laptopy notebooki - komputerowy sklep internetowy
forum.X-KOM.PL
Forum sklepu komputerowego X-KOM
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: Czw 28 Mar 2024, 10:49



Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
 Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu. 
Autor Wiadomość
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
- Jaki jest Twój budżet na komputer? Bez limitu, ale chciałbym zmieścić się do 4k.
- Czy zestaw ma zawierać samą jednostkę centralną czy również system operacyjny, monitor, peryferia (myszka, klawiatura, głośniki, listwa zasilająca itp.)? Windows 10
- Opisz zastosowanie komputera (precyzyjnie): Gry komputerowe oraz programowanie.
- Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? 21.5" full HD, ale w przyszłości będzie 4k.
- Czy masz zamiar podkręcać podzespoły (procesor, RAM, karta graficzna)? Raczej nie, ale nie wykluczone.
- Czy posiadasz części ze starego komputera np. dysk twardy ATA lub SATA, napęd optyczny, obudowa, peryferia? Napęd na SATA.
- Czy komputer będzie w niedługim czasie lub w przyszłości rozbudowywany? W przyszłości dojdzie prawdopodobnie GTX 1080Ti
- Określ priorytet komputera - wydajność/cisza/energooszczędność: ma być mega wydajny i na lata. Proszę o złożenie PC BEZ KARTY GRAFICZNEJ. Aktualnie zamontuje HD 7850 a jak ceny się ustabilizuja to topowe grafikę.
- Wymagania dodatkowe zależy mi na bardzo dobrej jakości dźwięku oraz możliwości podłączenia głośników 5.1.
Komputer musi być także cichy i dobrze wyglądać oraz co ważne, obudowa musi zmieścić się w walizkę podrozna(ta największych rozmiarów). 1 ścianka przezroczysta.
Chciałbym aby ten zestaw byl dobrze wyważony a cena szła z jakością.
Na innym forum dostałem propozycję
Procesor: Ryzen 7 1700X
MOBO: ASRock X370 Gaming X
RAM: Flexy X 2x8 3200Mhz
Chłodzenie: Mugen 5

Bardziej skłaniam się ku Ryzenowi niż ku I7 że wglądu na gluta.

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc i rady :)


Czw 08 Lut 2018, 23:18
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Jakieś przybliżone wymiary tej walizki?


Pią 09 Lut 2018, 02:43
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Przybliżone wymiary w cm to 70x49x35.
Dysk SSD myślę że 250Gb, a HDD 1Tb lub 500Gb.
Mogą być droższe części w zamian za solidniejsze wykonanie. Chcialbym ten komputer mi służył conajmniej 5 lat bez zajakniecia. A i od razu w koszyku musi znaleźć się pasta termoprzewodzaca.
Procek myślę żeby dopłacić i wziąć Ryzen 7 1800X, ewentualnie poczekać na 2800X, mają mieć podobno 12 rdzeni i 24 wątki. Hmm?


Pią 09 Lut 2018, 05:42
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Poczekać można, ale już teraz warto mieć przygotowaną resztę podzespołów-chociażby żeby ocenić koszt, czy też dobrać obudowę-a to wszystko na spokojnie.
Z drugiej strony nowe Ryzeny to ~kwiecień-maj.


Pią 09 Lut 2018, 14:37
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Zdecydowałem że nie będę czekać na 2gen. Mój obecny PC się spalił, więc 3 miesiące postoju w pracy to bardzo dużo, więc zależy mi na w miarę szybkim i sprawnym zamówieniu zestawu.


Pią 09 Lut 2018, 16:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Nie masz jakiejś obudowy na oku-byłoby łatwiej :D ?
Zacznijmy od obudowy: wybierz sobie może coś z tych:
Raijintek Thetis (srebrny)
Jonsbo U4 srebrna
Ewentualnie coś bardziej klasycznego:
Phanteks Eclipse P300 Tempered Glass czarna

Przykładowy zestaw:
Thermalright HR-02 - Macho Rev. B
Jonsbo U4 srebrna
Seasonic 650W Focus Plus 80 Plus Gold BOX
Samsung 250GB 1,8'' Seria 960 EVO M.2 2280 NVMe
HyperX 16GB 3200MHz Predator CL16 Black (2x8GB)
MSI X370 GAMING PRO CARBON (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
AMD Ryzen 7 1800X 3.6GHz
Microsoft Windows 10 Home PL 64bit OEM DVD
Razem z systemem: 4892zł.
Otrzymujesz stosunkowo niewielką obudowę, szybki dysk SSD na PCIe, półpasywny zasilacz z certyfikatem GOLD i 10-cią letnią gwarancją, wydajne chłodzenie na procesor oraz system operacyjny.


