laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Wto 19 Mar 2024, 08:30



Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
 Windows 10 po aktualizacji - Software Distribution Download 
Autor Wiadomość
początkujący użytkownik
początkujący użytkownik

Rejestracja: Pią 18 Mar 2016, 22:03
Posty: 60
Post Windows 10 po aktualizacji - Software Distribution Download
Witam,

Mam pytanko bo czytam dużo sprzecznych opinii na ten temat choć zdecydowana większość jest za tym że można usuwać wszystko co znajduje sie w Software Distribution Download -- po aktualizacji potrafiło wciągnąć 15 GB w pierwszym dniu uzywania lapka.

System Windows przechowuje na dysku wszystkie pobrane instalatory aktualizacji systemu. Jak można przypuszczać, po dokonaniu aktualizacji są one całkowicie zbyteczne. Można więc śmiało je usunąć. A znaleźć je można w katalogu \Windows\SoftwareDistribution\Download - wszystkie znajdujące się tam katalogi i pliki mogą śmiało wylądować w koszu.


Pon 05 Lut 2018, 10:04
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Windows 10 po aktualizacji - Software Distribution Downl
Jak się zaopatrzysz w coś takiego jak DISM++10 oraz NTLite to dopiero zdębiejesz. Ja w swoim W10 PRO nie mam:
- Antimalvare
- Defendera
- calusieńkiej Telemetrii
- lokalizacji
- wszystkich Microsoftowych APEK
- Sklepu
- Xboxa

Dodatkowo:
- wykasowane i wyłączone Windows Update i wszystko co z tym związane
- wykastrowany w miarę logicznie WinSxS
- wykastrowane zbędne aplikacje i pół METRO-UI
- wyedytowany ręcznie do granic mozłiwości rejestr
- wyłączone wszystkie smieci typu: badanie dysku, sprawdzanie poprawności systemu, przywracania, kopie śmieszno-zapasowe i setki innych

Mam wbudowaną inną zaporę (WFC po modyfikacjach), od 1,5 roku siedzę na Torrentach w Win10 i ... kurdę... ani jednego robala nie mam a system hulaaaa aż miło!
W takiej postaci Windows 10 PRO x64 ma zaledwie 2.8GB w instalce (ISO), po instalacji zajmuje zaledwie 6,75GB na dysku i ma maksymalnie 25 uruchomionych procesów.
Zjada w tej formie od 0,89 do 1,20GB RAM i ... wszystko działa!
Jeśli zaciekawiony to szukaj w google fraz typu: Windows 10 Modyfikacje A-Team; Windows 10 modyfikacje GT500s a na bank trafisz...

I tak na marginesie!
Wiesz czemu rozdali Windows 10 za friko update'ami z Win7/Win8/Win8.1 ??
Bo tak naprawdę nikt nie chciał by tego kupić! Nie w tej formie w jakiej obecnie istnieje a jak już by kupił to pewnie posypała by sie lawina zwrotów!
Oryginalny Windows 10 nie nadaje się do jakiegokolwiek uzywania! Takiego zamulacza i smietnika nigdy nie było!
Po kuracji odchudzającej działa jak Windows XP na Quad Core z 8GB RAM :-) i to jeszcze na SSD! Istna rakieta!

Na dysku HDD Toshiba P300 1TB SATA3 z x-komu taki MOD uruchamia się (G4560/8GB DDR4-2400) w zaledwie 12 sekund (nie licząc POST + UEFI) i gotowy do roboty!
W 100% gotowy z załadowanym Tray'em i całą resztą 'usera'. Oryginał po ostatnim Updat'cie ze stycznia włącza się w 32 sek i od razu "przygłup" Defender bierze się do mielenia dysku...
więc mozna iść wtedy spokojnie nastawiac na kawę i odpalic kipa...

A ten folder o którym piszesz można śmiało "hasiokować". Ja go nawet nie mam :-)

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Wto 13 Lut 2018, 02:04
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.