespołów 
Autor Wiadomość
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Wymiana podzespołów
I naglę teraz Zotac i już linki ehh :)

Gajwer napisał(a):
GTX1050ti to dobry wybór w tym przedziale cenowym lecz nie koniecznie MSI.
Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 ma bardzo dobre temperatury przy czym dobrą wydajność, dodatkowo po zarejestrowaniu otrzymujesz 5 lat gwarancji.
Palit GeForce GTX 1050 Ti StormX 4GB GDDR5 uczciwy stosunek do wydajność lecz jest trochę głośniejsza.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Sob 06 Sty 2018, 10:43
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Jak nie ma MSI, to Zotac też może być:

Tak naprawdę biorąc pod uwagę wydajność, to większych różnic pomiędzy poszczególnymi modelami nie zobaczysz.


Sob 06 Sty 2018, 21:49
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Śro 14 Maj 2014, 16:08
Posty: 8673
Miejscowość: Opole
Post Re: Wymiana podzespołów
MSI jest dostępny cały czas? Zotac jest lepszy w tej cenie z powody dłuższej gwarancji i kulturze pracy.

_________________
Masz problem z wyborem laptopa czy komputera (PC)? Napisz do mnie
Jestem również na Facebook <klik>
Zestawienie polecanych laptopów i Ultrabook na 2024 r. >KLIK<
Lenovo Y510p i7-4700MQ//8GB DDR3//Lite-on 128GB SSD//NVIDIA GeForce GT 755M//Windows 8.1


Nie 07 Sty 2018, 20:56
Profil WWW
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Gajwer napisał(a):
MSI jest dostępny cały czas? Zotac jest lepszy w tej cenie z powody dłuższej gwarancji i kulturze pracy.

Był moment, że nie była dostępna. Kultura pracy jest w obu przypadkach taka sama, gwarancja jest dłuższa bo to Zotac. To tak jak KIA i Volkswagen. KIA musi dać dłuższą gwarancję bo kto by kupił ich samochody gdyby były w tej samej cenie co VW i z tym samymi warunkami gwarancji. :wink:


Nie 07 Sty 2018, 21:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Tej karty Zotac GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 nie ma w sklepie internetowym, i nie wiadomo kiedy będzie ponownie dostępna, ponieważ pisałem w tej sprawie do x-komu. Jednak zaproponowali mi inna karte graficzna mianowicie tą: Zotac GeForce GTX 1050 Ti MINI 4GB GDDR5
Więc może i głupie pytanie, ale czy ta karta graficzna też jest tak samo dobra jak ta której w tej chwili nie ma w sklepie?


Śro 17 Sty 2018, 11:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Że tak powiem, bierz co jest, bo aktualnie praktycznie nic nie ma-takie czasy.


Śro 17 Sty 2018, 20:10
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Więc zamówiłem tą kartę graficzną która mi sami zaproponowali. Będzie kicha jak nie będzie pasować do płyty głównej xd


Śro 17 Sty 2018, 21:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Mateusz_17 napisał(a):
Więc zamówiłem tą kartę graficzną która mi sami zaproponowali. Będzie kicha jak nie będzie pasować do płyty głównej xd

Nie będzie nie pasować, zwróć uwagę jak z głośnością, ale nie powinno być źle- GTX 1050Ti nie jest jakoś przesadnie gorący.


Śro 17 Sty 2018, 21:50
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Ale teraz piszesz serio że ta karta pod tą płytę co mam czyli Asus H81M-K ta karta graficzna nie będzie pasować? Bo już tą kartę zamówiłem


Śro 17 Sty 2018, 22:25
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Spokojnie, karta którą zamówiłeś będzie pasować do Twojej płyty głównej.


Czw 18 Sty 2018, 02:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Po dłuższym zastanowieniu tych części co zamówiłem nie będę wkładał do tego komputera ( może prócz ramu) tylko będę zbierał pieniądze na nowy komputer. Tego co mam oddam rodzicom, a ja złoże sobie nowy. Nie wiem kiedy będę kupował na pewno nie będzie to w tym miesiącu możliwe że dopiero na wiosnę. Na pewno będę chciał wykorzystać ta kartę co zamówiłem oraz dysk.

Tutaj podam podzespoły nad którymi się zastanawiam, ale jak napisałem wcześniej komputer prawdopodobnie będę kupował na wiosnę

Procesor: Intel i3-8100 3.60GHz 6MB BOX 469,-
Plyta główna: ASRock Z370 Pro4 479,-
Pamięć Ram: GOODRAM 8GB 3000MHz IRDM X CL16 Black 399,-
Dysk SSD: WD 120GB WD Green SSD M.2 219,-
Zasilacz: SilentiumPC 600W Vero L2 219,-
Bronze
Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black 189,-
System operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD 479,-
Monitor: ASUS VS197DE czarny 279,-
Do tego karta zoltac GeForce GTX 1050 mini 4gb oraz dysk WD 1tb blue

Jeśli macie jakieś inne propozycje co do podzespołów np inny procesor ( np innej generacji) płytą główną lub cokolwiek to piszcie


Nie 21 Sty 2018, 18:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
W końcu działa ten komputer czy nie?


Nie 21 Sty 2018, 19:22
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Tak jak napisałem w tamtym temacie dopóki z nim nie pojechałem do salonu x-komu w Gdańsku komputer działał normalnie. Komputer włącza się normalnie dysk, płytą procesor, działają,tyle że kabel od monitora nie mam podpiętego do karty ponieważ nie wyświetla się obraz. Jest czarny. Gdy podpiąłem go w wejście od płyty głównej to obraz jest. Gdy włączę profil to pojawia się komunikat że sterownik od karty graficznej nie działa i po chwili pojawia się niebieski ekran. Dodam że na każdym profilu użytkownika tak się dzieje. Usunąć sterownika od r7 250x też nie mogę.
Więc jedyny sposób by rozwiązać ten problem to ponowna instalacja systemu

Nie myślałem tylko, że przez chęć wymiany podzespołów komputer działa tak, że nic na nim nie mogę zrobić. Sam mogłem też pomyśleć i usunąć te sterowniki od tej karty graficznej (r7 250x) zanim jechałem z nim do Gdańska


Ostatnio edytowany przez Mateusz_17, Nie 21 Sty 2018, 20:00, edytowano w sumie 1 raz



Nie 21 Sty 2018, 19:57
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Wymiana podzespołów
Sprawdziłeś tę kartę (Radeon), czy jest dobrze włożona w slot PCIE, czy jest podpięta wtyczka od zasilania, czy startuje na niej wentylator?


Nie 21 Sty 2018, 20:00
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Śro 30 Sie 2017, 15:28
Posty: 20
Post Re: Wymiana podzespołów
Ja nie będę przy tym majstrował ponieważ się na tym nie znam jestem kompletnie zielony. Z tego co zauważyłem to światełko w środku komputera świeci się na czerwono a z tego co pamiętam to światełko świeciło się na zielono


Nie 21 Sty 2018, 20:11
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.