Pią 09 Lut 2018, 20:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Obudowę chciałbym w stylu Sharkoon DG7000-G, ogólnie wymagania to szkło hartowane, conajmniej 3 wiatraki oraz podświetlenie wiatraków, myślę że tak do 400-450 zl, cały czas przeszukuje internet w celu znalezienia tej idealnej :) .
Co do SSD patrzyłem ten dysk https://www.x-kom.pl/p/229199-dysk-ssd- ... m-pro.html bardzo różnią się one wydajnością?
Raczej mam lekki dystans do płyt głównych MSI bo właśnie kupuje nowy zestaw bo płyta mi się spaliła, do tego od samego początku były problemy z USB i sterownikami więc mam do tej firmy dystans i to nie pierwszy raz... :/ oraz najlepiej jakby miała wbudowany moduł WiFi lub dorzucony jakiś zewnętrzny :)
Chłodzenie jak najbardziej ok, ale chciałbym coś z oświetleniem, no chyba że cena mocno przez to by wzrosła :/
A co do RAM to dobrze zgralyby się z Ryzen em? Czytałem że Ryzen z niewieloma kośćmi się "dogaduje"
Oraz przy okazji mam małe pytanie, czy będę mógł mieć połączona stara kartę Gigabyte HD 7850 jako wspomagająca z jakąś topowa 1080 czy nie ma na to opcji?


Sob 10 Lut 2018, 00:03
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
To teraz mam trochę więcej informacji.
Co do MSI, to majhą one dosyć dobrą kompatybilność z pamięciami i dlatego je wybrałem, ale jeżeli nie do końca ufasz tej marce to nie widzę problemu by płytę zmienić na np. Asus'a.
Chłodzenie też powinno znaleźć się ciekawe i zgodne z Twoimi wyobraźeniem.
Obudowa-możesz wybrać coś z tych:
Rampage MIRACLE GAMING czarna z oknem USB 3.0
Sharkoon V1000 Window
SilverStone REDLINE RL05 z oknem
MODECOM VOLCANO CERES GLASS USB 3.0 czarna

W różnych wydaniach
Thermaltake View 27 USB3.0 czarna z oknem
Thermaltake View 28 RGB czarna z oknem
Thermaltake View 28 RGB Riing Edition czarna z oknem
Strona producenta

SilverStone REDLINE
Sharkoon TG5 Glass Red w różnych kolorach: zielony niebieski i biały

Chłodzenie:
Jonsbo CR-201 RGB
Można połączyć z Asusowym systemem podświetlenia Aura Sync

Płyta główna:
ASUS PRIME X370-PRO (3xPCI-E DDR4 USB3.1/M.2)
Wcześniej wymienione pamięci HyperX są na liście kompatybilności tej płyty więc nie powinno być problemów z ich działaniem.

Póki co nie można łączyć tych dwóch kart, ale nie za bardzo też wiem i po co miałbyś je trzymać razem. GTX 1080Ti spokojnie sobie sam poradzi bez pomocy AMD :mrgreen:

Te dyski różnią się i to znacznie wydajnością. GoodRam jest na interfejsie SATA jego wydajność wynosi ok. 560MB/s i 500MB/s Samsung na interfejsie PCIe i z protokołem NVMe osiąga odpowiednio: 3200MB/s i 1500MB/s


Sob 10 Lut 2018, 12:30
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
W opisach jest, że to chlodzenie nie jest kompatybilne z AM4, a w płycie głównej max obsługiwana szyna to 2666Mhz o.O


Sob 10 Lut 2018, 16:11
Profil
Extremalny Komputerowiec
Extremalny Komputerowiec
Awatar użytkownika

Rejestracja: Pon 03 Kwi 2017, 18:02
Posty: 4429
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
szczowio napisał(a):
W opisach jest, że to chlodzenie nie jest kompatybilne z AM4, a w płycie głównej max obsługiwana szyna to 2666Mhz o.O

Powinno być kompatybilne, podczas pisania postu myślałem, że trzeba napisać do X-kom czy są elementy montażowe na AM4, które powinny być dodawane. Ostatecznie zapomniałem o tym napisać, aczkolwiek kompatybilność została sprawdzona:
Mounting material for the new AM4 CPU is included as well.
Źródło

Co do prędkości:
1. Obsługa 2666MHz -nic tu nie zmienia bo najwyżej pamięci 3200 ustawią się na 2666.
2. Z opisami jest jak z jazdą samochodem - trzeba zachować ostrożność i jeżeli coś nam nie pasuje, weryfikujemy te informacje poczynając od sprawdzenia tego co jest na stronie producenta. Przy tej ilości produktów, zrozumiałe jest że zdarzą się błędne/niepełne informacje lub informacje które się zdezaktualizowały, bo producent wypuścił nowe oprogramowanie. Taka sytuacja ma miejsce z Dellem Power Edge T30. W opisie (i faktycznie) ma on złącze M.2. Sprzęt dostarczany jest w wersji Biosu 1.07. . Żeby aktywować port M.2, trzeba zrobić jego downgrade do 1.02, bo Dell we wszystkich wersjach powyżej zablokował możliwość skorzystania z tego portu.

Tu jest podobnie. I tak na stronie producenta:
Dzięki DDR4, zwiększysz częstotliwość pamięci nawet do 3200 MHz! ASUS współpracuje z większością dostawców pamięci DDR4, co pozwala zapewnić najlepszą kompatybilność.
Źródło i Źródło 2

Od wczoraj (09/02/2018) jest też dostępna nowa lista kompatybilności pamięci- w związku z wprowadzeniem na rynek APU Raven Ridge. Na liście tej są m.in. w/w HyperX'y
Źródło


Sob 10 Lut 2018, 19:03
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Ja mam od 10 miechów kupionego w X-komie G4560 z płytą Ga-B250M-D3H. Co jakiś czas coś do niego dokupuję.
Najpierw jechałem na Toshibie P300 1TB i 8GB DDR4-2400 od Goodrama (Black Play, te w dobrej jeszcze cenie!).
I wiecie co Wam powiem?
Zakatować w pracy tego G4560 jest ciężko. Sądzę że to nie pentium tylko bardzo silne i5! Naprawdę!
Pracuję w Windows 10 Pro i MacOS Sierra High. Procesor jest rewelacyjny a według internautów miał być katastrofalny.
Filmy UHD HEVC H265 na AOC 23" IPS FULL HD na integrze HD610 to 55-60fps!!!! Nie mam na tym najmniejszych problemów w Adobe Premiere czy podobnych.
Z czasem dokupiłem Samsunga 960EVO a ten zrobił mi w podzięce z pseudo i5 dobre i7 :lol: :jupi:

Moje zdanie jest takie:
Jeśli już komp z prawdziwego zdarzenia to i7-8700k zaopatrzony w 32GB DDR4 oraz szybkiego Samsunga na M2 + jakaś naprawdę dobra GTX-10XX.
W innym przypadku nie warto przepłacać bo, bo... w pracy mam i7-7700 (bez K), 8GB DDR-2400 i SSD. Róznic między G4560 nie widzę! Niestety!

Dwa dni temu w pracy (ta sama mobo) robiłem filmy dla klienta (z wesela w 4k, składanka, napisy itp.). Cały projekt zapisałem przed połączeniem i renderingiem i przytachałem także do domu.
W pracy i7700 robił całość z automatu 11min. 44 sek. a w domu G4560 dokładnie to samo na tym samym dysku (Samsung 960) 12 minut 11 sek.
Różnica w czasie = 25 sek a w kasie rok temu 1200zł.

Obrobienie grafiki (4000x4000) do rozmiarów bilbordu 400x400cm (Corel) w pracy na i7 trwało 4min 22sek. W domu ten sam projekt na G4560 5min. 10sek.
Uruchamianie się Win10 Pro (po modyfikacjach bez telemetrii, defendera, antimalvare i masy inych śmieci rodem Windows Update, Sklep) w domu 5 sekund, w pracy 5 sekund.

Kupiłem G4560 bo nie miałek kasy na i5-7600k a nie mieli w X-komie Celeronów :jupi:
i chciałem przetrzymać na G4560 do czasu uciułania kasy na i5 lub nawet i7-7700. Popracowałem na tym trzy miechy i zacząłem się zastanawiać czy warto. Po 10 miechach mówię że chyba nie.
Zostanę na G4560 do czasu "zdechnięcia" platformy i wtedy przejde już na i9. Na bank 2,3 lata nim potanieją 8-10 rdzeniowce.

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 00:36
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
@majka.chrubiel, wybacz ale Twój post nic konkretnego nie wnosi do tego tematu :/
Ogólnie jestem fanem Intela, a raczej byłem... Nie będę wspierał wymyslow producentów, ja rozumiem że te zaoszczędzone 2+- dolary na glucie daje im tak naprawdę miliony dolarów do kieszeni, ale nie kosztem moich nerwów związanych z temperaturami. Zdecydowałem że tym razem postawie na Ryzena i zdania nie zmienię.
Oglądałem i czytałem kilka benchmarkow między tym SSD Goodram którego chce, a 960 Evo, na papierze owszem, jest różnica, ale w moim użytkowaniu różnica będzie minimalna a za zaoszczędzone 500zl(chce 500gb) mam dobrą obudowę lub chlodzenie PC.
32 GB RAM jest mi kompletnie zbędne, znam swoje użytkowanie i wiem, że 16Gb w 200% mi wystarczy....

Na pewno biorę te podzesply:
Ryzen 7 1800X
ASROCK x370 Gaming X
G. Skill Flare X 2x8 GB 3200Mhz Cl14
Goodram Iridium Pro 480Gb
Dylemat mam jeszcze duży co do chłodzenia procesora i obudowy, chciałbym Phanteks eclipse p400s szklane koloru białego, ale podobno piekarnik że względu na małe otwory z przodu... :/
A chlodzenie nie wiem które będzie bezproblemowe z montażem przy tej wysokości RAM ów :( ewentualnie Aio dla wyglądu, ale trochę się obawiam czy nie uszkodzi się w transporcie (PC będę musiał przejechac że mną jakieś 3000km za swego zywota)


Nie 11 Lut 2018, 01:40
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Wybory uzależnione są od potrzeb i oczekiwań. Też byłem zwolennikiem AMD. Też podchodziłem do tematu tak jak Ty. Też chciałem oszczędzić. No i mi nie wyszło.
A wiesz czmu? Bo 1000zł w prawo czy lewo inaczej się wylicza.
Gdybym czekał aż AMD skończy robotę a dokładnie wiem że różnica = minimum 30min na konkretnym (moim!!) zadaniu ... to w ciągu całego dnia roboczego tych różnic uzbiera się powiedzmy 4 sztuki!
4 x 30min. na obróbce np. filmów = już 2 godzinki! I teraz tak:
- wychodził bym 120min później jak wszyscy czyli nie o 14 a o 16 bo robotę musiał bym skończyc, prawda? Niby to tylko 2h ale gdy wyjdę o 16:00 a nie o 14:00 toooo... stoję w korkach!
Tak, tak, wiem, idiotyczne ale niestety prawdziwe i w domu zamiast byc o 14:30 jestem o 17:20!!!!!
Kolejna sprawa to słynne TDP. Cały zestaw dzięki mniejszej wydajności CPU w ciagu dnia musi zjeść prądu o 2h więcej. Zróbmy z tego 1h albowiem jest różnica w TDP procków AMD/Intel.
No i teraz taki zestawik żre na pełnej mocy powiedzmy 330W czyli niby śmieszne: 330W x 1h x 24dni robocze = 7920Wh = 7,2kWh x 0,67zł = 4,82zł m-c x 24m-ce (życie CPU) = 116zł
Do tego przeliczyć przepał paliwka w korku (gdy cały miesiąc wracałem po godz. 16 i stałem w tych korkach na paliwo wydałem 670zł). Gdy w wakacje wracałem po 14-stej i nie stałem w korkach na paliwo wydałem 490zł. Różnica 180zł miesięcznie x żywotność CPU (24m) = 4320zł + prąd 116zł = 4436zł.
Następnie ... praca domowa. Jeśli jakiś badziewny AMD ma mi w domu renderować filmy w czasie dłuższym w sumie o ponad godzinę jak dobry intel to ponownie tracę na prądzie 116zł oraz...
godzinę czasu którą mogę poświęcić na nadgodziny w robocie a że mi płacą powiedzmy 20zł/h to w skali miesiąca (24 dni) mam w plecy na czasie pracy procesora 480zł.
W skali żywotności CPU (bo kupuje się je średnio na 2 lata) tracę 11520zł!!
Tak, tak, kolego! Mając silny CPU który obrobi robotę tylko w godzinę szybciej jak słabszy tyle w czasie 2 lat się traci!
I teraz powiedz mi ... gdzie jest oszczędność w stosunku i7-8700k a jakimś tam Ryzenem???????

Nie chcę tu wojować ale doskonale znam róznice w czasie wykonania tego samego zadania w wielu platformach bo mam do nich dostęp. Wybierając CPU właśnie tym się sugerowałem.
Wolę dopłacic 500zł i iść godzinę wcześniej spać jak klęczeć przed PC i na tym złudnie zyskiwać!
Olbrzymich róznic między PENTIUM a i3/i5 (6,7gen) nie znajdziesz ale między INTEL a AMD już tak a internetowe KITY polegające na PROMOWANIU śmieci których nikt poważny nie chce kupić TRZEBA traktować z przymróżeniem oka. 90% opinii na temat sprzętu piszą sami sprzedawcy, rozumiesz?? :mrgreen:

No i co ma znaczyć wpis typu: wolę mieć lepszą obudowę??? Ale Ty tak poważnie czy ... ??
Ja od 8 lat mam markowy zasilacz Acera (Chicony 350W) a obudowę Mini Tower także od Acera (czarna). Za zasilacz dałem 70zł, za obudowę 69zł. Dorobiłem jedynie więcej wtyczek SATA i drugi 12V ATX. Raz na pół roku sprawdzam elektronikę i jest cacy. Raz zmieniłem kondensatory bo ... AMD Phenom je wykończył :-) Brał prądu więcej jak dawał GHz!
Chłodzenie? O czym ty w ogóle tu mówisz? Mam 4 wiatraki Arctic C. za 20zł/szt i mam je 5 rok! Jedynie smarowanie łozyska olejem raz na pół roku. Cisza w obudowie!
Ty ze stajni zwolenników LEDÓW czy wydajności pracy kosztem niskich nakładów??

Gdybym róznic między AMD a Intelem na własne oczy nie zobaczył a wierz mi na słowo - siedzę w tym od czasów ZX Spectruma - słowa bym nie powiedział.
Pasjonaci AMD to ta sama stajnia co Linuksowcy. Udają że jest lepiej...

PS. Dolicz jeszcze nadgodziny wystane w korkach :D :D które mozna było by poświęcić na PRACĘ a nie wąchanie spalin w mieście ... to wtedy AMD i jego wydajność popchną Ci w kosz nie i7-7700, nie i7-8700 lecz już dobre i9 i to razy dwa! Może nawet trzy!

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 02:47
Profil
nowicjusz
nowicjusz

Rejestracja: Czw 15 Wrz 2016, 08:36
Posty: 8
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Wybacz, ale robisz za przeproszeniem "gówno burze" z niczego, cieszę się, że kupiłeś Intela, cieszę się również, że jesteś z niego zadowolony, ale będę wdzięczny jak zachowasz emocje i chęć wygadania się, nie wiem, dla bliskich lub kogokolwiek innego. Ja jedynie proszę o doradzanie mi w doborze POZOSTALYCH podzespołów tych które wymieniłem, a nie o pisanie wypracowania o czymś co kompletnie odbiega od tematu i powinien być traktowany jako spam. Jednocześnie współczuję, że musiałeś lub musiałbyś wydawać pieniądze na prąd czy tracić czas w korkach, lecz mnie te problemy nie dotyczą bo pracuje w domu, kiedy chce i ile chce i jest to moja dodatkowa praca, a raczej ksztalcenie/hobby, a rachunki różnicy mi nie robia, więc nie zwracam na nie uwagi przy wyborze komponentow. (nie, nie jestem 15 letnim dzieckiem mieszkającym z rodzicami). Mam nadzieję że to zakończy polemizacje i ten cały spam wokół tego. Jakby mi zależało na super szybkiej pracy to bym sobie kupił Threadripper 1950X...Zresztą skoro Ryzen jest wolniejszy to świetnie, będę miał czas na czytanie książek w międzyczasie :) części od starego komputera mam (np. Thermaltake Smart Se 530W) i są one bardzo dobre, ale wolę kupić nowe, a starego PC komuś oddać z rodziny niż przekładać części z jednego do drugiego latami, żeby zaoszczędzić 5zl. Ze stajni zwolenników ledów aż takich nie jestem, nie chce zrobić z PCta choinki, ale lubię jak coś cieszy oczy i ładnie wygląda.
Dziękuję :)


Nie 11 Lut 2018, 03:18
Profil
nowicjusz
nowicjusz
Awatar użytkownika

Rejestracja: Sob 10 Lut 2018, 23:54
Posty: 32
Miejscowość: Piaseczno
Post Re: Zestaw bez Karty Graficznej. Budżet bez limitu.
Jak Cie czytam to przychodzi mi na myśl ospojlerowana i wyledowana E36 na wichurze obok której lata Pan w skórze i adaśkach ze szmatką 24/24h. Serio.
Z jednej strony piszesz że nie dorabiasz korporacji płacąc za dobry sprzęt a z drugiej walisz teksty związane z ładną obudową przy czym twierdzisz że nie masz lat 15 i nie mieszkasz z mamą.
Aż ciężko uwierzyć no bo to właśnie tak samo jak z tym E36 na wichurze. Spojlerów 100, czarne szyby, alusy jak trzeba, szlaczki, krzaczki, KEEENWOD z rynku nawija na ALLTUZY disco polo pełną parą...
Jedzie taki szofer furą w którą wsadził wszystkie roczne wypłaty ... i nagle okazuje sie że musi wąchać tyłek jakiejś NIUNI w Punto 1.2 3V bo nadwaga związana z ledami, spojlerami, alusami, tubą, zestawem płyt CDR z dobrym disco nie pozwala BMCe wyprzedzic Fiaciora...
Tak to własnie jest z AMD w ślicznej obudowie która... pewnie droższa od AMD :jupi: :mrgreen: :shock:
Ludź Ci prawdę na uszy nawija a Ty jeszcze takąąą arogancją się odwdzięczasz 8) :lol:
Rób zatem jak uważasz tyle że forum zmień. U kosmetyczki się gdzieś zaloguj. Doradzą co przyciąć, co uciąć a co pokoloryzować.
PS. Nie wstyd Ci mieć ZŁOM w super pięknym opakowaniu? :?

Naprawdę nie będzie Ci głupio gdy Twój wypasiony Ryzen dostanie bęcki od najtańszego i5???
I Ty nie dorabiasz korporacji???
Buhahahah!
Ubawiłeś mnie!

_________________
HW: G4560 / 16GB DDR4-2400 / GA-B250M-D3H / GT1030-2GB / Samsung 960 / AOC 23" IPS FHD / Toshiba P300 / Win10 Pro + MacOS 10.13.2
zainteresowania/praca: C/CPP/VCPP //UNITY/VSE/IntelliJ // Video&Audio&Grafika // naprawa HW: komputery/laptopy


Nie 11 Lut 2018, 09:30
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 17 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
Internetowy sklep komputerowy X-KOM posiada w ofercie komputery stacjonarne i notebooki renomowanych producentów. Sprzedajemy tanie laptopy, oprogramowanie oraz wysokiej jakości sprzęt elektroniczny. Jeśli chcesz kupić dobry laptop w atrakcyjnej cenie, to jesteś we właściwym miejscu. Potrzebny Ci laptop do gier? Zapoznaj się z naszym asortymentem. Znajdziesz u nas nie tylko laptop dla gracza, ale również laptop dla grafika, czy studenta. Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru notebooków odpowiadających oczekiwaniom Klientów. Gwarantujemy szeroki wachlarz produktów, profesjonalną obsługę i terminową realizację zamówień. Istnieje możliwość bezpośredniego odbioru towaru. Posiadamy sieć salonów zlokalizowanych w całej Polsce.